• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
A koji (osim Rusa) nemaju prenapuhane cijene?

Štore,zetor i universal imaju prenapuhane cijene... :icon_oak:

Za razliku od Štoreta i UTB-a Zetor se još uvijek proizvodi :D .

Nego, stalno slušam te cijene da je Zeko preskup, a usporedimo li npr 6211 i Imt 565, cijene podjednako starih i očuvanih traktora su jako slične. Jel onda Zetor skup ili je Imt skup?

Mogu se složiti da su Zetori s duplom vučom (pre)skupi. npr 7245 je u prosjeku duplo skuplji od 7211.

Možda nije usporedivo (jer je drugi tip traktora) ali npr Tomo Vnković 30ks u prosjeku je star 30god a košta preko 30 000kn. Novi Goldoni sa sličnim motorom je oko 100 000kn. Po meni definitivno preskupo.
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma i ti zetori imaju napuhane cijene lud je ko da te novce .
Puni ih oglasi kad gledaš rješavaju ih se, a i ima i drugih marki takvih.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A koji (osim Rusa) nemaju prenapuhane cijene?Nego, stalno slušam te cijene da je Zeko preskup, a usporedimo li npr 6211 i Imt 565, cijene podjednako starih i očuvanih traktora su jako slične. Jel onda Zetor skup ili je Imt skup?

Mogu se složiti da su Zetori s duplom vučom (pre)skupi. npr 7245 je u prosjeku duplo skuplji od 7211.

Svi gledaju kako je skup kad se kupuju,a nitko se ne sjeti da je skup kad se i prodaje... :)

7245 se kreću od 9-13 tisuća,ali 7211 je jako teško naći za pola tih novaca,tak da se tu ne bih složil...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
da baš gu groblja ti zetori ;)

ima ko kakvoga za prodati po diskontnoj cijeni ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dečki, koji vam je klinac?
Koliko košta novi traktor te snage?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Da samo što taj zetor nije tolko košto ni dok je bio novi:mur: al to je već neka druga tema :icon_confused:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211

Ma da,ali taj jeftini nema ni original kabinu,ni servo volan,zato je cijena takva...

Puno je to novaca ipak to je sve precjenjeno al eto sta se moze
Takav je narod kod nas.

A kakav ti imaš traktor,baš me zanima?

Dečki, koji vam je klinac?
Koliko košta novi traktor te snage?

Daj,ZJ,jel mogu dat ovome bananu? Vidiš da se trudi! :)

Da samo što taj zetor nije tolko košto ni dok je bio novi:mur: al to je već neka druga tema :icon_confused:

Hehe,kamo ćeš bolje,kupiš nov traktor,radiš 25-30 godina,i još dobiješ iste novce... :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dečki, nije koštal iste novce, koštal je puno više. Zaboravljate na inflaciju.
Cijene su tada bile manje u apsolutnom iznosu, ali je 1 DM prije 25g. vrijedila više od 1€ danas. Kolike su plaće bile u to vrijeme?
Moja je tada bila oko 300DM (dakle, oko 1000kn) a danas je ipak veća.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Točno, košta u kunama podjednako sad i prije 20god, al nije isto 100kn sad i 95te.

Po onim cijenama kojih se sjećam, 1995te je TV 830 bio oko 30 000kn, dok je Goldoni/Labinprogres 14ks bio oko 18-20 000kn. Renault Twingo je bio oko 40 000, Clio oko 50 000.


A što je najtužnije, krumpir smo prodali "na veliko po 3,5kn. Danas po toj cijeni jedva ide i na malo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I je,i nije... Ovisi o potrebama kupca.
Novo je novo,a ovo je sve već skoro 30 godina staro.
Samo kaj nije isto dati npr. 100 000kn za novi goli traktor, ili za iste novce uzeti stari,i sve priključke za njega...
Opet,ako ti baš treba neka funkcija ili oprema koju stari nema,moraš uzeti novo da bi kvalitetno odradio posao...
Najgore je to da u današnje vrijeme i kod kupnje starog,i kod kupnje novog možeš samo moliti Boga da ne bude kvarova,rizik je tu negdje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
A gdje to ima novih Zetora za 100t kn?
Koliko košta Major (Carraro)?
Dakle, neka cijena od 60-70t kn je korektna za dupljaka s kabinom. Potrošiti još 10t u obnovu i ima se traktor, poput novoga, za 30-40% cijene.
Većina kad kupi rabljeni traktor, ne uloži ni kune u njega, a onda se čudi kad se nekaj pokvari.

Mojih par lipa...
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Nema sanse da moze biti isti rizik novog i starog. Pa i stari je bio novi. I novi ce biti stari. Nisu traktori vino.
Spominjala se cifra od 9-13000 za dupljaka pa otud i moja procjena za novog.
Za 25000 da se nac pristojan novi traktor, vjerovatno i major.
Za 10000 ne mozes ni 4 gume kupit nove, kamoli ici u kakvo ozbiljnije obnavljanje.
Od ''67 kod nas je kupljeno 6-7 novih traktora i osim redovitog odrzavanja i nekih sitnica nista ozbiljnije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Naravno da rabljeni nije novi.
No razumnim očekivanjima i koristenjem moze služiti kao novi.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Stari nikak nebre biti kao novi traktor, to je sigurno . Kod starog uvijek mozes ocekivati neki kvar i popravak. Kod novog traktora bez brige mozes raditi nekih 6 do 7 tisuca sati a mozda i vise. Barem je takvo iskustvo kod mene za sada.
Prije sedam godina sam kupio novi hurliman za 200 tis kuna ( bez pdv ) i dobio povrat 80 tis kn, znaci da me dosao 120 tis kn novi traktor od 100 ks. Nisam imao nikakvih kvarova.
Prije tri godine sam kupio rabljeni Same za 65 tis kuna, do sad sam otprilke i toliko jos ulozio u njega. Sad me čeka jos popravak mjenjača...
Ali da stari moze sluzit kao novi, moze da, ali novo je uvijek novo a staro je staro..
Ali kad se nama para moramo se snalaziti sa starim strojevima , mada oni u konacnici ispadnu skoro kao da si kupio novo stroj.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
NH,ZJ- cifru od 100 000kn sam spomenuo tek tako,za primjer,i nisam mislio na Zetora,nego općenito,da je upola veća cijena nekome puno,nekome malo...

Major je sa srednjom opremom 29 000e sa PDV-om...
 

Najnoviji postovi

Na vrh