• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ja ni u najboljem scenariju ne mogu zamislit sta bi zakopcao naprijed osim utega. Neznam sta bi upario a da prati 6 metara sjetvospremac ili tesku drljacu. Tamo gdje se koriste ovakve kombinacije kao na njemu vec je druga prica. Mjenjac mu je daleko od poweshifta kao sto je majstor napisao.
Jos jedan veliki plus mu je kompresor.
A minus sto za njega treba imati kes lovu dok novog uzmes na 5 godina pa se puno podnese. A cifra je tu negdje.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ajd da se I ja nadovezem posto sam uzeo jedan novi traktor sa prednjim hidraulikom I kardanom a drugog veceg bez toga...pa u biti osim prednje kose I onog utovarivaca nekopcim skoro nista napred I nevidim sta bi mi to trebalo na vecem traktoru kad je on namjenjen za teze poslove,znaci netreba mi ni za plug,ni podrivac,ni RD,ni za veliku presu a ni za transport..:icon_eyes: sad tek vidim o kakvom je trktoru rjec.u biti moj ima identicnu opremu, a ustvari to je isti traktor ko taj...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
htio sam reci da za takav traktor,koji toliko kosta, nadoplata za ph i nije tako strasna,a po mojem misljenju,dosta je ogranicen bez njega. ima bar desetak prikljucaka koji se mogu kopcati naprijed,i povecati kvalitetu posla... znam za traktor iste konjaze koji nije mogao raditi s plugom od cetiri brazde,i rotosem kombinacijom jer je bio prelagan na prednjem kraju. pa su navjesali na njega sve moguce utege,i jos nije bilo dovoljno,tad je gazda rekao- "eh,da mi je sad prednja hidraulika..."
Dado- ja sam kupovao rabljeni traktor,a tu bas ne mozes birati razinu opreme prema svojim zeljama. svaki dan vidim koliko mi ph fali,i sljedeci traktor ga bude imao sigurno,mozda cak nakalemim nesto i na ovaj kojeg imam sad... je,dade se svasta procitat,tu se slazemo...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Šta vas bode tolko ta ph,pa el vam treba? Za šta da ju ima samo da kopča uteg na nju,nema smisla,novce na nju trošit uzalud.Znam par ljudi kupili polovni traktor sa ph i nikad nisu ništa na nju kopčali,samo im smeta,skinuli su i ruke od hidraulike sa nje.
Evo dat ću sebe za primjer,kupili smo novi traktor bez ph i sad bi mene trebalo bit sram ili sam budala,ne nego znam dali mi treba ph ili ne.Da na njoj vozim rolobalu?? da kupim još prednju kosu koja mi nije potrebna??
Kolega šanana nemoj se uvrijedit ili naljutit,ti tj tvoj ujak na sametu ima ph i pto. I kolko je on to platio a šta s tim radite,vozite par puta godišnje rolobalu na njoj,rotokosu nikad nije vidio ni uteg i sad reci dali ti se isplatila kupovat i dat za nju 5 000€,mislim da ne.
Svako kad kupuje neki stroj zna točno šta mu treba i zato si to kupi.
Kolega gogo zašto ti nisi kupio traktor sa ph?? el te nije sramota? stvarno na ovom forumu se da svašta pročitat.

Stvarno je ovo zastarjelo razmišljanje jednog djeda od 60god pa na dalje...
Dok nekaj nemaš na traktoru onda se tak govori jer ni neznaš kak bi bilo da to imaš,a da imaš npr ph+kardan siguran sam da bi kopčao razne stvari na nju i rekao bi da je to super stvar,kao i sva ostala oprema kaj se nudi na traktoru,ali dok nekaj nemaš odma ti to ne treba i to je glupost na traktoru...

