• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a ljudi ,večina robe koja se prodaje na bilo kojem oglasu je od švercera koji misle da je narod lud,evo danas sam bio u gradu i obavezno ako je sajam polovne robe pronjuškam dali ima šta od ključeva i danas naletio neki prastari obični viljuškasti 41 za 25 kn,vanjski izgled ne zadovoljava ali je to stara garda ključeva,ah da ne dužim do tog čovijeka čovijek kao prodaje novo crijevo za pumpanje guma i cijena samo 100kn,ali neče reći da je materijal tako jak da sve preko 3 bara kala crijevo,ali je ljepo i novo je,moš mislit,tako da se čovijek može svega nagledati po oglasima:rolfer::rolfer:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
u ravnici vjerujem da je milina za vuci. imam jedan poprecni put, nasipan kamenom i jako jako dobro ugazen pa traktor od 100ks i 8,5t pred vrh pocinje poskakivati. isto tako ima i jedna nizbrdica, na asfaltu, gdje bi se bojao tu istu prikolicu pustat bez zracnih kocnica. vukli smo, zapravo vukao je brat sa 70ks cca 14tona u 2 prikolice, ali to je cisti mazohizam :rolleyess:
a ne mogu reci da zivim u brdovitom kraju..
tako da nemoze svuda isti traktor vuci istu prikolicu..

markach, po meni je najveci minus tvojoj prikolici zracno kipanje. ne kazem da ono ne valja. nisam nikad ni vidio uzivo kako funkcionira, ali pretpostavljam da to odbija kupce.

Ima i ovdje uzbrdica i nizbrdice,doduše sve je normalna asvaltna cesta,jedino na tim prikolicama nema nikakvih kočnica. Ursus 5714 je još Bože pomozi malo i teži ,ali JD 5510 je lagan kao pero i znao je ponekad zadnji kraj proplesati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I dal znaš kaj više o traktoru??

AK su gume potrošene bile do kraja,znači sigurno ima preko 8000rs,kaj je puno s obzirom na godište..Inače na slikama je ko nof,izgleda da je puno uloženo u njega,još ako je i unutrašnjost bila loša kak Dado veli,a ova sad je bez i jedne ogrebotine...

Neznam još ništ, moram jednog kolegu pitati.
Al ako bi bio to taj za kojeg mislim, nebojte se, nema on puno sati, niti je izrađen, gume je pojeo prednji utovarivač i asfalt, a ne posao u polju, najviše je punio miksericu na farmi ako je to taj. Gazda kupio novog DF 150 ks, stisli ga krediti i ovog mu oduzeli, ali to moram provjerit dal je tako!

Ta je Pronarka par km od mene, gazda ju je kupio novu, ima farmu krava.
E sad neznam zakaj se prodaje, dal je kupil veču tandemku ili mu je zagustilo malo.
Moram se raspitati.

Samo da ispričam jednu moju anegdotu s kamionskom prikolicom Itas, 2 osovine, dupli kotači neznam koliko je to čudo bilo tona nosivosti.
Dovezli su mi s kamionom repine rezance iz VIRO šečerane i ostavili mi tu prikolicu ispred kuće pa nak si ja nju napeljam u dvorište kak mi paše, jer kamion i prikolica nemogu skupa u dvorište.
I tako se ja nabrusim i kapčim ja to za 565 i udari, na asfaltu još i krenem fino i ide to, ali dok je došla na zemlju u dvorište, ajme majko moja mila, to teško, mokro, voda se cjedi iz nje, dvorište je bilo suho i tvrdo, ali malo grbavo i kad je sjela u neke manje grabice, 565 ko bogac ni da mrdne. Bilo je to dugo predvečerje dok sam ja tu prikolicu prevezo kroz dvorište i privezo k silosu gdje su se istrpavali ti rezanci. Dvorište smo totalno prekopali s 565 i 540, a traktori da su mogli govoriti rekli bi: NEMOJTE VIŠE MOLIMO VAS!! ;)
Nastojim to zaboraviti, a kamionke bez pravog traktora izbjegavam u širokom luku.
Sad je lako dok je SAME i vuku se bale na kamionkama, jednom sam čak vukao kamionku stočarku novu i skupljali smo bikove po selima jer kamion nije mogao nikud od snijega i blata...a i taj dan nastojim zaboraviti.
 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod Bakova su svi traktori precjenjeni koda su novi, gotovo 30-40% ima višlje cijene u odnosu na druge švercere, a traktori su blago rečeno groblja, ma strašan je on igrač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh