• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Planiram eventualnu nabavu roto drljače. Imam traktor 80 ks s prednjom vučom . Treba mi prvenstveno za obradu teške zemlje. Šta predlažete (koji zahvat, koji valjak, kakvi klinovi).
Imam već neku sliku u glavi ali cijenim i tuđa mišljenja.
Pa navalite[emoji4]

Ne znam kakav traktor imaš... Moj ujak ima rusa 820 i ima isti ovakav stroj 3m. Ide s njim bez problema ikakvih.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/roto-drljaca-3-metr-oglas-13668830

Ima i ovaj hidro lift i ne koristi ga pa je za prodati ako nekoga zanima...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,688
Jel vam nije jednostavnije imati autoprikolicu, ionak joj je održavanje bagatela, nego tak mučiti ljubimce? :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kontaktiraj savorisa, on je dr za ruse, i kao što sam prije već rekao, za te novce prije bi uzeo belarusa 52 jer na traktoru se gledaju mogučnosti a ne boja i sređenost. T40 imaju snage za povuč ko i svi sovjeti i potrošnja je solidna, mane su mu nepreglednost, mala kabina ako si sto i kusur kg, nema blokadu prednje vuče nizbrdo, što je jako bitno... za ostalo nek se jave vlasnici, dok 52 jka to sve ima plus još x prednosti.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Ne znam kakav traktor imaš... Moj ujak ima rusa 820 i ima isti ovakav stroj 3m. Ide s njim bez problema ikakvih.

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/roto-drljaca-3-metr-oglas-13668830

Ima i ovaj hidro lift i ne koristi ga pa je za prodati ako nekoga zanima...
Isto imam rusa 820. Da je pola metra uža i da ima paker valjak bila bi u najužem izboru.
Odlučio sam da će biti puni valjak ,a onda mu je tri metra previše.
Zna li netko koliko RD od 2,5m ima klinova a koliko noževa?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Isto imam rusa 820. Da je pola metra uža i da ima paker valjak bila bi u najužem izboru.
Odlučio sam da će biti puni valjak ,a onda mu je tri metra previše.
Zna li netko koliko RD od 2,5m ima klinova a koliko noževa?

RD od 2,5 metra imaju 10 rotora,znaci 20 klinova ili nozeva.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Tako znači.mislio sam da klinova ima manje jer su veći, robusniji. A kolika je dužina klinova a kolika noževa (novih)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Isto imam rusa 820. Da je pola metra uža i da ima paker valjak bila bi u najužem izboru.
Odlučio sam da će biti puni valjak ,a onda mu je tri metra previše.
Zna li netko koliko RD od 2,5m ima klinova a koliko noževa?

Da, paker valjak je navodno jako tezak pa bi mozda bio problem kod nosenja. Ne znam pa necu tvrditi. Ulavnom s ovom od 3metra se lopta
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Kontaktiraj savorisa, on je dr za ruse, i kao što sam prije već rekao, za te novce prije bi uzeo belarusa 52 jer na traktoru se gledaju mogučnosti a ne boja i sređenost. T40 imaju snage za povuč ko i svi sovjeti i potrošnja je solidna, mane su mu nepreglednost, mala kabina ako si sto i kusur kg, nema blokadu prednje vuče nizbrdo, što je jako bitno... za ostalo nek se jave vlasnici, dok 52 jka to sve ima plus još x prednosti.

52 mi se ne sviđaju nikako a 82 su duplo skuplji od t 40
A ovo što se tiče nepreglednosti tu radi fleks i švajs aparat i da vidiš preglednosti.
Brda nemam u blizini 50 km,a za 100 kg mi fali dobrih 15 i ne namjeravam se debljat ipak sam ja momčina 0d 25 godina i mogu unić u rusa kroz zadnju šoferšajbu ako treba:icon_rofl::icon_rofl:
Ima jedan u mojem selu, i tako mi se sviđa da ne mogu odolit a da ga ne doteram u dvorište.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemoj misliti da te ja odgovaram od kupovine, svaka roba ima svog kupca ali za 30000kn t40 mora biti ko iz dučana sa garancijom. Dobri su to traktori i ljudi rade godinama sa njima, i ja sam ih čak jedno vreme gledal, ali sam pročitao dobro obadvije teme i na preporuku Savorisa koji ima cijelu ergelu rusa, mtz je sjeo na prvo mjesto kod iduće kupovine traktora!
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Dala bi se Hurliju cijena jos spustiti gume su mu celave.:icon_e_biggrin:
Ak se vec bavi prodajom kaj nije broj mobitela postavil,nek se oce dopisivati s kupcem.
Nek se okani toga posla i on i svaki onaj koji misli to "kupiti"

Pitam se gde je potrosil gume za 1900sati.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moze pisat sta hoce onaj ko krene gledat i pregledavat traktore prije kupovine malo logike i vidi se da je muljaza!!
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Naravno da ima,ali onda su one 3 metra širine,a tu je bilo riječ o 2,5m.

Ko veli da nema 2,5 metra sa 12 rotora???

Znam kad imam takvu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh