• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
To ti je neki dan bila rasprava u temi Fiatagri, sve nove New hollande i Massey fergusone starijih serija proizvode turci.

Daj prati malo bolje. Kakve sve nove nh prave turci...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
mislim da mi ujak ima takvog, samo što njegov nije prefarban :)
uglavnom, vuče ga s zetorom 69-11 u 3. transportnoj, znači, ide plug super, jako lijepo rasipa, ovaj još ima crtalo, to milina radi.

da budeš siguran, reci mu nek ti poslika pločicu da vidiš koji je točno plug i daj 300 € i vozi :)

ako ti nećeš, budem ja :)

Ipak je 12 cola, kaže da na pločici piše još i 2.30 YVK
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
...u svakom slučaju dobro izgleda plug, smanji cijenu još 50 € i dobar je
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,241
pa u svakom slucaju izgleda dobro,ogromno i masivno... ako je sve s njom u redu,i napravis malu racunicu,za te novce kupis novu frezu,ali siguno ne ovako kvalitetnu...

ne želim s prekupcima imati posla, ali je freza vrh. Našao sam u Sloveniji kverneland 180 frezu nova dođe 1450 eura, samo trebam otić pogledati.
lp,
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Daj prati malo bolje. Kakve sve nove nh prave turci...

Pa dobro, znam da proizvode i nove serije NH, MF I Case, ali kad je čovjek pital kak vidi novi traktor,a stara serija!!! Pa sam mu rekel da ih delaju...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Oprosti. Imas pravo. Krivo sam te skuzio.
No nh ima i u kini proizvodnju, a mf sirom svijeta...od irana, pakistana, indije, turske...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Posljednje uređivanje:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Re: New Holland

New Holland M100 ti je Ford 8160, napravljen je u Engleskoj. Dobri traktori ako je redovito održavan i ako nema puno sati. Ovaj iz oglasa.... ne vjerujem da ima samo 7100 sati. To nije problem podesiti na običnom satu kakvog ima.

96NH8260.jpg


F100 je napravljen u Italiji. Zadnji pravi Fiatagri, oko 1999 su se spojili Ford i Fiat i nastao je NH.

Popravak zapadnog traktora te starosti, bez obzira da li je to NH, Fiat ili Deutz može jako puno koštati. A čudno... kod domaćih trgovaca svi imaju ispod 10 000 sati. Pogledaš vani oglasnike normalno je da imaju preko 15 000 sati :icon_hang:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Re: New Holland

To za sate znam da je rizik.Najbolji su mi slovenski oglasi,tamo svi imaju do 5 000 sati bez obzira na god.
Ovaj M100 mi bar na slici izgleda ok,pa me zanimalo kakvi su.:drink:
Na šta bi posebno trebalo obratiti pažnju kod ogleda tih traktora,na šta su osjetljivi?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Blago njemu kad je vrsio samo kukuruz. To ti je kao da te neko lupi klipom kukuruza po zubima umjesto klasom. Tako se i kombajn osjeca.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zetorboy, ja sam kupio Mengele LW 19 samoutovarnu s kardanom i jednom novom gumom u radnom stanju za 2000 kn, sredio sam joj komplet pick-up i stavili smo sve nove daske na stranice i pod i eventualno povarili gde je kaj trebalo i ajd neka sam potrošio još 1000 kn u nju al ja sad imam novu malu utovarku doma za privažati zelenu hranu, a posluži mi još za neke stvari.
A samo da velim, ovakakv kardan s lamelastim kvačilom sam košta oko 1500 kn :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,684
Ma znam sve to, pa sam osovina s gumama vredi bar 200 eura.. Ja sam svoju sip 3 platio hiljadu eura sa silo kardanom, prije 5 godina, tad su bile užasno na cijeni.. a sad praktički na kilu idu...za 2 i pol hiljad kn nemožeš pošteni plug ili tanjuraču uzeti, kad pogledaš
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
http://www.njuskalo.hr/transport-pretovar/prikolica-samoutovarna-sip-19-oglas-10091316 meni nije jasno, zašto ljudi ovakve "vrijedne" stvari daju u bescjenje? a puno ih je njuškalo...


evo ti npr moj primjer. do 2004 smo imali krave i sa sa sip 25icom smo znali voziti 60-80 prikolica što krme,slame a cak i kruzinja. a onda si mores misliti kolko se je prikolica prevezlo dok su do 93 hranili za veterinarsku 60-80 bika u turnusu. ta prikolica je zlata vrijedila. rekel je deda da je bila jako skupa ali da je vrijedila svake kune. a na primjer sada nemamo krave nemamo bikove. dovezem 2 prikolice slame godisnje. jednu istovarim a 2 prikolica ostaje tak napujena i iz nje se prazni za strajit svinjama. jednostavno mi samo smeta u škedju. prodal ju nebum jer nema niko potrebe za njome jer je nasa država poništila stočarstvo i cijena za nju je mizerna. više vrijedi osovina s kotačima i neg cijela prikolica. najrajsi bi ju zrezal i iskoristil si materijal za neke druge stvari ali mislim da bi deda hmrl od jada. kaj je najgorše, prikolica je u tvorničkom stanju,kaj nova a noževi stoje u garaži zapakirani
 

Najnoviji postovi

Na vrh