• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne velim ja niš' za piljenje, već za potrošnju motora toga traktora.

Koliko ja znam, Pitomača je v VPŽ. Po tome, ti nis' Podravec, onda bar moreš pisati velika slova na početku rečenice
Da s' Podravec, toga banzeka bi na kurbl vrtel :D:

Ak ste gluhi na Č i Ć, mi ostali nismo ...

Vidim ja nemaš ti pojma o granicana Podravine,,,:(giggle):

a velika slova idu iza točke tj. završetka misli a ja u svojima samo delam pauzu pa nema potrebe za velikim slovom,,,:(wait):

Otišli smo debelo u off,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Vidim ja nemaš ti pojma o granicana Podravine,,,:(giggle):
Je, je, Drava ide skroz tam do iza Osijeka... :icon_lol:
a velika slova idu iza točke tj. završetka misli a ja u svojima samo delam pauzu pa nema potrebe za velikim slovom,,,:(wait):
A nitko ne čita tvoje misli, već rečenice koje napišeš :(nerd):
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
AgroPrima 6.16 110 ks, cijeli dan sa 3 brazde, potrošio 100 litara pod punim gasom, maksimalni učinak u normalnim uvjetima 10 kj.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pošto radite usporedbe i kažete da zetori troše evo jedne usporedbe. Zetor 6340 (2005god.) je tanjurao sa oltovim tanjuračama 28 diskova tablu od 12 jutara u komadu i popio je 35l plavca,dok na istoj tabli je JD 2850 išao sa sjetvospremačem 2.60 ili 2.80m nisam siguran,potrošio je 70l plavca oba dva su išla jednim tragom,priprema za kukuruz.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam sličan uz podešenje gornjeg valjka (to im mana i težina) vrijedi te novce a ako hočeš usporedbe dođeš do mene imam sip80 ,mex2 i mengele 200 pa budeš vidjel razliku u radu .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa zar imaš još kukuruza da ih možeš pokazati u radu!? Šta smatraš ovo pod manu!? I koja je oznaka ovoga potingera? Dali radi sitno?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mana lošeg uvlačenja kod Petigera kaj gornji pomični valjak nije dosta spušten ( ima vijke za regulaciju) pa onda skuplja stabiljke pa tek onda uvuče i mana što je težak . Vrlina najsitnije siječe i ne tjera se teško . Kukuruza nemam ali ima još tuđeg po polju za probu dosta par redova :(giggle):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
To bi se dalo riješiti nekako, možda nešto navariti na valjke? El ovo sa oglasa mex2?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da nije mex2 , netreba navariti valjke nego ako se nemože dosta spustit produže se vijci koji drže visinu tak se gornji valjak spusti tik do donjeg tak sem ja radil samo sem zaboravil koliko sam spuštal (starost) ima i više od 20 godina .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Znači ima za štelanje razmaka između valjaka, pa to onda i nije mana. Možda se netko javi tko zna koji je u pitanju silokombajn sa oglasa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mana je bilo kad se pojavili jer su ljudi stezali maticu do kraja misleći da tak treba :mur: Mislim da je to mex1 prastari tip moj je mex2 kaj se mijenjaju kljunovi pa stave dvoredni ili okrečeš kopčanje pa može biti i prednji .
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Ovo je MEX2 samo neznam jel ima remene ili lanac za pogon sječkare,brusa za oštrenje noževa nema ima samo nosać,razmak valjaka prema dolje bi se i možda mogao smanjiti ali nema potreba barem po meni jedino ima dva šarafa sa federima pomoču kojih se regulira jačina stiskanja gornjeg valjka prema doljnjem.Imam takovog kod kuče pa znam.Željac tvoj MEX je drugačiji nego ovaj na slici a MEX1 je mrvicu drugačiji ali sličan
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Treba kupiti novoga i stavit ga na njegovo mjesto čist jednostavno ili treba nacrtat http://www.poljoprivredni-forum.com/images/smilies/icon_weed.gif
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
U dučanu koji drži rezervne dijelove ,PSC Ferenčak,Tgoagencija,Agronom ili netko drugi mislim da ga drže 3 M8 šarafa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh