• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, barem imaš jeftino IMT i OLT 3x12" plugova na njuškalu.
I onda proksima i 6245 i ukupno 5 brazdi i začas se izore.
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
viewer.php
[/URL]http://[/IMG] evo za probu jedna

Prouči upute za postavljanje slika na forum.
Slika mora biti veličine u rezoliciji 800x600, to podesiš kod uploda.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
E kolega kao što i sve uzimam novo tako će doći i nov ili Oltov ili Dubički plug 3X12 samo kad pitanje je.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po meni nepotrebno u ova krizna vremena...stari imt ili olt odrađuju posao, odeš samo u SRB po nove potrošne djelove i 4-5 godina si miran s plugom, a nebudeš sve skupa potrošio ni 1000€, ako baš želiš i obojati pa ti bude skoro ko novi :)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@Zetorproxima90 a ja imam veliku zelju kupit nekad prekretac :)ovaj sam dobio u zamjeni za imt fop 610 malo nesto doplatio :D a ovaj plug 3 put kvalitetniji a imam ja jos 755 prepravljen na 756 i rakovicu i to ide ko ludo. S tim da ja ne orem nego otac prve godine kad se kupio 3 brazni plug nije toliko oro s njim zetor trosi vise .... dok je citavu proslu godinu oro s ovim kad je skonto da se nemora zezat sa rakovicinom hidr kvacilom volanom :$ samo da je visociji 5 cm bio bi bolji :) a gledaj seb neku kombinaciju da mozes lijepo radit jer ima svakakvih zemlji :) lp
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
@ Šanana vidim da bi kupio plug za Same-a. Ja sam imao sličan problem u odlučivanju prije dvije godine za traktor od 120 ks. Ja nisam profesionalac ali mi je svakako važna kvaliteta oranja, brzina posla, mogućnosti oranja i čuvanje traktora. Moja odluka je bila plug 2+1, 12, 14, 16 cola, okretač Krone. Bio je naštelan na 16" pa sam ga skratio na 14" i tako mi stalno stoji. Orem s tri brazde i nekada smanjivam u brzinu niže radi ljetnog oranja suhe zemlje i većih grunova. Na većim njivama normalno okrećem obrtač. Na manjim parcelama ga ne okrećem jer mi je problem okrenuti traktor pa ga koristim samo na jednoj strani. Pretplužnjake skinuo jer su mi štopali suhu travu koja nije košena (veća od 50 cm). Za jako male parcele koristim 539. Ideja oranja s samo dva pluga mi je bila da se ore ledina koju bi morao orati bez problema. Sada orem ledinu s jednim velikim rigolerom. S Kroneom 2+1 sam zadovoljan. Bilo bi lijepo da se colaža može hidraulično štelovati ali za moje prilike je dovoljno.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
veliki je plug, baš me zanima kak se Johnny ponaša ispred njega :(sweat):
to je 90 ks, ne?
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
86ks po papirima, u ravnici i dobroj zemlji kakva vecinom je ponasa se super moze povuc i do 7kmh,a u ilovaci cetvrtu brazdu skidamo ili 2 brzine manje,a vecinom je ovo drugo jel mi se neda skidat a i malo je takvih parcela,s tim da ima napred 580 kg utega
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ja danas kupio landsberg ravnjak 3x14 i odmah proba uzoro oko dvije rali posuto stajnjakom ide dobro samo mu još moram staviti crtalo i biće ok iznenadio se kako 85 ks vuče idem oko 7 km/h može i brže ali neću jer previše mrvi brazdu za sada zadovoljan
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
86ks po papirima, u ravnici i dobroj zemlji kakva vecinom je ponasa se super moze povuc i do 7kmh,a u ilovaci cetvrtu brazdu skidamo ili 2 brzine manje,a vecinom je ovo drugo jel mi se neda skidat a i malo je takvih parcela,s tim da ima napred 580 kg utega

kolko je cola taj plug, moj traktor je 85 ks pa sumnjam da bi oral s ovim plugom, vjerojatno bi, al sigurno ne 7 km/h :eek::
dobro, ja nemam uteg napred od 580 kg, al svejedno :(think):

DRIVER, dobar si plug uzeo, ako imaš predplužnjake, rado se štopa, radije stavi samo deflektore dobre, crtalo i nema da jedna travka ostane vani, pogotovo tebi na 14 cola zahvata.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Hvala ibosilj Plug je dobar nema pretpluznike al ima dobre deflektore ima i crtalo al nemam nosač moracu nešto skemijati jer imam viška nosač od imt.a za sada dobro radi još da ga probam u okovini pa ćemo znati
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
nemam frende al je u sirem planu
ibosilj:to ti je 14 cola,i kod mene bi tvoj fico sigurno isel s njim,jer sused zna doc po njega s proximom 8441 i ide,jedino je njemu nosenje problem nema utega,
PS;nije sve u ks,ima nekaj vjerojatno i u plugu
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ništa čudno, dns mi reko kolega da je skinio jednu brazdu s 2x12 imt, kojeg vuče s 539! Nikako mi nejde u glavu kako imt 539 ne može to vući.... :/
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Hvala ibosilj Plug je dobar nema pretpluznike al ima dobre deflektore ima i crtalo al nemam nosač moracu nešto skemijati jer imam viška nosač od imt.a za sada dobro radi još da ga probam u okovini pa ćemo znati
Driver probaj još za plug nabaviti pretplužnjake nema da ostane travka vani,zna s ponekad štopatidok su pretplužnjaci u travi
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ibosilj:to ti je 14 cola,i kod mene bi tvoj fico sigurno isel s njim,jer sused zna doc po njega s proximom 8441 i ide,jedino je njemu nosenje problem nema utega,
PS;nije sve u ks,ima nekaj vjerojatno i u plugu

čuj, 4 brazde po 14 cola, to je opaki zahvat na tu konjažu, ja znam da nemam ni jednu zemlju u kojoj bi moj traktor to vukel. tvoja mora da je opako meka, pogotovo ako ideš 7km/h :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh