• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Upravo tako!
Ali hoce zezati pa ostaje u "neutralnom" položaju, obje strane pluga u zraku a klip skupljen do kraja.
Tomu je najcesce kriva osovina ako ima lufta ili ako nije podmazana.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Posto je klip jednosmjeran plug silom teze se okrece i izgoni ulje iz klipa ali ga to dodatno uspori i ne uspije se okrenuti dovoljno da zakaci za zub da se nemoze vratiti u polozaj koji je vec bio, jer on ima zupce i kad dodje na pola jedan hepek se zakaci i neda da se vrati na istu stranu.
A kada ima oprugu ona ga brzo potjera, on se onda brze okrece i proleti na drugu stranu i uzubi da se nemoze vratiti i onda samo potjeras klip i on dodje u svoj polozaj.
Ako to neradi, nebi trebalo da dodje u neutralan polozaj vec samo nece da se okrene na drugu stranu vec kad ponovo potjeras klip on se vrati na istu stranu na kojoj je bio
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Taj sistem mi nije poznat, to nisam znao, ja sam radio sa eberhardtom koji ima taj sistem sa oprugom i on nije imao nikakve zupce
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,523
Mislim da škljocaljka može funkcionirati i bez opruge (ako se lagano okreće i ventil dovoljno oslobodi protok ulja iz cilindra). Također ne mora imati škljocaljku ako je opruga toliko jaka da drži plug malo preko neutralnog položaja. Ako je oboje, onda ni buse zemlje na daski ne mogu spriječiti dobro okretanje.
Imam plug s ručnim okretanjem. Ako ručicu potegnem malo brže prema sebi dobijem efekt kao da ga je pogurnula opruga. U tom slučaju se plug potpuno okrene i zabravi. Ako nježno potegnem ručicu prema sebi onda je trebam malo prije drugog krajnjeg položaja pogurnuti od sebe sa silom od 3-4 kg.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
To sa zubom moze funkcionisati bez opruge jer je tako fabricki i predvidjeno, ali vremenom se izgubi balans pa je opruga na klipu potrebna. A ako nema zupce da se zakaci onda se mora brzo kontra reagovati da se iskoristi sila rotacije jer opruge drze na sredini u neutralnom polozaju samo sto brzo vuku pa se silom rotacije prebaci, a ako se negurne klipom na drugu stranu i ako nema da uzubi onda se vrati u neutralan polozaj i onda kada se pogura klip ide na na onu stranu koja je teza
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Hahha,zapravo ni ne znam još dal je plug prodan,ode on na probu u drugu županiju,a ja čekam pare! :)
Nadam se da budem našel nekog dobrog Kvernelanda 2+1...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Ee to bi bilo idealno
Slaba je ponuda na njuskalu kolko popratim, treba drugdje tražiti...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ma nema ni u Slo ničega,zasad. Onda se uvijek odnekud pojave dva-tri dobra stroja.
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Kakav je kverneland? Nema baš neke ponude. Jedan pottinger servo 1 je otišao sa rešetkastom daskom, šteta kaj ga nisam prije vidio...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
E da si malo prije rekao bar..
Kaparili regenta ovog nekidan, pošto nismo nis dugo nasli i onda smo naletili na ovoga nije bio ni na oglasniku ni nis,a stvarno je u redu, nije 2+1 ali se moze lako skinuti 3.brazda i ostane rama samo, ali mislim da bude islo vecinom sa 3 brazde
Nije potrosen, ima svu opremu, budemo vidli kak se bude pokazal
Sutra idem po njega
76aec9827c8358598285483b061b7dd2.jpg
 
Posljednje uređivanje:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Fixno, Može se jedino pomicati lijevo desno ovisno o širini traktora.
Mf ima 4200kg i 75 konjica....
Orao sam prošlu jesen sa onim eberhardtom (ima slika u temi oranje) isto 14 cola i puno je teži plug od ovoga i vukao sam ga isto ko i ono svoje dvobrazno zlo od IMT-a.
Budemo vidjeli sutra kaj bude hehehe ali islo bude, a ako koja parcela bude problem lako se skine zadnja brazda.
Kažem nismo nis dugo mogli naci i kad smo ovoga vidjeli odluka je odma pala.
A i 6110 se ne bude moral dugo baviti s tim plugom jer je u planu veći braco pa onda bar bude plug spreman za njega...nek bude zasad tak a vrijeme bude samo pokazalo.:)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
6170 uzmeš kasnije i to je kombinacija boli glava :). Nek što bolje služi plug :). Ima Mf dosta kila, konji su malo na knap, ali vjerujem da to bude išlo solidno.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Hvala!
A ne moze kao neki od 100 ks, ali malo sporije bude odradio.
A što se tiče konja, za posao je ok, što se tiče košnje, baliranja, oranja, i drugih poslova i potrošnja je jako zahvalna, nego je transport problem tu malo zafali tu i tam, ovisno od tereta, prazan ili s nošenim priključkom je ok, nego su prikolice problem.
A što se brace tiče, gledala se 6200 serija malo, ali vidim da ima trenutno na njuškalu dobrih 6170 koje bi se isplatilo uzeti i još uložiti u njih bez problema.. ali o tome budemo kad dode vrijeme.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ja imam Landsberga 3 br 14", i kad sam bio jedne prilike u BKL.u malo sam razgledavao plugove i gazda me pita koji plug imam, kad sam rekao Landsberg odgovorio mi je to je dobar plug sa sto mana :) bas smo se nasmijali.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
nino-lijepo Regent izgleda! Nego,jel to on jako nizak,ili su ovo najveći pretplužnjaci koje sam ikad vidio?
Ja sam naletio na ovog-

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11189695

Traži 4000e za njega,ali nije fiksno. Išao bih već po njega,ali je rekao da mu ovaj tjedan dolazi 35 plugova,pa ćemo se najvjerojatnije zaletit u nedjelju tamo da vidimo,možda uzmemo tog,možda nekog drugog,a možda nijednog...
 

Najnoviji postovi

Na vrh