• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Manite ljudi ćorava posla čula kazala kupi ovo kupi ono, svako kupuje sta njemu paše ne moremo svi vozit:icon_jook: fendta.
Za ovog imt 565 sta gleda IvanKc realno gledajuć vrijedi i vise nego ti 5500 eura,šta u danasnje vrijeme moreš kupit za te pare koje kakve krame da ti se u želucu okrene a uvozit olupine poput tipa fiiatova serije xx90 i tješit se da je neuništiv stroj a talijani i francuzi rokali sa njima rd po 3 metra i orali pola metra to su priče za malu djecu.
Dobro je šanana reko kako je vrijeme doslo ni imt-a si vise necemo priskrbit a zapadne marke moći ćemo samo gledat na glup tjubu.:x:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Mislim da sam vec nekoliko puta na forumu napisao da ne volim previse Imt, makar imam dva komada, ali to da zamjenim 539 za neki malo veci Imt bi mi bilo neko privremeno rjesenje dok nebi imao mogucnosti kupiti bolji i udobniji traktor..
Ako se vec patim, pa nek mi je makar malo lakse :D

I onda sam vidio onoga 565 na oglasu i sad mi se to malo mota po glavi, jel nije isto izorati s njim 15 jutara ili s 539..

Kolega kupuj što prije veči i udobniji traktor,pusti malog ferca,čuvaj leđa.Moj mišljenje onaj zetor 7011 odradi sve te poslove mjesto ferca,udobniji da ne pričam koliko,potrošač nije sigurno veči od ferca,za te pare ako je zetor dobar,valjalo bi ga uzeti.Naj bolje obiđi par traktora,raznih marki pa češ vidjeti razliku udobnosti kada ih malo provozaš,a IMT je koma u kabini što se tiče udobnosti,a to je na prvom mijestu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
a IMT je koma u kabini što se tiče udobnosti,a to je na prvom mijestu.

Nemojmo previse generalizirati, recimo traktor 550.10 zadovoljava sve euro norme pa i one za buku,,,
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
550.10 ima istu kabinu kao i svi noviji modeli s obrtnom limarijom,a tu nema neke izolacije,buka je manja možda 5% nego u ovim starim modelima...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Eto jedan jako dobar primjerak IMT traktora..
I onda neko kaže da je tu buka smanjena samo 5%,mislim,tak mali postotak se nebi ni primjetio u traktoru..prvih 10min možda,ali kasnije ništa kad si u kabini..

ALi u ovakvoj kabini je buka sigurno 50% manja,nisam probao ali po viđenom siguran sam 90%..Ima još modela IMT s takvom kabinom od 549 do 577 ,samo što ih je jako jako maloo...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Već bi bio landini kod mene da su djelovi jeftini...Imo sam ponudu 6830 uređen za 6000 ojra
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bobić takvu kabinu (tapeciranu i naopak vrata ) radilo Orašje kad duže upotrebe se počne raspadati oko prednje šajbe i ništ nije tiša od 565 /560 koja je osjetno čvršča i ito tapecirana .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Neznam na kaj se odnosi to "kad duže upotrebe se počne raspadati oko prednje šajbe"
oko prednje sajbe se nema kaj raspadati kad nikaj nije tapacirano osim onog na krovu a vjeruj mi tamo ce se sigurno najkasnije raspasti,,,

Iskreno neznam kakve su kabine na 565 /560 i dal zadovoljavaju euro norme ali za kabinu na 550.10 znam da nije bucna,,,

Ako Šanana ikad navrati na test bude ti on potvrdil moje upise,,,:(giggle):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Bobić ti imaš 550.11? To je daleko bolji traktor od moga 549 i daleko bolju kabinu ima, vjerujem da je na tome 550.11 buka u kabini kao kod Zetora. E da mi je probati malo toga 550.11.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nemam ja ima japa :p: ,mislim ono, na njega se pise,,,
i nije 550.11 nego 550.10 original perlinsov motor a ostalo imt-ovo
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Na njihovoj stranici nema 550.10 samo 550.11 tako da je to vjerojatno isti traktor, možda je samo razlika u opremi. Kako te služi, odnosno tvoga japu? :icon_lol:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Buduci da smo sve poslove prije obavljali sa ferđom 539 ovo sad je preporod,,,:tongue:
ne radi on kod nas mnogo, manje vise dobije dvije prikolice i tegli po cca 10 metara drva tu je nabio najvise radnih sati,,,

inace kaj se tice motora tu se nema prigovora radi perfektno (do sad otisla samo osovina alnasera ali to su nam u hitneru rijesili sa pola snage,,,
sve ostalo na tim traktorima rijeseno je aljkavo,,,
varovi primejrice, izgledaju ko da su se mala djeca igrala ili ko da su se praktikanti na tome ucili variiti,,,

uglavno previse novaca, po mom misljenju, za takav agregat,,,
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kolega kupuj što prije veči i udobniji traktor,pusti malog ferca,čuvaj leđa.Moj mišljenje onaj zetor 7011 odradi sve te poslove mjesto ferca,udobniji da ne pričam koliko,potrošač nije sigurno veči od ferca,za te pare ako je zetor dobar,valjalo bi ga uzeti.Naj bolje obiđi par traktora,raznih marki pa češ vidjeti razliku udobnosti kada ih malo provozaš,a IMT je koma u kabini što se tiče udobnosti,a to je na prvom mijestu.

Znam da se moraju cuvati leda, a i zdravlje opcenito i to mi je bitno, zato bi si malo olaksal..
Ali mislim da bi mi takav Zetor bil malo prevelik za baliranje i branje kukuruza, mislim nebi bil gabaritno prevelik, nego bi mozda trosil vise goriva.
Ove god sam bral malo sa 6211 i trosil je cca 15 litara po jutru, dok mi 539 trosi oko 10, a nista vecu ucinkovitost nije imao Zetor kad berac nema velik kapacitet branja..
Ma velim, najvise mi je radi oranja i pripreme..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Neće tebi 565 trošiti manje od onoga Zetora. A Zetor ti je udobniji. A cijenom su tu negdje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
565 bude trošil 1000% manje goriva od 7011, to garantiram životom!

A dal ti baš tak silno treba taj traktor? To bude onda kolko? 5 traktora na 50-60 rali? Jedino da sve IMT-e prodaš,i kupiš si nekakvog manjeg duplaka po volji,po meni je to čisto dosta...
Gle, s mojeg gledišta u ratarstvu i povrtlarstvu su dovoljna dva traktora, veliki i manji i to funkcionira, ali u stočarstvu brate mili gde tokom cijele sezine ima šarenih poslova za traktore od 40 do 150 ks i pogotovo gde ima više stoke, tu s 2 traktora moš se slikat ili se ubit od prekapčivanja strojeva tokom dana. Mi imamo 4 traktra koji su tokom sezone svi u funkciji konstantno i još nam zafali po jedan traktor baš kad je udarna sezona jer se radi više različitih poslova paralelno i onda mi nemre nitko tvrditi da kaj će mi još jedan, pa da ih je 6-7 opet bi sve bili upregnuti, 3 smo šofera stalno, 4 ponekad, a uvjek mogu dobit još 2 šofera za 10 minuta u jednom telefonskom pozivu!
I da, nema puno zemlje, 50-60 kj oranica, a gde su livade, koliko je posla s time, koliko je samo mehanizacije vezano uz spremanje sjena i sjenaže, izgnojavanje, mi na 2 gospodarstva imamo preko 50 raznoraznih priključaka, a koliko iam jedan ratar?? Samo one nužne koji trebaju uz tu granu poljoprivrede, netko njih 5, netko 10!
E tu je velika razlika. Ja čak tvrdim da mali traktor na gospodarstvu skoro da i nebi trebao da radi nekaj posebno an zemlji, kad jedan srednji traktor 60-65 ks može odraditi sve od sjeteve do berbe, jedan oko 100 za pripremu, ali opet kad je idealno vrijeme, a kad nije, pa treba upregnuti i ovog srednjeg da izore, jer veliki nemože sam stiči i izorati i pripremiti i posijati i opet dolazimo do problema da fali još jedan dupljak oko 70 ks da pripomogne i opet nakraju mali traktor nebi trebao jer se nema kaj s njim raditi u lošim uvjetima, a tokom ljeta i za vriejme dobrih uvjeta mal itraktor itekako dobro dođe za 1000 sitnih poslova transporta, preseljenja, privažanja i odvažanja dok su ovi veči stalno u polju.
Jebiga, kak god da se okrene, traktora nikad nebi bilo dovoljno!
Računao sam da u največoj sezoni kultiviranja, košenja i sušenja cijena dneveno izgubim cca 45-60 min na prekapčivanje strojeva ako mi radni dan počinje u 6, a završi oko 22-23 sata. Pa još ako imaš i neke mušterije za usluge i ljudima obečaš, a ne stigneš...nema goreg.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh