• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Slažem se s tobom kolega. I sam se bavim stocarstvom, obradjemo 40,50ha ukupno i dva traktora su malo. Do 2011 su sve radili 3511 i 6245 i falio je tu treći traktor i kad je dosla proxima puno smo olakšali. Iako se danas brzo prekaci prikljucak lakše je imati još jedan traktor sjesti u njega i gas. I sad smo još uzeli jednog Zetora koji nam nije toliko potreban, ali će nam uvelike olakšati posao i neću morati vući proximu za neke lake poslove.

Najviše nam je posla oko spremanja sijena i sjenaze i tu više traktora dolazi do izražaja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
565 bude trošil 1000% manje goriva od 7011, to garantiram životom!


Gle, s mojeg gledišta u ratarstvu i povrtlarstvu su dovoljna dva traktora, veliki i manji i to funkcionira, ali u stočarstvu brate mili gde tokom cijele sezine ima šarenih poslova za traktore od 40 do 150 ks i pogotovo gde ima više stoke, tu s 2 traktora moš se slikat ili se ubit od prekapčivanja strojeva tokom dana. Mi imamo 4 traktra koji su tokom sezone svi u funkciji konstantno i još nam zafali po jedan traktor baš kad je udarna sezona jer se radi više različitih poslova paralelno i onda mi nemre nitko tvrditi da kaj će mi još jedan, pa da ih je 6-7 opet bi sve bili upregnuti, 3 smo šofera stalno, 4 ponekad, a uvjek mogu dobit još 2 šofera za 10 minuta u jednom telefonskom pozivu!
I da, nema puno zemlje, 50-60 kj oranica, a gde su livade, koliko je posla s time, koliko je samo mehanizacije vezano uz spremanje sjena i sjenaže, izgnojavanje, mi na 2 gospodarstva imamo preko 50 raznoraznih priključaka, a koliko iam jedan ratar?? Samo one nužne koji trebaju uz tu granu poljoprivrede, netko njih 5, netko 10!
E tu je velika razlika. Ja čak tvrdim da mali traktor na gospodarstvu skoro da i nebi trebao da radi nekaj posebno an zemlji, kad jedan srednji traktor 60-65 ks može odraditi sve od sjeteve do berbe, jedan oko 100 za pripremu, ali opet kad je idealno vrijeme, a kad nije, pa treba upregnuti i ovog srednjeg da izore, jer veliki nemože sam stiči i izorati i pripremiti i posijati i opet dolazimo do problema da fali još jedan dupljak oko 70 ks da pripomogne i opet nakraju mali traktor nebi trebao jer se nema kaj s njim raditi u lošim uvjetima, a tokom ljeta i za vriejme dobrih uvjeta mal itraktor itekako dobro dođe za 1000 sitnih poslova transporta, preseljenja, privažanja i odvažanja dok su ovi veči stalno u polju.
Jebiga, kak god da se okrene, traktora nikad nebi bilo dovoljno!
Računao sam da u največoj sezoni kultiviranja, košenja i sušenja cijena dneveno izgubim cca 45-60 min na prekapčivanje strojeva ako mi radni dan počinje u 6, a završi oko 22-23 sata. Pa još ako imaš i neke mušterije za usluge i ljudima obečaš, a ne stigneš...nema goreg.

Ok,ja sam samo pitao... Sa stočarstvom nemam iskustva,tako da mi se činilo puno traktora za relativno malo površine...
Nema šanse da 7011 potroši više od 656,pazi s čim garantiraš.
Pogotovo kad serije x011 imaju drugačiju PVP,od kasnijih modela.
Baš taj 7011 je zapeo mom starom za oko,jer stalno tražimo manjeg Zetora,ali ja ga neću jer je prestar,i nema hidrovolan, inače je to traktor kao bomon,pogotovo za te godine...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
On je jači od 565, ali mislim da ne bi trebao trošiti previše, a da bi za jednoredni berac i balirku bio ok taj 7011. Ja vucem Tornada 40 za 6245 i to je odlična kombinacija za sve uvjete.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
565 bude trošil 1000% manje goriva od 7011, to garantiram životom!

Jel bi se ti vupal kolega kladiti u tu tvrdnju od 1000%? Bogami nisu niti imt-i Bogom dani kaj se potrošnje tiće! :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
565bude trošil manje goriva od 7011 u transportu , branju kukuruza a više bude trošil u težem oranju baliranju rotiranju i šumi vučna sila daleko veča kod Zetora po meni Zekan vrijedi dva Imtejca .
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Zetora malo godina proizvodnje zeza. Radio sam sa koleginim 7211 i nije me oduševio u brdu prvi kraj je u zraku
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To mu staviš par kila utega napred i rešil si problem. A da ga zezaju godine, neni rekel, niti imtei koji nekaj još vrede nisu mladići, svi su oni po godinama tu negde.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
565bude trošil manje goriva od 7011 u transportu , branju kukuruza a više bude trošil u težem oranju baliranju rotiranju i šumi vučna sila daleko veča kod Zetora po meni Zekan vrijedi dva Imtejca .

I u transportu potroši manje ako se voziš do nekih 1800 okretaja,nakon 2000 počne piti,a brzina više manje ista... To mu je najveća mana u usporedbi s IMT-om,na cesti ga ferac šiša... Vozil sam se nedavno iza 542 stare linije,kamionom smo mu izmjerili nešto sitno preko 40km/h,(ako je vjerovati satu),mogu misliti koliko je cugao...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
To je navlakusa. Pa citajte oglas. Automatski prijevod je katastrofalni. Nadam se da niko nece nasjest.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel bi se ti vupal kolega kladiti u tu tvrdnju od 1000%? Bogami nisu niti imt-i Bogom dani kaj se potrošnje tiće! :)[/QUOTE]

Radili smo jednu usporedbi i zaključili da 7211 potroši puno više od 565, eto meni je to dovoljno, a obadva su orali s 2x12" :)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zašto ne prijavljujete takve oglase? Taj je bio i prije par mjeseci, iste slike, sve isto. Odmah treba prijaviti, bolje nego da netko nasjedne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
QUOTE]

Radili smo jednu usporedbi i zaključili da 7211 potroši puno više od 565, eto meni je to dovoljno, a obadva su orali s 2x12" :)

Jednu usporedbu ?? kad bude bar deset usporedbi tek tad si siguran usporediš 5 istih traktora pa bude 5 različitih rezultata 7211 više troši i puno slabiji od 7011 . Ekologija na strani 7211 no ja još uvijek bi dal dva 565/560 za jednog 7011 .:icon_fU:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ne razumijem usporedbu s nekim drugim traktorom, a osuđivati i ovoga. Slažem se sa željko kž.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A ne samo to, nego ... prvo nije bil u šumi, a onda opiše kak kopa i čupa u šumi bolje nego neki drugi dupljak :(emo):
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Meni je moj zetor manje potrošio u svim poslovima od 539 i 560.Teranje banceka recimo,zetor 20 litara za 8 sati a 539 28,560 to nije radio,u kultiviranju recimo isto više IMT potrošio.Naj bolji su mi se pokazali 542 i 549,jedino što ako radiš sa njima cijeli dan,rame ti naveče otpast hoče,koliko udara u ruku volan.Normalno da svako ima svoje mišljenje,jel da svi isto mislimo,svi bi vozili iste traktore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh