• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ova Tehnostrojka je sa Vupik-ove licitacije garant,bilo je tamo takvih prikolica podosta,što novije što ,, starije ,,

vidi se po njoj da nije zimovala pod krovom
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ha gledaj, vučemo svake godine konstantno i dupli i jednostruki kotač, kamionke.
Dupla vozi 20 tona žita, jednostruka 15.
Vozili smo ih po blatu ali baš blato na putu i dupla nakuplja blato ali ne prestaje se kotač vrtit i ide, i tu je jednostruki bolji malo.
Ali recimo jednostruki nam je sjeo na pola njive u kukuruz, pa su se dobrano
dva traktora mučila da ju izvuču, dok recimo dupla po mekanom ide bolje i nismo imali slučaj da je ona na zemlji ostala.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to stoji.. vise guma, veca povrsina, manje tone. svaka ima svojih prednosti i mana..

radije bi onu pronaricu nego ovu metagru..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ha gledaj, vučemo svake godine konstantno i dupli i jednostruki kotač, kamionke.
Dupla vozi 20 tona žita, jednostruka 15.
Vozili smo ih po blatu ali baš blato na putu i dupla nakuplja blato ali ne prestaje se kotač vrtit i ide, i tu je jednostruki bolji malo.
Ali recimo jednostruki nam je sjeo na pola njive u kukuruz, pa su se dobrano
dva traktora mučila da ju izvuču, dok recimo dupla po mekanom ide bolje i nismo imali slučaj da je ona na zemlji ostala.

imam ja jednu sa duplima i nema teorije da ide bolje od jednih 20setkih ili 22.5. bolje..ona se zapuni i napravi valjak a ti sjedni i plači kraj nje..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovo za farbanje se vidi,skoro pa je cijeli ofarban..
Jesi možda vidio koliko RS je tada imao?

Kak je bilo stanje s limovima,dal je to bilo kaj povijano?

Nesječam se baš tih svih detalja,to je bilo pred godinu i nešt,samo sam upamtio one velke detanje koje se odma primjete,nisam baš puno gledo oko njega,mislim da je imao sve limove.Sati neznam kolko je imao.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
@bobo kak to moreš prijaviti kao samogradnju?? nikaj te ne hebu na mjerenja i ta sr*nja..??
slažem se z tiborom da dok su duple gume da ne tone tak ali dok dvoosovinku ili troosovinku sa dublim gumama vučeš van iz blata to je živa muka... po meni je najbolje dok su na tak večim prikolicama(10-15t) gume od poluprikolice one široke i onda ide bez problema..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tinda vjerojatno si opet krivi link stavio.
i neces vjerovat ali u zadnjih nekoliko postova se raspravljalo o tome kako se ponasaju u blatu.
 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Neznam za vas ali ja sam se trakorom navuko tih kamionkih ( ITAS ) sa duplim kotačima jako puno. Traktor od 70ks i na njoj po 14-15.000t pšenice,milina za vuči,isto tako i kukuruz u zrnu.Napune se između blatom ali isto tako to blato i padne ,pa se opet nakupi drugo i ide,nema da ona tone u mokrom kao prikolica sa običnim gumama.
Neznam sječa li se ili netko ili ima stare Tehnostroj prikolice nosivosti 10t,također su imale duple kotače. Imao ih je PIK Đakovo.Tu prikolicu punu pšenice vuči je mogao traktor od svojih 65ks.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Neznam za vas ali ja sam se trakorom navuko tih kamionkih ( ITAS ) sa duplim kotačima jako puno. Traktor od 70ks i na njoj po 14-15.000t pšenice,milina za vuči,isto tako i kukuruz u zrnu.Napune se između blatom ali isto tako to blato i padne ,pa se opet nakupi drugo i ide,nema da ona tone u mokrom kao prikolica sa običnim gumama.
Neznam sječa li se ili netko ili ima stare Tehnostroj prikolice nosivosti 10t,također su imale duple kotače. Imao ih je PIK Đakovo.Tu prikolicu punu pšenice vuči je mogao traktor od svojih 65ks.

14 - 15 TISUĆA TONA!? to neki sposoban traktor! mora da je IMT
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Traktor od 70ks i na njoj po 14-15.000t pšenice,milina za vuči

u ravnici vjerujem da je milina za vuci. imam jedan poprecni put, nasipan kamenom i jako jako dobro ugazen pa traktor od 100ks i 8,5t pred vrh pocinje poskakivati. isto tako ima i jedna nizbrdica, na asfaltu, gdje bi se bojao tu istu prikolicu pustat bez zracnih kocnica. vukli smo, zapravo vukao je brat sa 70ks cca 14tona u 2 prikolice, ali to je cisti mazohizam :rolleyess:
a ne mogu reci da zivim u brdovitom kraju..
tako da nemoze svuda isti traktor vuci istu prikolicu..

markach, po meni je najveci minus tvojoj prikolici zracno kipanje. ne kazem da ono ne valja. nisam nikad ni vidio uzivo kako funkcionira, ali pretpostavljam da to odbija kupce.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
gledao sam ih na sajmu u gudovcu, dosta je grubo i neozbiljno napravljeno (završna obrada), i čini mi se da je dosta slab i tanak materjal.. i cilindar od kipe je dosta nisko i loše postavljen...jedino je cijena ok nasprem drugih proizvođača...

s obzirom da je u blizini u okolici ima dosta njegovih priklica i ljudi su zadovoljni nitko nema prigovora, cjena je OK, na njuškalu za Loznicu t.j. FAK od 4,5 t traže po 3 000 e i to polovnu (bila je i tu na forumu u oglasniku, mislim da je i čovjek tu registriran) a za 23 000 kod Biščana kupiš novu od 6T sa računom i šta onda reći,,

pogledajte ovo čudo,
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/cijepac-drva-svrdlo-slike-oglasniku-oglas-6936649

kakvi smo mi ljudi, za te novce sam ja od jednog člana ovdje na forumu kupio NOVO ispod čekiča, tvornički rađeno a ne ovakva "nakarada" ,

u potrazi sam za CO2 aparatom za varenje i nki dan tip prodaje polovni Vareks varstroj 1600 i traži 3000 pa spusti na 2700 a novi je ispod 2000 za 3000 kn se nudi NOVI Varming 180

i onda se čude da ništa ne mogu prodati, a i izgleda da i nemaju volju PRODAT već nekoga PREVARITI
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
s obzirom da je u blizini u okolici ima dosta njegovih priklica i ljudi su zadovoljni nitko nema prigovora, cjena je OK, na njuškalu za Loznicu t.j. FAK od 4,5 t traže po 3 000 e i to polovnu (bila je i tu na forumu u oglasniku, mislim da je i čovjek tu registriran) a za 23 000 kod Biščana kupiš novu od 6T sa računom i šta onda reći,,

pogledajte ovo čudo,
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/cijepac-drva-svrdlo-slike-oglasniku-oglas-6936649

kakvi smo mi ljudi, za te novce sam ja od jednog člana ovdje na forumu kupio NOVO ispod čekiča, tvornički rađeno a ne ovakva "nakarada" ,

u potrazi sam za CO2 aparatom za varenje i nki dan tip prodaje polovni Vareks varstroj 1600 i traži 3000 pa spusti na 2700 a novi je ispod 2000 za 3000 kn se nudi NOVI Varming 180

i onda se čude da ništa ne mogu prodati, a i izgleda da i nemaju volju PRODAT već nekoga PREVARITI

to se slažem potpuno samo, evo ti primjer potpuno ista prikolica http://auti.hr/arnjevi-cerada-2012-199221/ novo, i polovno http://www.njuskalo.hr/poluprikolic...atz-lpa-250-12g-nosivost-1300kg-oglas-6749545 razlika polovnog je 150 kn u cijeni
 

Najnoviji postovi

Na vrh