• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kolega, po nicku sam skužil da imaš Zetora 7245, misliš da bi vukel 3*14'' sa predplužnjacima na nekoj finoj dubini od 30 cm? :)
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
80
Vukal je vukal od bratića 3*14
Oko 25cm dubine al samo po ravnom u brdo nisam ni pokušaval...
Al to je mučenje traktora tak da za njega idealno 2*14
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
eto, o tome i pričamo, ako ne možeš vući plug na nekih 1600-1900 okretaja motora, ili je plug prevelik, ili traktor preslab ;)
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Prije svega sretan Uskras/ Vaskrs svima koji slave. e sada imam jedno pitanje radi se o lemind plugu koliko ovaj plug vrijedi tj. koliko se novca moze dobit za ovakav plug? Evo slike:
2q9jmf7.jpg

2iapugo.jpg

Kvaliteta slike nije nesto, slikano je 2010g. tad sam imao sto sam imao..pozz
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Koji je pravilan položaj crtala, u ravnini sa rubom daske, malo unutra ili malo van?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ga mozes pomicat napred nazad onda ides na 5-8cm od najblize tocke na dasci do tanjura.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najbolje ti je isprobati jer nisu svi plugovi jednaki i ne rade jednako.
Bitno je samo da crtalo reže "dva prsta" van brazde, to je glavno pravilo, a koliko ti bude udaljeno od brazde to češ morati sam odrediti prema samom plugi i traktoru koji ga vuče.

Neki plugovi imaju fiksne rupe za nosač crtala pa nema pomaka, a neki imaju "U" stege i štelaš kak hoćeš!
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
kod mene na plugu su crtala max prema naprijed pomaknuta,prvo je 400 mm a drugo je 510 mm i nikada se nisu štopala
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Interesira me koja su najbolja crtala za rezanje kukuruzovine kod oranja. Ako bi netko mogao iz iskustva nešto reči o svakom ctalu sa slike i opisat rad sa njime. Pogotovo me zanimaju ovi sa prve i zadnje slike jer ih imam doma.







 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
I ja sam za drugo. Na vogelu imam kao na prvoj i kad mu odu lezajevi stavim drugo i zadovoljniji sam. S ovim udubljenjima teze reze ostatke te zna zastajat.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
drugo,takvo imam ja promjera 510 mm i kukuruzovinu reže kao ludo,prvo isto nije loše ali se zna zaustavit
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja imam prvo. Valjda bude igralo. Da li treba na tom sa prve slike sa strane zavarit neki komad da se lakše okreče ili to odrađuju ovi zubi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh