• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ovisi o terenu i zemlji, 2*10 ide svagdje, za lakšu zemlju i 2*12 vuče bez problema
 

Jožek.445

Novi član
Tu od
21 Srp 2022
Poruka
16
Koja marka je dobea,imt,olt,batuje...Neki su mi rekli da nemože dovoljno dignut visoki klirens.Jel to istina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Ja imam dvobrazni okretač visoki na u445 i mogu ga podići, ako nije dovoljno poteznicom ga privučem k sebi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Gledaj OLT-a. Može on dignut dosta visoki klirens.
Ja sam orao sa 2*12 IMT visoki i nije bilo problema
 

Jožek.445

Novi član
Tu od
21 Srp 2022
Poruka
16
Reklo mi je par ljudi u okolici da nemože dosta visoko dignut visoki klirens,kod mene je brdovito nebihtio negdje zapet
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Posudi negdje pa probaj ako nisi siguran. Ja nisam imao problema sa IMT 756VK
Probaj negdje naći OLT posavac 2*10 pomični i sa njime sigurno nećeš imati problema, dobro zaorava.
Ako nemaš puno zemlje onda je i 1*16 dobar.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Kod nas takvi traktori vuku isključivo 1x14 ili 1x16 cola
Ja imam 2x13 cola na zetoru sa prednjom vučom i taman mu je
Tako da je u zavisnosti gdje ti se nalazi zemlja,a sa kakvim ćeš plugom orati najbolje je da pogledaš u okolici kakve plugove ljudi koriste i da ih pitaš za dojmove
 

Jožek.445

Novi član
Tu od
21 Srp 2022
Poruka
16
Posudi negdje pa probaj ako nisi siguran. Ja nisam imao problema sa IMT 756VK
Probaj negdje naći OLT posavac 2*10 pomični i sa njime sigurno nećeš imati problema, dobro zaorava.
Ako nemaš puno zemlje onda je i 1*16 dobar.
Oko 15 hektara planiram,na jesen ću posijat 4 hektara ječma i hektar pšenice,a ostalo kukuruz.Nešto malo livada i voćnjak malčirat
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Uf, ima toga poprilično za orati. Onda ti definitivno treba dvobrazni visoki. Sa niskim ćeš teško iza berača zaoravati.
 

Jožek.445

Novi član
Tu od
21 Srp 2022
Poruka
16
Pa da ima poprilićno,zato me zanima koji bi bio dobar.Kod mene ima unuverzala i ljudi oru sa svakakvim plugivima i pomićnim olt i vatuje,pa sa imt sa leopard sa lemind.Ima jedan jako jako očuvan 445 dt i čovjek ore sa 756 nk i on mi je reko da visoki klirens nemiže dovoljno dignut visoko
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Prođi kod nekog ko ima visokog i probaj, to ti je najjednostavnije. Tad ćeš najlakše procijeniti šta ćeš kupiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Gledaj OLT Posavac 2.30VK.
Kad produžiš gornju polugu gdje se kvači treća točka, bude podignul dovoljno visoko.
Ak je to mogel Štore podići, bude i Univerzal.
Potraži tam nedje u mjesecu studenom u temi OLT plugovi, da vidiš na kaj sam mislil.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253

Znate li šta o Mađarskim plugovima, kod nas od 01. Septembra kreće konkurs za Mađarsku mehanizaciju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Raketa ne zna kaj su 4 brazde...ona to zakapči i potrga, ak nemre vlaći ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh