• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
čini mi se ako se dobro sjećam da je i ta Tehnostrojaka sa slike bila negdje na njuškalu, izgleda da se modernizira ili rasprodaje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
To je taj....surova snaga....:D

Taj pojam "surova snaga" je bio popularan u godinama kada je i rađen taj traktor.Ali u radu ako nema povershift mjenjač đaba mu snage kad ne možeš uskladit motor i brzinu,imam doma jedan takav traktor pa znam o čemu pričam..

Takvim traktorima se kapa skida kada moraju nešto vuč u reduktor brzinama,jer tu su oni najjači,kad se pređe neka brzine od 10km/h onda je več teško uskladit motor i mjenjač...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam ni sam kak bi ti odgovorio na ovo kolega, nisam imal prilike baš nekaj previše koristiti se s mjenjačima novije tehnologije, ali ja na ove stare nemam baš nekih zamjerki, izuzevši IMT i njemu slične, jer to je baš ono staro i klasično (ak nema snage u 1. direkt, ide u 3. reduktor, ali onda opet je spor i zakopa se....:D)
Dok recimo Same i Fiat, nema tu nekih zamjerki i nedostataka kod mjenjača...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Da ne ulazim u detalje šta je bolje ili nije,meni osobno se više sviđa čista mehanika radi financijskog održavanja,jer znamo koliko šta košta a evo vidio sam primjer prije mjesec dana kad je susjed iznajmio Đonija i on se mučio sa RD kao sirogojno,a sad kad je složen stari Dajc iste snage pojede RD i zemlju koju mrvi,kao što kaže ŠANANA,u radne brzine i to je to bez zamjerki,evo meni na Sonaliki je 4 radna sporija od prve transportne samo 2-3 km,za brzinu zanemarivo a u oranju nebo i zemlja
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Da ne ulazim u detalje šta je bolje ili nije,meni osobno se više sviđa čista mehanika radi financijskog održavanja,jer znamo koliko šta košta a evo vidio sam primjer prije mjesec dana kad je susjed iznajmio Đonija i on se mučio sa RD kao sirogojno,a sad kad je složen stari Dajc iste snage pojede RD i zemlju koju mrvi,kao što kaže ŠANANA,u radne brzine i to je to bez zamjerki,evo meni na Sonaliki je 4 radna sporija od prve transportne samo 2-3 km,za brzinu zanemarivo a u oranju nebo i zemlja

potpisujem, fučkaš Maseya kada poprak mjenjača košta koliko i sami traktor, tar "power" je dobar ali opet koštaaaa, uf,, dosta novijih traktora i dan danas ga nema i bolje je tako, kada vidim brijeg stavim ga u odgovarajuću brzinu i polako idem do kraja nikakva šatanja u brdu i mučenje svega
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
potpisujem, fučkaš Maseya kada poprak mjenjača košta koliko i sami traktor, tar "power" je dobar ali opet koštaaaa, uf,, dosta novijih traktora i dan danas ga nema i bolje je tako, kada vidim brijeg stavim ga u odgovarajuću brzinu i polako idem do kraja nikakva šatanja u brdu i mučenje svega

Massey ima takav mjenjač da ga večina traktora može sanjat..Nek košta,ali to se ne kvari saki den..Na Fendtu isto ode vario mjenjač,nov traktor star 5-6godina,samo niko ne priča o tome jer bi bila sramota...
Neznam zašto se večina boji elektronike:scratch..Elektronika čuva traktor a isto tako daje udobnost u radu s traktorom...

Nije žalosno imat mehaniku na traktoru starom 15-20god,al je žalosno kad je traktor star 5-10god a na njmu mehanika kao na onome kaj ima 20god,a cijena takva da boli glava..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a izgleda da je lijepo složen..ipak je to dobar motor od tamića.mislim sad je to pila od 60 konja..:gitarist:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
a izgleda da je lijepo složen..ipak je to dobar motor od tamića.mislim sad je to pila od 60 konja..:gitarist:

To je TAM 80, ima klipnu pumpu.. i ja mislim da nebu dugo išao, ili treba jako oprezno s gasom!
 

Najnoviji postovi

Na vrh