• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Z

Zetor11

Guest
Obrisan neispravan link.
servo_25.jpg


a ima kdo to serijo poettinger plug?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koji je plug najbolji? Dali ima tko Gregoire Besson, dali pozna nekoga tko ga ima?
 
K

KARLO

Guest
mario kaže:
Koji je plug najbolji? Dali ima tko Gregoire Besson, dali pozna nekoga tko ga ima?
Ja držim da je najbolji plug vogel-noot baram za traktore do 90 ps
 
R

Ratarko

Guest
@KARLO
pa nije valda on bolji od vogela

Meni je , Pottinger mi je bolji od Vogela.

@mario
Koji je plug najbolji? Dali ima tko Gregoire Besson, dali pozna nekoga tko ga ima?
Ja držim da je najbolji plug vogel-noot baram za traktore do 90 ps

Najbolji plug mi je Lemken , Vogel je premekan i slab u klasi od 200 KS traktora. Vidio sam Eberhardt plug koji mi je isto bio odličan.
Nikada nisam vidio Gregorie Besson plug , ovdje ga nitko nema .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
vogel nije loš imamo ga mi Farmer 950 L 3 br. 12 cola. Dobro zaorava biljnu masu a vuče ga Ursus 5314 4WD 72 ks. Ima i punooo boljih ali ima je i cijena
 
B

Bobo

Guest
Koliko ja znam, nema do kvernelanda...

Ja imam IMT 2x10" IMT i imam stari, stari leskovacki LEMIND 3x10" (dobio sam ga od prijatelja dzabe...) i jako sam s IMT-om zadovoljan. Leminda jos nisam stigao isprobat kako treba, ali koliko sam do sada vidio, bit ce i on dobar... Malo je u losijem stanju, ali nije nikakav problem kupiti nove daske na njega i on radi kao i novi...

Evo i slika mog 3-braznog pluga:

Trobrazni lemind u akciji... Orano je ugazeno oranje s tupim lemesima, pa ne mogu ovo racunat kao oranje, ali ide u zemlju i 549 se uopce ni ne muci u oranju pri 25cm dubini...
Obrisan neispravan link.

Evo ga i jedan losiji clip koji je snimljen taj dan kad sam isprobavao plug:
http://www.youtube.com/watch?v=Em_tRCSixkA
 
B

Bobo

Guest
Vjeruj mi, uzivamo...

Ali ovdje je vec orano, samo je jako ugazeno, a lemesi su na plugu bili tupi, iako bi se vec orano moglo orat i bez lemesa...

Kad ga na ljeto ubrazdim kako treba, poslikat cu sve, pa cete vidjet kako se to kod nas radi...
 
B

Bobo

Guest
Evo, da pokazem i ovo, kad sam vec raspolozen za upload slika...

Pojacavao sam lemese feder-platom, jer su vec dosta istroseni, pa da ih malo i poravnam na taj nacin. Ako bude bilo potrebe malo cu i feder pobrusit da mu napravim kakav-takav "noz" ali posto je feder sirok 4mm, mislim da nece biti potrebe za brusenjem...

Slike:

Prije:
Obrisan neispravan link.

Poslije:
Obrisan neispravan link.

Ovdje se vidi koliko je feder debel:
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Da , da , radio sam i ja nešto slično .
Samo sam dur 600 elektrodom navario nekoliko puta lemeš pa onda to odnesem kovaču da mi iskuje . Na taj način ne dobijem toliko puno materijala kao na tvom lemešu ali izdrži mi godinu ili dvije pa ponovo . Sva sreča da imam tih tvrdih elektrodi još par u zalihi ...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
kakve vi to lemeše imate? pa odavno koristim samooštreče lemeše, što više oreš oni oštriji
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ja sam ovaj plug dobio DZABE, i lemesi su takvi kakvi jesu... ne zelim vam ni polazivat u kakvom su daske stanju. Ako bude orao dobro, nije mi nikakav problem kupiti nove daske i lemese...

A ovdje gdje ja zivim, nema ovakvih lemesa za lemind plug... Ici cu u Srbiju uskoro, pa cu tamo pogledat cijene, pa mozda i daske uzmem i lemese, tko ce ga znat...

Kod mene je zemlja lagana za rad, i ulaganje u samoostrece lemese je bacanje novaca. Obicni lemesi mo izdrze oko 3 godine bez kovanja. Kovanje kosta 100Kn po komadu, a novi lemes je 120-150Kn komad. Ne moram ni rec da mi novi lemes drzi dulje nego kovani, tako da kovanje vise nikad... Samo novi lemesi i gotovo...
 
R

Ratarko

Guest
A ja pričam o jednima lemešima od pluga Leopard , to ti je starudija iz drugog svjetskog rata , dobro da ima lemeše :roll:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
pa zar tupi lemeši u oranju ne povečavaju silu vuče i time povečavaju potrošnju goriva. ok ratarko
 

Najnoviji postovi

Na vrh