Spominjaš ŠANANU kak vozi rolbale naprijed,pa on je iskoristio ph,i olakšao si posao..Ti voziš jednu po jednu balu,a mogao bi bez brige dvije bale vozit,prije si gotov,štediš vrijeme i gorivo,možeš prije iči s curom nekam :8):

Doči češ u situaciju kad budeš rekao,e da mi je sad imati ph....:icon_wink:

Uteg,prednja kosa,ralica,razni valjci,malčer,to su samo neki od strojeva kaj mogu na ph ič..
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da se svašta vidjet na yt-u šta njemci i ostali kopčaju na ph,ali nema to previše učinka od nekih valjaka i gluposti koje imaju radi ukrasa.Može se i polovni kupit sa ph i to ima kolko te volja,samo šta zetori malo koji ima,dok zapadni ima skoro svaki drugi. Da ti je tolko potrebna ta ph onda bi ju več nadogradio.Nema prevelikog učinka ona za mala i srednja gospodarstva.
Kolega gazda gizdavi je dobro rekao i njegov primjer je najbolji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da se svašta vidjet na yt-u šta njemci i ostali kopčaju na ph,ali nema to previše učinka od nekih valjaka i gluposti koje imaju radi ukrasa.Može se i polovni kupit sa ph i to ima kolko te volja,samo šta zetori malo koji ima,dok zapadni ima skoro svaki drugi. Da ti je tolko potrebna ta ph onda bi ju več nadogradio.Nema prevelikog učinka ona za mala i srednja gospodarstva.
Kolega gazda gizdavi je dobro rekao i njegov primjer je najbolji.

je,zato su nijemci tu gdje jesu,a i mi isto tako... svakom svoje... ne znam zasto si se ti osjetio prozvanim, traktor o kojem se govorilo je puno brojeva veci od tvog,i ja sam govorio konkretno za nesto takvo. ph mi je potrebna,a traktor imam tek godinu i pol,i planiram ga ubrzo zamijeniti,ako ne,tad ove zime ide hidraulika gore...

MrSima- cijena nije losa,moral budem ovo pokazati nekome tko se kuzi u to,da cujem jel vrijedi te novce!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Vrijedi, vidio ih uživo, Original originala :) Nije neka skelemerija, sve je iz novoga rađeno materijala. Kolega mi to radi inače
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ne izgledaju lose,za moje potrebe bi bio ok jedan takav,ne planiram nositi nesto pretesko naprijed... montira se za pola sata gore,samo na tu cijenu treba dodati desetak metara lajtunga za ulje,i utičnice...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
kontaktiraj kolegu, mislim da ima i to samo ne znam da li je u cijeni s hidraulikom. !00% original i jako kvalitetno napravljena.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kod tih hidraulika s oglasa je sranje šta im se ruke nedaju preklopiti i dosta štrše van pa je zeznuto kad si na uskom prostoru kad moraš manevrirati, a još na to sve traktor s dv ima mali ajnšlag. Na majorima se preklapa i to je dobro rješeno, ovo nije baš.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Na kojim Majorima, koliko znam, proxime novije imaju na preklapanje, ovi stariji imaju svi ovakvu hidrauliku...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kod mene je na takvom majoru ovakva koja se ne preklapa, mislim da su kasnije stavljali na prekop ili po želji kupca
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve osnovno? 4 dvoradna izvoda, prednja amortizirana osovina, 50kmh..?
ja bi isto ph na tolikom traktoru pa i na manjem. Naslo bi se prikljucaka za prednji kraj dok netko ni ne pomislja kopcati naprijed nesto drugo osim utega. a za uteg ph nije neophodna..

6180ttv sto kruzi po rh kao demo traktor takodjer nema ph a bome je lijepo opremljen..

Ja sam naveo općeniti primjer, ne vezano uz ovaj traktor sa oglasa!
Prednja hidrulika itekako je potrebna na tako velikom traktoru, tako ja gledam iz mog stajališta, a za druge me nije briga.

Šta vas bode tolko ta ph,pa el vam treba? Za šta da ju ima samo da kopča uteg na nju,nema smisla,novce na nju trošit uzalud.Znam par ljudi kupili polovni traktor sa ph i nikad nisu ništa na nju kopčali,samo im smeta,skinuli su i ruke od hidraulike sa nje.
Evo dat ću sebe za primjer,kupili smo novi traktor bez ph i sad bi mene trebalo bit sram ili sam budala,ne nego znam dali mi treba ph ili ne.Da na njoj vozim rolobalu?? da kupim još prednju kosu koja mi nije potrebna??
Kolega šanana nemoj se uvrijedit ili naljutit,ti tj tvoj ujak na sametu ima ph i pto. I kolko je on to platio a šta s tim radite,vozite par puta godišnje rolobalu na njoj,rotokosu nikad nije vidio ni uteg i sad reci dali ti se isplatila kupovat i dat za nju 5 000€,mislim da ne.
Svako kad kupuje neki stroj zna točno šta mu treba i zato si to kupi.
Kolega gogo zašto ti nisi kupio traktor sa ph?? el te nije sramota? stvarno na ovom forumu se da svašta pročitat.

Kako je več netko napisao, na ukupan iznos koliko košta ovaj traktor ph je 2000€ i to nije ništa u odnosu koliko se ona da iskoristiti.
Zato netreba imati mišljenje starih ljudi da to nije potrebno!!

Čak je i moj deda koji je bio star 63 godine kad se uzimao SAME i kad su ponudili da bi bio opremljen sa PVH pristao je na to i reko da svakako nek bude da će se sigurno na neki način iskoristiti.
Isprve, prvih 3-4 godine su poluge stajale u garaži i nije bilo zanimljivo nikome, ali evo sad več 5 godina se poluge ne skidaju dolje i gotovo ne prođe tjedan-dva da se nešto netreba kopčati na prednju hidruliku.
Koliko nam samo transporta ušpara i jednog vozača i traktora kad si možemo odnesti na paleti umjetno i sjeme kad idemo sijat na velike komade i još raznih stvari. U sjetvi pomogne puno, transport bala (marko ti je naveo dobar primjer kako voziš po jednu balu sa 85 ks traktorom, a ja ću nagodnu voziti po tri :) ) Ako nagodinu bude sjetvena kombinacija 2,5m, napred bude dobio uteg koji za se več lagano skuplja materijal na hrpu, a kasnije valjak sa šiljcima za usitnjavanje tvrde jesenske brazde, jer treba i šparati rotodrljaču, a ne ju tjerati u tvrdu tešku brazdu, sve to ima svoju namjenu.
Imamo PVH i možemo planirati bilo šta kad je gore. Isto tako i prednja kosilica je u planu kroz 2 godine i uvjek bi radije uzeli prednju novu nego zadnju.
Definitivno ti ne stoji takvo razmišljanje i nepotrebno je govoriti o tome da bi nekog negdje bilo sram.
Ja ni u najboljem scenariju ne mogu zamislit sta bi zakopcao naprijed osim utega. Neznam sta bi upario a da prati 6 metara sjetvospremac ili tesku drljacu. Tamo gdje se koriste ovakve kombinacije kao na njemu vec je druga prica.
Naravno, baviš se čistim ratarstvom predpostavljam i tu je bitan samo jak i pouzdan traktor koji će lako i brzo izvršiti teške operacije.
Ajd da se I ja nadovezem posto sam uzeo jedan novi traktor sa prednjim hidraulikom I kardanom a drugog veceg bez toga...pa u biti osim prednje kose I onog utovarivaca nekopcim skoro nista napred I nevidim sta bi mi to trebalo na vecem traktoru kad je on namjenjen za teze poslove,znaci netreba mi ni za plug,ni podrivac,ni RD,ni za veliku presu a ni za transport..:icon_eyes:
A što će ti dva traktora s prednjom hidrulikom??:D: Jedan je sasvim dovoljan, u tvom slučaju Agroplus 100 je pogođen traktor za rad s PVH da nemože biti pogođeniji, moj izbor br. 1 što se tiće DF traktora.
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
PVH dobro dođe uvijek, Kad se ne uzme dođe trenutak da se požali :) Ja svoju mislim iskoristit čim više i lagano se skupljaju priključci za nju kao što veli šanana ... NPR, već mi je dosadno vozit i po dvije bale, kad znam da bi se moglo i 3 :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Svoju koristim za ralicu po zimi i rasipač za sjetvu, al mislim da kardan nikad nije ni korišten jel je osovina nova unutra, nije mi žao šta je gore, jedino šta je nepraktična za manevriranje, a i puno je posla da se raskapa stalno. A i bolje se traktor opet proda kasnije kad ima neš na sebi. A skupa je kad se nova uzima, za moj je plačena isto tolko koliko i mlaz kiper 4 t sa duplim stranicama, u ono doba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh