• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo je dalje za ici pogledati, ali budem nazval covjeka da vidim kaj bude rekel..
Da svojega utopim za nekih 4200, 4300 eur i jos nadodam i eto mi daleko sposobnijeg traktora..
Pa odmah bi mi bilo lakse kaj se tice osnovne obrade zemlje dok nebi skupil pare za nekog modernijeg dupljaka..

Ma najmanji je problem otići pogledati, natoći se gorivo i gas :)

Nego, ti za svojeg 539 moraš dobiti 5000€ i za to kupuješ 565, tu nema diskusije. nije tvoj 539 stari krš, to je relativno mlad traktor u super stanju, održavan!
Tak, da, za iste novce dobiješ jači i sposobniji traktor.
Treba pitati gazdu, možda hoće mjenjati ključ za ključ!

Malo još dodaš na cjenu ovog 565,i imaš 577,koji je TRAKTOR prema 565..

5 brzina mjenjač,dodatna hidraulika,puno bolji motor,sve u svemu jednom bolji traktor od 565..ako skupiš još malo više novaca nađe se i 577 DV,e onda si na konju..

Marko, razmišljaš malo glupo, zar ne??
Kaj će on s 577??
On ima sad dva 539 i priključke za nje, ima i 2x12" VK plug s kojim bude 565 dalje mogel nastaviti orati bez frke, zamjenit će 20 diskova tanjurače za 24 i kuputi sjetvospremač 220-240 cm, ima roto kosu 165 cm i ima dovoljno strojeva za 565 s kojima on taman može raditi, brzo i nebude mu teško!
A za 577 su to sve mali priključci, a sigurno nije idelano vrijeme sad kupovati hrpu priključaka.

I još jedna stvar, ona 3 oglasa 577 kaj si mu predložio, baš si prave krševe odabrao, ajd pogledaj ih još jednom sam i reci da nisu u zapuštenom i neodržavanom stanju, a ja vrlo dobeo poznam kolegu Ivana koji voli picikato traktore i zato znam zakaj je upravo pogledao onog 565 koji je barem održavan i opran za njuškalo, još dok se utvrdi dali je mehanički dobar to ej to, ako nije, ima drugih! Trenutno su dva solca 565 uredni na njuškalu za 40.000 kn, što je malo više 5000€

A 577 da bi bio uredan i da ga nebi bilo sram dovesti ga u selo košta 50.000 kn i samo više od toga.
Evo jedan u koliko toliko urednom stanju, sa tapicirunzima u kabini itd...
http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=imt+577
A tu se radi o 2000€ većoj cjeni.


Znači, pričamo sam o solcima 565 i 577 nove linije, o dupljacima nema govora bez 8-9.000€ a da su nečemu!
Jest da su to sve skupa malo pretjeran cijene, ali mi tu nemremo pomoći kad je tržište takvo i ponuda takva.
Nebi ni ja svog 565 dao bez 5500€ iz dvorišta iako znam da je to dosta novaca, ali i drugi ih cjene toliko, eto to hoću reći!
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Malo još dodaš na cjenu ovog 565,i imaš 577,koji je TRAKTOR prema 565..

5 brzina mjenjač,dodatna hidraulika,puno bolji motor,sve u svemu jednom bolji traktor od 565..ako skupiš još malo više novaca nađe se i 577 DV,e onda si na konju..

Ma nebi ja ni jednog Imt-a, ali racunam si da mogu dosta dobiti za svojega 539 jer je ocuvan, pa da kupim nesto jace i olaksam si posao, dok nebi skupio za nekog Fiata i slicno..

A kaj se tice 577 neznam, ali ne svida mi se taj traktor, svi vele je bucan u kabini strasno, a i kod nas ih ima svega 2 kom u selu i ti su na prodaju..


A sad sto se tice prikljucaka, nabavil bi ja 2x14 i tanjurace 28 i za 577, ali cilj mi je kupiti nesto modernije s prvom vucom, pa bi onda pomalo kupoval prikljucke za to (zapravo koje prikljucke; pluga 2 brazde okretaca i malo bolji sjetvospremac ili rotobanu), tak da bi mi ovakav jedan 565 za sad dobro dosao, najvise za oranje, vucu prikolice i cisterne, a to mojega 539 najvise ubija, pogotovo u ovakvoj godini..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene baka 84 god prodala 539 sa kabinom 1987 godina 400 rh za 3 000 eura traktor kao novi baka nije čula za njuškalo a u selu ga nitko nije htio i još joj vele bog da ga se riješila .:icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tak da bi mi ovakav jedan 565 za sad dobro dosao, najvise za oranje, vucu prikolice i cisterne, a to mojega 539 najvise ubija, pogotovo u ovakvoj godini..

To je to kolega, za početak, a kasnije ako bude išlo na bolje s našom poljoprivredom uzeti nešto bolje!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Daj Šanana prosim te lijepo...
Ako čovjek kupuje ljep i ulickan traktor,to je nekaj sasvim drugo,u to se ne miješam.
Ali govoriš o 577,kao da je totalno drugačiji traktor od 565,a sve poslove koje če radit s 565,če sa 577 isto odradit,još lakše i ne vidim gdje toliko zapinješ da njemu 577 ne treba..A traktor si sigurno ne kupuje da ga ima 2-3 dana..

Ako je čovjek tako fin i picikato,pa zar mu nebi onda bilo bolje kupit traktor koji je estetski malo zapušten pa da ga sam sredit kak on oče ??
Dečki,ne jebe ljep nego uporan,to si zapamtite..
A Šanana baš si pravi podravec,bitno ti je šta če selo reč na tvoj traktor..:icon_scratch:
Znam kak je radit sa 565 i 577,u kabini su oba bučna,to je sasvim normalno..


@ Ivan KC:ako bi te zanimao 577,ja bi ti znao za jedan..Kolega ga ima,zadnje gume 16.9.28,znači malo manje izgleda od onog klasičnog 577 sa 18.4.30 gumama..Traktor je ispravan svugdje,od instalacije do mehanike..Traktor nije neka šminka ali radi funkciju..Imam i slike lako ti pošalje..nema ga na njuškalu i ako si zainteresiran mogu se raspitat..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Daj Šanana prosim te lijepo...
Ako čovjek kupuje ljep i ulickan traktor,to je nekaj sasvim drugo,u to se ne miješam.
Ali govoriš o 577,kao da je totalno drugačiji traktor od 565,a sve poslove koje če radit s 565,če sa 577 isto odradit,još lakše i ne vidim gdje toliko zapinješ da njemu 577 ne treba..A traktor si sigurno ne kupuje da ga ima 2-3 dana..

Ako je čovjek tako fin i picikato,pa zar mu nebi onda bilo bolje kupit traktor koji je estetski malo zapušten pa da ga sam sredit kak on oče ??
Dečki,ne jebe ljep nego uporan,to si zapamtite..
A Šanana baš si pravi podravec,bitno ti je šta če selo reč na tvoj traktor..:icon_scratch:
Znam kak je radit sa 565 i 577,u kabini su oba bučna,to je sasvim normalno..


@ Ivan KC:ako bi te zanimao 577,ja bi ti znao za jedan..Kolega ga ima,zadnje gume 16.9.28,znači malo manje izgleda od onog klasičnog 577 sa 18.4.30 gumama..Traktor je ispravan svugdje,od instalacije do mehanike..Traktor nije neka šminka ali radi funkciju..Imam i slike lako ti pošalje..nema ga na njuškalu i ako si zainteresiran mogu se raspitat..

Dobro, nemoj misliti da sam ja sad neki psihopata kaj se tice uredenja traktora, i sad su traktori blatni kad je stalno bato i voda, a trebaju preko zime, ali sve mora biti ispravno i na svojem mjestu..
Ja nisam onaj tip da kombinirke i par metara drota sve poprave na imt-u, ako kuzis kaj hocu reci..

A sad, bolje bi kupil malo uredniji traktor nego neku kramu, jer za uredivanje nemam ni zivaca ni volje, a i ne patim toliko na sjajnu boju, glavno da je mehanicki ispravan i da nisu limovi povijani i izudarani..

Ali mislim da bi mi bolje pasal 565, jer 577 bi mi bil malo prevelik za balirku na kockice i za jednoredni berac kukuruza..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Baš taj 7011 je od jednog kolege, potpuno ispravan i dobro održavan...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Za te novce je bio kod mene blizu JD 2040 bez prednje koji je za sve te zetore i imte bio traktor..
Ne znam jel ima šta tak na oglasu, nisam pogledao..
A da ćeš prodat 539 za 5k eura sumnjam.
4k maksimalno jer je očuvan mada sumnjam i u to. Bratić je za 4k eura kupio 558 tip top stanje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Čudni ste mi vi kaj mu preporučate zetor,JD...

Čovjek je tražio IMT,i ja mu isto nisam htio spominjat neke druge traktor kojih naravno ima boljih..Samo sam mu napomenuo da za slične novce u IMT rangu može imati bolji traktor..
Ljudi,probajte malo čitat kaj netko piše i traži,a ne odmah miješate svašta u teme..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Mislim da sam vec nekoliko puta na forumu napisao da ne volim previse Imt, makar imam dva komada, ali to da zamjenim 539 za neki malo veci Imt bi mi bilo neko privremeno rjesenje dok nebi imao mogucnosti kupiti bolji i udobniji traktor..
Ako se vec patim, pa nek mi je makar malo lakse :D

I onda sam vidio onoga 565 na oglasu i sad mi se to malo mota po glavi, jel nije isto izorati s njim 15 jutara ili s 539..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Kakav global??
Markov global je relacija IMT-MF.

@Ivan Kc, samo smireno, ne ti nikud sila.
Imas vrhunskog 539, cuvaj ga i delaj po malo.
Ne treba ti v zivotu jedan ulickani 565, il 577 pa da sarafis saki mesec dana.
Ruku na srce, ti traktori se stalno sarafe.
Budi razumen i nemoj se zaletavati.


Doj budes spremen kupil si bus traktora z malo radnih sati, od prvog vlasnika koji bude bas kakvoga bi ti sad prodal.
Najde se takvih, bez brige.
I onda bus miren i mogel bus delati sve na ratrstvu po ps-u.

Eto, moj dobronamerni savjet.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Najbolje je malo čekati,i uzeti u obzir čim više opcija,visiti na oglasnicima i u krčmi... (najbolje stvari saznaš u krčmi)
Samo je problem dok moraš prodati jednog,da kupiš drugog, jer rijetko kad nakon prodaje starog traktora drugi dan naleti bolji i veći,s realnom cijenom,dakle idealan... Ali Ivan ima dva IMT-a,pa to nije takav problem...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
@BELEC7340 pa i neje mi sila, ali svakak bi mi lakse bilo s vecim traktorom, a i sumnjam da bi nekaj vise sarafil po njemu od manjeg Imt-a, jel on prek noci razmislja kad da te drugi dan skuri.. :D:

Al najvise bi mi trebal veci traktor radi oranja, ovak me cisto strah dojti na mekotu..
Jednostavno ako mi medas preduboko odore na svojem od mede ja nemrem z malem odorati od mede jer momentalno nasjedam i moram nekog pozvati da mi to odore, i to mi vec pomalo ide na zivce..


A Torpeda nebi ni da mi ga zabadava daju, neznam zasto, a najvise mrzim dok netko ima Torpeda, a veli moj Dajc.. :mur:
Ima ih kod nas par u selu, sve krs do krsa, dobro, ima nesto i do vlasnika, a i svaki dimi na odusak bolje nego na auspuh..
 

Najnoviji postovi

Na vrh