• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Najviše se piše o zetoru i imt-U jer ih svako domačinstvo ima ili bar98% domačinstava.

Evo u mojoj široj okolici od 20km imaju dva rusa i jedan kinez i to kupljeni nedavno,ne zbog kvalitete nego cjene.

Evo čovjek je kupil rusa starog 15god 80ks za 28000kn u izvrsnom stanju i veli da je za sada zadovoljan,malčira i ore s njim,a za sve ostalo ima prastarog MF-a.

Imt je ok radi cijene a nije loš.
Zetor aj ok samo da cijena nije nekad precjnjena što je.
A rus ta tehnika je za neke druge ljude ko bi to skužio.:icon_weed:
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Većina nas imamo traktore iz Yu, vi koji imate traktore sa zapada mislite da će nakon 30-40 god.biti bolji, čekam demant?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Većina nas imamo traktore iz Yu, vi koji imate traktore sa zapada mislite da će nakon 30-40 god.biti bolji, čekam demant?

Evo demant, imam Hanomag iz 1958. Godine, i još uvijek radi. Ulje ne troši niti ne pušta. Kod mene 15 godina, nikad nije rastavljan. Znači, zapadni traktori su skroz ok
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Za Boga miloga odmah provjeri ,da možda više ni nemaš ulja....pa nemakaj trošiti ni kapati...Repaš ,kaj je to baš samo za v repi delati ili? 1958 god ,,još dvije godine i buš moral zvati za prvi servis,,ak si nulti napravil...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ma ima ulja,, kontroliram ja to.Model je R 217, 2 cilindra 1400 ccm. Ima zanimljiva rješenja, npr, čišćenje uljnog filtra je mehaničko kao sto su imali ti stari traktori, Al je polugicom povezan s pedalom kvačila, pa svakim pritiskanjem istog, okreće čistač. Za motor sam prilično siguran da nije Mercedes, već je njihov, nema neke oznake.
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Većina nas imamo traktore iz Yu, vi koji imate traktore sa zapada mislite da će nakon 30-40 god.biti bolji, čekam demant?

Misliš na zapadne traktore iz ovog stoljeća ili stare 40-50god?
Mislim da oni koji su doživili 50god, mogu još bar 50 :D
A za moderne plastične nisam siguran ni da će prvih 50 izdurati, bez obzira na zemlju proizvodnje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Mislite da su oni stari iz pedesetih radili 1000h godisnje i tako do sad?
Kao sto ovi danasnji 'plastikaneri' rade.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Mislite da su oni stari iz pedesetih radili 1000h godisnje i tako do sad?
Kao sto ovi danasnji 'plastikaneri' rade.

Čisto sumnjam da su traktori iz 50tih i 60tih "na početku karijere" stajali besposleni, u vrijeme kad je traktor bio rijetkost.

Kolega ima zetor 2511, prvi traktor u selu, kaže da je njegov otac znao po 40dana u komadu orati od jutra do mraka. Kasnije je radio manje jer su došli i drugi jači traktori u selo.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle nekad je bakin šogor kupio jedan od prvih kombajna za žito u našim krajevima, neki prastari mckormik vrečar, čovek si ga je u prvoj godini isplatio i zaradio hrpu love. Ugl. tetec je pokojni več godinama i sad smo se baš pred par tj. razgovara sa njegovim sinom i došli na taj kombajn i veli on da su prvih par godina zaradili para za sa njim za komplet kuču, škedanj, štale, koce i jugić. [emoji2]
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
1973 stari kupio novog Vladimireca(31ks)... taj traktor dobrih 25 -30 god. obrađivao 15-ak jutara zemlje!!!
Motor nikad dirnut,mjenjač 20 god. ni pipnut,nakon 20god. promjenjene brtve na pumpi hidraulike i nikakvih drugih većih kvarova nije bilo!!!
Eno ga i dan danas kod šogora,koristi ga u voćnjaku za pomoćne poslove i još uvijek pali i radi bez problema...
Da je nepraktičan to je istina al sve ostalo je čini mi se više do vozača i održavanja nego do samog stroja¨!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radul to se zove sreča nemoj se ljutiti ali meni je nevjerojatno . Te 1973 godine kod mene ondašnji Interservis iz Novog Sada više šarafil nego sam se sa Vladimircem vozil bila su tri traktora i sva tri su stalno imala kvarove kad je trebalo nešto raditi uvijek u kvaru evo samo 32 sata je uspio napraviti . Nakon njega kupljen drugi traktor (nije rus) još danas radi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh