• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A gdje se nalaziš ja sam koristio 2x10 IMT a u Baranji 533-539 to ne mogu
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kod mene baš nisu! Sa Zetorom 63 ks sam orao 2X14 cola, sada s Lamborghinijem 105 ks, 3x12-20 cola!
 
K

krx pozega

Guest
Mario jesu li i tebi malo preskupi ovi vogelovi plugovi...šta kažeš na Kuhnove jel ih ima itko...šta misliš jel bi ovaj moj mogao vuči trobrazni okretač..zemlja je srednje težine rekao bih negdje možda malo teža...ipak tvoj lambo ima dosta više kila i šta bi mi preporučio
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja bi ti preporučio neki teži plug(barem 1000kg) od tri brazde, radni zahvat hidraulički proširiv barem do 20 cola i da jednu brazdu izvadiš i oreš s dvije od 20 cola, a ako kupiš jači traktor staviš još tu brazdu!
Moj Lamborghini ima 6 cilindara - znači dosta je dug , i 4300 kg + 300 utezi i ovaj plug s kojim orem ga zna dizati!

Za Kuhn neznam kakvi su!
 
R

robert

Guest
kuhn je dobar plug....vogeli su jeftiniji.opcenito su jedni od najjeftinijih.
 
R

robert

Guest
moj stari imt 757
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Takav imam i ja...he...he..kakve li slučajnosti i još radim s njim..ali ne zadugo..ne..ne
 
K

krx pozega

Guest
E pa vidiš jesam..pogledaj na ovoj iznad slici...e vidiš ovog starog..e ne taj več onaki neki iza njega.. :wink: 8)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Prilikom ovakoga oranja premetnjak plug u kombinaciji sa valjkom dali se valjak na kraju parcele mora otkvačiti i okreniti plug ili se on nekako okreče sa plugom, sa ravnjakom mi je jasno nema obrtanja pluga ali kako je to u ovom slučaju
 
J

Jadranko

Guest
imam ja jedan video moram ga stavit pa da vidis kako to funkcionira.
al sad moram na poso kad dodjem stavit cu ti pa ces vidit kak je jednostavno..
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Kada gledam ove plugove sjetim se nečega,daj recite,zašto više nema onih oštrih diskova koji su rezali zemlju prije daske?

Koliko jedna daska izdrži ,mislim da se toliko ne stanji da se mora mijenjati.
 
R

Ratarko

Guest
Zvona , plug se jednostavno podigne a valjak ostaje na zemlji , onda okreneš traktor a ruka koja vuče valjak ga opet zakvači . Ima i jedan mehanizam koji okida na valjku , nešto kao zatvarač ali ne znam da li je uvijek isti sistem .
 
R

Ratarko

Guest
suljos kaže:
Kada gledam ove plugove sjetim se nečega,daj recite,zašto više nema onih oštrih diskova koji su rezali zemlju prije daske?

Koliko jedna daska izdrži ,mislim da se toliko ne stanji da se mora mijenjati.

Misliš na crtalo , ona ti se znaju polomiti pa ih izbjegavaju osim na zadnjoj brazdi , tamo je još uvijek normalno da bude crtalo .

Daska izdrži 500 ha oranja , makar mislim ali niti onda se ne mora cijela promjeniti nego samo prednji dio daske koji je izmjenjiv . Sama daska izdrži i više od 500 ha .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Znači tako nekako sa tom rukom a vidiš da je i iza na zadnjoj brazdi sa nekom šipkom povezan.malo je tih 500ha da bi se išta mjenjalo. ja tako nešto planiram ali sa manjim plugom 2-3 brazde samo dali ima tako mali valjak
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Znači tako nekako sa tom rukom a vidiš da je i iza na zadnjoj brazdi sa nekom šipkom povezan.malo je tih 500ha da bi se išta mjenjalo. ja tako nešto planiram ali sa manjim plugom 2-3 brazde samo dali ima tako mali valjak

Zvona ona zadnja šipka ti ustvari vuče valjak kada se traktor okreni na uvratinama i ide nazad . Prednja šipka je ista kao i ta zadnja . One mogu stajati u dva položaja . Imaš položaj koji je radni ( kao ona prednja šipka što ustvari vuče na slici valjak ) i imaš položaj za pecanje ( nazovimo ga tako ) to je ona zadnja šipka koja je ustvari pecaljaka da upeca plug kada bude išao nazad . Eh što ga ja ojašnjavam , smijem se sam sa sobom kada čitam što sam nabubetao :lol:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
mislim da sam nekako svatio ovo objašnjenje :? što je bila prednja šipka kada se okreneš bude zadnja
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
mislim da sam nekako svatio ovo objašnjenje :? što je bila prednja šipka kada se okreneš bude zadnja

Da a zadnja šipka stoji onako postrance samo da upeca plug kada bude išao u drugoj brazdi nazad . Å ipka nije fiksna nego ima hod od nekih 90 stupnjeva , jedan joj je radni položaj ( kada je ispružena ) a drugi položaj za pecanje . Kada plug zakvači tu šipku ona se izravna od sile koju valjak pravi i povuče valjak za sobom .

Edit :

Evo malo sam potražio i ovdje ima za download film gdje se dobro vidi .
Film je iza sredine pa skroluj do : Ein Fendt Favorit beim Pflügen , 8 MB je velik.

http://www.agrartechnik-im-einsatz.de/d ... gorie&id=8
 
Na vrh