• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

E

el pibe

Guest
A koji (osim Rusa) nemaju prenapuhane cijene?



Za razliku od Štoreta i UTB-a Zetor se još uvijek proizvodi :D .

Niti Zetor više nije kaj je bio.A kad imaš Zetora napravljenog za Njemačko tržište onda znaš da imaš traktor a ne ovo smeće treće klase kaj se prodavalo po Ex Yugi.
Univerzal se više ne proizvodi zato kaj je predobar traktor:icon_thumright:Kod mene ih ima puno još od davnih osamdesetih i još praše na veliko a bogami koliko vidim još budu dugo tu.Vječita borba između Zetora i Univerzala znaju ljudi kaj vredi i to su provjereni traktori,ostalo nije dolazilo u obzir.Rusi nikad ni nebuju imali cijenu jer nikad nisu ni valjali.Pa moraš imati tri ruska traktora na dvorištu i sedam mehaničara da popravljaju u tri smjene da bi mogo delati sa traktorom kak čovjek jedno popodne.Ono kaj valja to bogme i košta.Tak da cijene za Zetora i Univerzala nisu niš napuhane.Još ak nisu previše raz..ani isplati se uzeti i malo uložiti u servis.Onda znaš da imaš traktor da budeš radio s njim a ne šerafio svaki dan po njemu tri sata.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Možeš dat i gajbu,ali ovo što piše ne stoji.Ja imam Belarusa 2003 g. još ni jedan majstror nije bio u dvorištu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Boli mene briga za rusa. Ja sam mislio na ovo za UTB.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolege kad ste več spomenuli UTB i njegovu kvalitetu, mislim na one novijih godišta, od sredine 90-tih. Ja kao mehaničar iz iskustva mogu reći da po kvaliteti materijala, nema lošijih. Starima svaka čast, al ovo je užas.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ma sve novije serije, nema dijela koji se nije kvario: Pucanje radilice, pucanje klipnjače zbog loših ležajeva klipnjače, buka u mjenjaču.. pumpe volana, pucanje cijevi volana, vijaka..Na većim Utb tipa 703 problem kočnice. Općenito loša kvaliteta.materijala..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma kad je uni bio traktor svaki fali svoju rbinu.
Šta fali rusu ???
Kao da je zetor savršen???
Kvare se isto ko ludi , samo pogledaš teme po forumu koji problemi,isto kao imt.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Sve te marke traktora se mogu sakriti iza IHC traktora...samo što IHC nije toliko zastupljen kod nas.
Kažu skupi dijelovi za njih,jesu ali koliko često se kvare u odnosu na druge nisu skupi jer na njima sa ne šarafa svako malo...
 
E

el pibe

Guest
Tino bum i ja rundu okrenil:drink:Ovak ekipa imam ja rusa isto doma tak da znam o čemu govorim.Nigdar više da mi ga daš zabadava.Ja bi dao majstoru i dve gajbe piva ali kad mu velim koji je traktor u pitanju opće neće ni čuti a kamoli dojti na dvorište.Srećom pa imam prastarog Zetora koji još uvijek radi.A po rusu sam šerafim kad mi se da.Bolje da se 92 god. dopeljal stari model Univerzala neg novi VTZ iz dućana.Išlo se ne novo i poslušale se priče o ruskoj nepoderivosti.Ali morem reći da sam prilično razočaran i nisam se nekaj nadelal s tim traktorom:(shake):A ko voli nek izvoli i nek hvali rusku tehnologiju ,ja ne budem jer nemam baš puno pozitivnih riječi o njoj.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
jučer je otišel 6211 .. kupil ga je čovek koji ima rusa starog 5 godina.... kupil ga je novog. kaže da je za popravke skeširal u 5 godina 50 000 kuna....

pa je sad kupil zetora 30 godina starog ... i to za finu svotu

tolko o zetoru ;)
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
el pibe,,,,,nisi dobro razmel ,kod rusa se radi o NEPODERIVOSTI šarafov na njemu ,,jer kaj ti moreju zdržati šrafanja čudo jedno,,,Ruski traktori do sredine 80-ih i to ne svi ,bili su izdržljivi ,grubi al su išli ovo poslje nema veze z vezom!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod rusa treba sreča 73- će se pojavil T-25 A1 ja ga kupil i prodal sa 32 rh za toliko sati otkazala pvp dva puta kočnice jedan puta volan jedan puta i odmah prodan . Zbog obiteljskih razloga kupljen MTZ-80 na njemu promjenjen motor (4 000 DEM plačen u Mađarskoj) izdržal 653 rh i pukla radilica kupljene tri gume (jedna prednja nije) ,:(whew): kupljena rabljena radilica plačena 1100 kn i za traktor nemogu dobiti 7 900 kn + 1100 kn za radilicu .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma kad je uni bio traktor svaki fali svoju rbinu.
Šta fali rusu ???
Kao da je zetor savršen???
Kvare se isto ko ludi , samo pogledaš teme po forumu koji problemi,isto kao imt.

Najviše se piše o zetoru i imt-U jer ih svako domačinstvo ima ili bar98% domačinstava.

Evo u mojoj široj okolici od 20km imaju dva rusa i jedan kinez i to kupljeni nedavno,ne zbog kvalitete nego cjene.

Evo čovjek je kupil rusa starog 15god 80ks za 28000kn u izvrsnom stanju i veli da je za sada zadovoljan,malčira i ore s njim,a za sve ostalo ima prastarog MF-a.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
zetor i imt nisu bogznakakvi traktori al funkcioniraju i dijelovi su dostupni i prihvatljivih cijena....

al rus je 3 put veće groblje... također imam preko nekoliko slučaja gdje su izgubljene gaće i hlače na tog govnetu....

sad me vuče jedan ihc i jedan renault (iako se bojim kvarova) jer nema zetora nikakvog na ponudi koji bi meni bio prihvatljiv ;)
 
E

el pibe

Guest
Kod rusa treba sreča 73- će se pojavil T-25 A1 ja ga kupil i prodal sa 32 rh za toliko sati otkazala pvp dva puta kočnice jedan puta volan jedan puta i odmah prodan . Zbog obiteljskih razloga kupljen MTZ-80 na njemu promjenjen motor (4 000 DEM plačen u Mađarskoj) izdržal 653 rh i pukla radilica kupljene tri gume (jedna prednja nije) ,:(whew): kupljena rabljena radilica plačena 1100 kn i za traktor nemogu dobiti 7 900 kn + 1100 kn za radilicu .

Željac moreš organizirat neku pučku veselicu na otvorenom i prezentaciju extremnih sportova i MTZ-a polijat sa benzinom,spustit pod brdo nek rukne u neku bukvetinu i zapaliti ga sa okvirom svjetlećih metaka:fiery:sa neke lovačke čeke.Da vidiš spektakl :icon_pidu:poslije od ovih preostalih dijelova organiziraš tombolu.Ja bum kupil onu predivnu kabinu da si ju postavim na kapiju ko portu:icon_thumright:Ak zabava uspije možda bi i ja dogodine organiziral da ne prekidamo tradiciju:icon_mrgreen:Ima te krame kolko hoćeš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh