• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Z

Zetor11

Guest
Obrisan neispravan link.

a ima kdo to serijo poettinger plug?

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koji je plug najbolji? Dali ima tko Gregoire Besson, dali pozna nekoga tko ga ima?

K

KARLO

Guest
mario kaže:
Koji je plug najbolji? Dali ima tko Gregoire Besson, dali pozna nekoga tko ga ima?
Ja držim da je najbolji plug vogel-noot baram za traktore do 90 ps

R

Ratarko

Guest
@KARLO
pa nije valda on bolji od vogela

Meni je , Pottinger mi je bolji od Vogela.

@mario
Ja držim da je najbolji plug vogel-noot baram za traktore do 90 ps

Najbolji plug mi je Lemken , Vogel je premekan i slab u klasi od 200 KS traktora. Vidio sam Eberhardt plug koji mi je isto bio odličan.
Nikada nisam vidio Gregorie Besson plug , ovdje ga nitko nema .

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
vogel nije loš imamo ga mi Farmer 950 L 3 br. 12 cola. Dobro zaorava biljnu masu a vuče ga Ursus 5314 4WD 72 ks. Ima i punooo boljih ali ima je i cijena

B

Bobo

Guest
Koliko ja znam, nema do kvernelanda...

Ja imam IMT 2x10" IMT i imam stari, stari leskovacki LEMIND 3x10" (dobio sam ga od prijatelja dzabe...) i jako sam s IMT-om zadovoljan. Leminda jos nisam stigao isprobat kako treba, ali koliko sam do sada vidio, bit ce i on dobar... Malo je u losijem stanju, ali nije nikakav problem kupiti nove daske na njega i on radi kao i novi...

Evo i slika mog 3-braznog pluga:

Trobrazni lemind u akciji... Orano je ugazeno oranje s tupim lemesima, pa ne mogu ovo racunat kao oranje, ali ide u zemlju i 549 se uopce ni ne muci u oranju pri 25cm dubini...
Obrisan neispravan link.

Evo ga i jedan losiji clip koji je snimljen taj dan kad sam isprobavao plug:
http://www.youtube.com/watch?v=Em_tRCSixkA

B

Bobo

Guest
Vjeruj mi, uzivamo...

Ali ovdje je vec orano, samo je jako ugazeno, a lemesi su na plugu bili tupi, iako bi se vec orano moglo orat i bez lemesa...

Kad ga na ljeto ubrazdim kako treba, poslikat cu sve, pa cete vidjet kako se to kod nas radi...

B

Bobo

Guest
Evo, da pokazem i ovo, kad sam vec raspolozen za upload slika...

Pojacavao sam lemese feder-platom, jer su vec dosta istroseni, pa da ih malo i poravnam na taj nacin. Ako bude bilo potrebe malo cu i feder pobrusit da mu napravim kakav-takav "noz" ali posto je feder sirok 4mm, mislim da nece biti potrebe za brusenjem...

Slike:

Prije:
Obrisan neispravan link.

Poslije:
Obrisan neispravan link.

Ovdje se vidi koliko je feder debel:
Obrisan neispravan link.

R

Ratarko

Guest
Da , da , radio sam i ja nešto slično .
Samo sam dur 600 elektrodom navario nekoliko puta lemeš pa onda to odnesem kovaču da mi iskuje . Na taj način ne dobijem toliko puno materijala kao na tvom lemešu ali izdrži mi godinu ili dvije pa ponovo . Sva sreča da imam tih tvrdih elektrodi još par u zalihi ...

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
kakve vi to lemeše imate? pa odavno koristim samooštreče lemeše, što više oreš oni oštriji

B

Bobo

Guest
Cuj, ja sam ovaj plug dobio DZABE, i lemesi su takvi kakvi jesu... ne zelim vam ni polazivat u kakvom su daske stanju. Ako bude orao dobro, nije mi nikakav problem kupiti nove daske i lemese...

A ovdje gdje ja zivim, nema ovakvih lemesa za lemind plug... Ici cu u Srbiju uskoro, pa cu tamo pogledat cijene, pa mozda i daske uzmem i lemese, tko ce ga znat...

Kod mene je zemlja lagana za rad, i ulaganje u samoostrece lemese je bacanje novaca. Obicni lemesi mo izdrze oko 3 godine bez kovanja. Kovanje kosta 100Kn po komadu, a novi lemes je 120-150Kn komad. Ne moram ni rec da mi novi lemes drzi dulje nego kovani, tako da kovanje vise nikad... Samo novi lemesi i gotovo...

R

Ratarko

Guest
A ja pričam o jednima lemešima od pluga Leopard , to ti je starudija iz drugog svjetskog rata , dobro da ima lemeše :roll:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
pa zar tupi lemeši u oranju ne povečavaju silu vuče i time povečavaju potrošnju goriva. ok ratarko

Najnoviji postovi

Na vrh