• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nema kardana prednje vuce to je bilo napisano prije al nesto drugo nije napiso sta fali sad je malo zamijenio slike i malo drugqacije napiso oglas!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ahaaa... Steta... Taj ce negdje otici na kilu ili kod nekoga kao sto kazes tko ima volje donesti svoj anlaser i akumulator pa ga pokusati upaliti i ako se pokaze ok moguce da ce naci svog kupca...

ma neće on na kilu švercer je to,bude on to već mjenjao za nešt..kod njega su sve opcije moguće:finga:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
osobno sam sjedio u tome traktoru,i znam kak je prije izgledao,prednje gume su bile skroz loše ako su imale 10% ripni onda su bile dobre.Zadnja ljeva je bila probušena ili samo je ispustila,jer je guma sjela do kraja i zadnje su gume imale oko 30-40% ripni,vrata vozača nisu sjedala kak se spada,unutra je bio sav zapušten,vidilo se da je traktor radio i to puno ili da je imao jako nemarnoga gazdu. I ako malo bolje pogledate vidjet ćete da je traktor farban prednji i zadnji hidraulik,ko zna možda je još nešto farbano.

Ovo za farbanje se vidi,skoro pa je cijeli ofarban..
Jesi možda vidio koliko RS je tada imao?

Kak je bilo stanje s limovima,dal je to bilo kaj povijano?
 
B

Bobo

Guest
Sve to OK ali ja toliko nisam dao za traktor...

Bila je kiperica 10T s drvenim stranicama, zracnim kocnicama za 10-ak tisuca kuna... oboja se, prijavi kao samogradnja, napravi se atest i VOZI MISKO...

U zetvi se moze posluziti i starom kamionkom koja ce po meni nadzivjeti svaku tehnostrojku.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
gledao sam pronaricu sinoc. dobra kao dobar dan, a i cijena je rekao bih ok.
za usporedbu samo, pogledajte ovo:

http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-tehnostroj-oglas-6591496

10 godina starija, 10 000 skuplja i dosta unistenija..
jedini plus na strani tehnostrojke su gume. u kvalitetu same prikolice nebi ulazio ali nevjerujem da je pronar los..

edit: bobo, mnogo je samo kad biju :lol:

mislim da nije pronar loša..ima susjed jednu manju već 10 godina i sve vozi sa njom,čak i đubre pa kipa na hrpe i koliko vidim nije se nigdje ni povijala niti se šta trgalo,jedino možda ima manje slojeva boje na njoj nego na tehnostrojki..jer farba na mjestima otpada:rolleyess:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam doma od 8 tona, sta bi bila losa... na sajmu pred 2 godine za tehnostrojku trazili 20tkn vise a nitko ziv mi nezna objasnit u cemu je razlika tih 20tkn.
Kume nije ovo puno za nju kakvi, dao bi mu 50 da sad idem kupovat
 
B

Bobo

Guest
Lokalni kombinat ima PRONARKI cjelo cudo... u zetvi vuku tandemku+dvoosovinku... gadno za gledat al nema da staje, samo teraj i pune ih zbilja do kraja i nikakvih problema nemaju. Prije su vukli sa zmajevkama sajlasicama 10 i 12 tona i kazu da je ovo preporod.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Sve to OK ali ja toliko nisam dao za traktor...

Bila je kiperica 10T s drvenim stranicama, zracnim kocnicama za 10-ak tisuca kuna...

dobro, to sto kazes je istina. nisu mali novci u pitanju, ali opet je to prikolica i pol..
na 10tonku mislis onu zutu? kratka, uska, visoka? ta je bila nekih 16-17tkn cini mi se.. nevolim uske a visoke prikolice. brrrr..
kamionka pak, to je posao. natrpas, prst u uho i gas! ali ona je u startu 2-3tone teza od recimo te iste pronarice. dalje, mi smo odustali od kamionke radi malih parcela. nezgodno je recimo stanu jos 2-3tone u kamionku, ides ju dopuniti a vec tad vuces 12-15 tona, ovisno o velicini. drugo je parkiras i ne mrdas dok nije puna.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
nemamo mi parcele za kami(j)onke, i ova od 10t je mozda malo prevec al ajd svejedno valjala bi.
 
B

Bobo

Guest
Ma ima ih nekad puno njuskalo...

Evo, kolega je do ovog novog zakona o vuci dvije prikolice vukao IMT jednoosovinku 5t (preradjena na 6.5) i iza nje kamionka sanducarka s alu stranicama 10T... sad po zakonu ne smije i prodat ce tu kamionku i drugu jednoosovinku i trazit ce kamionku, kipericu nosivosti 15-16 tona i vuci ce samo nju i boli ga briga...

Kamionku kipericu, urednu, nosivosti 15-16 tona, registriranu se moze naci ispod 10 000€ i to vecinom firme prodaju pa ti moraju dati neki racun. neka ga pisu na 3 000€ opet imas neki povrat poreza od nje i amortizaciju ako si u sustavu PDV-a...

Koliko kosta pronar (ako postoji) te nosivosti a koliko pak tehnostroj?!? To su cjene da unucad zaduzis ;)

Mislim da je kamionka s obicnim gumama (uduplane samo po asfaltu) naj pametniji izbor ako imas cime vuci i ako imas sta u njoj voziti...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
eto ga na opet.. koji sada zakon o vuci prikolica?
sad pred koji dan su mi na drugom forumu tvrdili da se smiju dvije vuci do duzine od 18m. jos kaze covjek da je na nekom predavanju pitao policajca, ovaj da je listao knjizicu i nije nasao da se nesmiju dvije vuci? ?

nadje se dobra kamionka i za daleko manje novce. ja sam trazio niskonoseci kiper do 6m, i nadje se tu i tamo. jedino je cjena veca nego starijima koje su nesto vise i uglavnom meni predugacke..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
gledao sam pronaricu sinoc. dobra kao dobar dan, a i cijena je rekao bih ok.
za usporedbu samo, pogledajte ovo:

http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-tehnostroj-oglas-6591496

10 godina starija, 10 000 skuplja i dosta unistenija..
jedini plus na strani tehnostrojke su gume. u kvalitetu same prikolice nebi ulazio ali nevjerujem da je pronar los..

edit: bobo, mnogo je samo kad biju :lol:


Ova Tehnostrojka je sa Vupik-ove licitacije garant,bilo je tamo takvih prikolica podosta,što novije što ,, starije ,,
 
B

Bobo

Guest
Za dvije moras imati polozenu "E" kategoriju (koja je vec za kamionske prikolice)

Kolegin kolega je policajac i sve je ovaj ispitao a i svakako je traktor+imt jednoosovinka+kamionka debelo preko 18m tako da...

Takodjer traktor mora zauzimati NAJ MANJE jednu trecinu cjele kompozicije, pa si mislite koliko utega cemo slagati na traktore u zetvi ako se "plavci" zainate da nas vagaju...

Antonio, jesi li ikad vidio kak ose duple gume vuku po blatu? TO ima da ju 4 traktora vuku a da ju ostave dok ne nadju bager da ju iskopaju iz blata... Blato se nagura izmedju guma i to onda postaje jedna velika siroka guma koja ne moze izgurati blato na stranu, nego ga gura pred sobom... Pa ju ti vuci s traktorom od 120ks koji se s njom po asfaltu inace igra...

A i cjene guma su nebu pod oblake..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
obrati paznju sto dupli berajt radi u blatu. gledao sam to i u daleko daleko manje blata. samo stane..

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=hMy5_Rdr194[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh