• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

R

robert

Guest
imam ja i stari imt 757,sa torpedom sam ga vukao i do 35cm,pa je pucalo sve zivo na njemu,nema di nema varova,al to je sada proslost
 
R

Ratarko

Guest
U našoj zemlji V&N plugovi jednostavno na zadovoljavaju.
Imam prijatelja koji je kupio novi 4 brazde V&N plug prije 5-6 godina i nije bio zadovoljan , sada im Kuhn 5 brazdi Vario i zadovoljan je . Traktor mu je JD 4755. Sa Kuhnom ne može orati sa 5 brazdi tako da mu je jedna uvijek kod kuče ali nema veze jel plug je povoljno kupio i ne smeta ga to.
 
P

paor

Guest
kod mene u selu najbolje kotira Kvernland, ima dosta i novih Vogela, tek najnovija serija s rešetkastom daskom (ne znam broj) kažu da valja
 
R

Ratarko

Guest
To me uopče ne čudi , recimo svatko ko je došao do toga mog frenda i pitao ga kako mu služi V&N plug on je rekao istinu tako da su svi ljudi iz naše okolice čuli da taj plug nije baš naj-naj za naše podneblje . Od onda sam i ja sebi kupio novi plug ali i ostali poljoprivrednici također ali niti jedan od tih plugova nije V&N , da li je to igrom slučaja ili ne u to neču ulaziti.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Zgodno na bivšem PIK Đakovo koristili su JD 4755 i V&N 5+5 te JD 3650 sa 3+3 a tako i ovdje u Bilju ima jedan isto sa 4755 i V&N sa 5+5, a na Belju imaju Regent a sada nisam siguran Rabe ili Lemken uglavno plavi boje
 
R

Ratarko

Guest
Pa ne čudi me to , valjda je tako oko Đakova , čuo sam da im je zemlja dosta kvalitetnija od naše .
Evo još jedan primjer , radi se o dva JD 4755 i dva V&N pluga okrtetači sa 4 brazde , jedan od njih je kupljen novi ( taj o kojem sam pričao ) a drugi je polovan . Ti poljoprivrednici su moji prijatelji , često ih viđam i pričam sa njima 3 km su daleko od mene i znači da radimo sličnu zemlju. Ovaj novi V&N je još uvijek u ispravnom stanju ( osim učestalog pucanja sigurnosnih vijaka na brazdama nije bilo nekih večih problema ) dok ovaj drugi od prošle godine stoji prevrnut na njivi jel mu je po drugi puta polomljena glava pluga ( onaj dio na kojem se okreče - glavna osovina ). Ne moram niti napominjati da je to skup kvar . Kako je taj poljoprivrednik omiljen među ostalima svi znaju za njegove probleme sa plugom i vjeruj mi da bi samo luđak iz naše okolice kupio takav isti V&N plug .

Naravno da mislim da to nije pravilo za sve V&N plugove , možda je neki drugi model savršen.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ima , ali ja mislim da je tvoja crnica kvalitetnija od moje nazovimo žutlje. Traktori sa Belja su prije rata dolazili na ispomoč na PIK Đakovo i obratno. Vidi ovo Beljci su u Baranji svoje table orali sa 4-5 brazdi a ti isti traktori u Krdniji ( sigurno si čuo za to ,, selo ,,) odnosno RJ Grube išli su sa 3 jedva a isto je crnica i ovdje i u Baranji ali ipak nisu iste
 
R

robert

Guest
poettinger servo 45 plus,klirens 95cm,udaljenost od vrha raonika do vrha 105cm,greda 140x140.1300kg
Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
prvo oranje sa novim traktorom i novim plugom
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Jesi ti rekao da je on vario , jel može u radu proširivati radni zahvat ?
 
R

robert

Guest
ako si ti kupio traktor sa vario,pa mogu i ja barem plug sa vario...he he.. :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Ma ne nego me zanimalo , da li si traktor i plug kupio kod onoga Case trgovca ispred Osijek što ima trgovinu ?
 
R

robert

Guest
stepco u livani,kod njega.idi na nasi trakztori,tamo sam stavio sliku jednog fena
 
B

Bobo

Guest
Cuj, koji plug... Preporucam IMT 755.20 (2x10") jer mislim da ti veci ne treba, a posao koji napravis je skoro isti kad usporedjujes 2x12" i 2x10"...
 
Na vrh