• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
gogo
obadva su plugovi za prasiti strniste,u kukuruzovini to nebude islo. susjed ima 3x12" prekretaca landsberga,i ima ovakve pretpluznjake kao ovaj s oglasa,i uopce lijepo ne ore i ne zaorava.

ja imam landzberga 3*11" i ono kaj mi se najviše sviđa na njemu je baš to kak zaorava, predplužnjaci su okrenuti gore od prvog dana kak je kupljen i više ih nisam nikad ni spuštal dolje, traktor puno lakše vuće plug a poanta je u širokim deflektorima koji zatrpavaju skoro pa sve... moguće je i do male colaže i relativno brzog oranja, ali ako mi zatrpava travu od cca pol metra ili kukuruzovinu na rastu od cca 3 metra, mislim da je to sasvim zadovoljavajuće...

da ne ispadne "svaki cigo svoga konja hvali" imam i video od subote kad sam orao kukuruzovinu, nije neka kvaliteta videa jer snimano navečer ali se vidi kak plug radi, dubina je dobrih 30 cm jer su deflektori stalno pod punim opterećenjem zemlje..

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lywRL8WKgFo[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
vidi,kad sam ja kupovao plug,mene su svi odvracali od kratkog i niskog pluga,od malih pretpluznjaka... da se i s malim plugom zaorati,ali vidio sam i sam kak plug ljepse radi na vecoj colazi,a dosta toga mozda zavisi i od zemlje.kod mene svi veci poljoprivrednici oru da je to katastrofa,pol toga ostaje vani,stopa se,jedino tko ima malo boljeg i novijeg lemkena,kuhna ili vogela ore kak se spada. cim bude prilika budem i ja probao orati bez pretpluznjaka,isto imam ogromne deflektore gore koji bas nicemu ne sluze,pa cisto da vidim razliku.
kaj se tice ovog gassnera, ima nas clan matija case gassner prekretaca i ore bez pretpluznjaka,ja imam kolegu s gassnerom koji isto ore bez pretpluznjaka,kaze da s njima nije islo.
a susjed s landsbergom i takvim pretpluznjacima isto dosta lose ore,jedino mi se svida kaj su male brazde,pa u proljece je dosta lakse za obradu.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ravnjaci najviše zbog malih parcela.

Veliš hoće samo za zadnju brazdu 500€??A cjeli plug mu dođe 1500€

ma frajer nije normalan ja sam mu ponudio 250 eura,kaj se tice zaoravanja kod landsberga zaorava vrhunski samo stavi deflektore gore i pici ja ih nemam planiram ih stvait sused ima isto landsberga i prezadovoljan lagano se vuce dobro zaorava same pohvale za njega moj rasipa brazdu jako ljepo mozda je to do zemlje vjerejum da neces pogrijesit sa landsbergom evo ima ga kolega ibosilj
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
a susjed s landsbergom i takvim pretpluznjacima isto dosta lose ore,jedino mi se svida kaj su male brazde,pa u proljece je dosta lakse za obradu.

gogo, puno ima do zemlje i još x drugih faktora, meni plug na svakoj zemlji drugačije radi, al u globalu sam zadovoljan, a zatrpavanjem prezadovoljan. za male brazde se slažem, pogotovo u ilovači koju je teško razbiti na proljeće ako nije dobro promrzla..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A podkrijepim kolegu @ibosilja, videl sam njegov plug na djelu i radi sasvim solidno.. I bez pretpluznjaka zatrpava odlicno...
A u proljece se nadam da budemo skupa zaoravali repicu za zelenu gnojidbu pa budemo i pretpluznjake stavili u funkciju i mora biti savrseno.. ;)
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
mislim da mu je bolje plug 3+1 jel ako ne 4 skines jednu i gas a ak uzmes 3 brazde pa je preveliki mores se plakati posto sanana veli da je kod njege pepel onda same mora vuc 4x12 bez brige
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa onaj Gassner 3+1, 4x12" s oglasa je visok 75 i razmak je 95, po meni sasvim solidno za zaoravanje kukuruzovine, pa takvih je dimanzija FOP!
Predplužnjaci dole i deflektori gore i to mora zaoravati, a cjena nije jaka!
S obzirom da radimo dosta lagane zemlje to bi išlo.
Kaj se tiće vogela, kad bi več uzimao takav plug, radije bi 1020 nego 950.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Onaj plug je štelajući, ako ga naštela na 18 cola s njim će zaorati sve živo, a zahvat će biti manji za 5 cm od 4 brazde 14 cola! Plug je sa rešetkastom daskom i u tvojoj zemlji na 18 cola zemlja će se rasipati to je sigurno! A ako dođe godina da mu je teško, zadnja brazda uvjek se može skinuti.. Nije ti puno skuplje, ali je ovaj vogel daleko bolji izbor! Čak ovaj plug ti ne bi trebao biti ni toliko daleko!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Šanana ako i gledas vogela gledaj M seriju. Imam ga ja a mislim da clan bole prodaje takvog samo sto je moj 950. Cvrst je i masivan i nema problema sa zaoravanjem mase.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada se dosta priča o vogelu, čovijek je kupio raonike za vogela, kojeg sam i prije spomenuo u postavima, mislim u šidu na vašaru, sa špicevima.......i dogodi mu se ovo, sa slika, a zemlja nije pretjerano teška za obradu......materijal jako loš za raonike......kasnije je kupio kvalitetnije, i ti rade odlično.....


 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@Zetorproxima90 a jeste 3x12 a ide pjeva s njime :) Ima svakakve zemlje kod nas tako da mu u nekim ali samo nekim zna bit tesko :) inace ima naprijed 4 tega od rakovice :D
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
pozdrav,evo nisam cesto na forumu zbog posla, al sad je zima pa da malo prokomentiram,imam jd 86ks i za njega kopcam lemkena opal 110 ravnjak 3+1 koji je kupljen sasvim slucajno(zbog cijene 900e)prvi put je zakopcan iz puke znatizelje da vidimo kak bi to islo,ostali smo iznenadjeni, kad je malo uredjen naklepan i stavljeni xxl pretpluznjaci samo gas,osim na par brdovitih parcela tam se cetvrta skida.
zakljucak:lagan za vuc,za nosenje,a zaorava sve i to bez lista vani i zbog toga moj savjet lemken
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
masni 6200....nekak mi to zvuči nerealno baš 4 brazde na 85 ks...daj nabaci kakve slike! I 3 su mu puna kapa, jedino ako je zahvat 10-12"


Onaj plug je štelajući, ako ga naštela na 18 cola s njim će zaorati sve živo, a zahvat će biti manji za 5 cm od 4 brazde 14 cola! Plug je sa rešetkastom daskom i u tvojoj zemlji na 18 cola zemlja će se rasipati to je sigurno! A ako dođe godina da mu je teško, zadnja brazda uvjek se može skinuti.. Nije ti puno skuplje, ali je ovaj vogel daleko bolji izbor! Čak ovaj plug ti ne bi trebao biti ni toliko daleko!

Taj V&N L950 je štelajuči, ali 12-14-16" (bilo dvobrazni ili trobrazni) i niži je od FOP-a par cm i hoće se štopati u kukuruzovini.
M serija se štela 12-14-16-18", ali to je sasvim drugačiji plug :)

Šanana ako i gledas vogela gledaj M seriju. Imam ga ja a mislim da clan bole prodaje takvog samo sto je moj 950. Cvrst je i masivan i nema problema sa zaoravanjem mase.
Nisam znao da ima M serija 950, mislio sam da je M samo 1020.
Znam da je taj plug veči, duži, višlji i naravno masivniji.
No da imam tolike novce za Vogela, uzeo bi isključivo taj M 1020, vjerujem da je plug zakon za bilo kakvu masu zaorati. Evo jedan od ova dva bi uzel.
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/voge-not-1020-oglas-6563386
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-oglas-9194765
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja pretpluznjake koristim samo za travu jer mi se oce malo zastopati kad radim kuruzinu
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
znam da se cini nerealno al je tak,i po mojim mjerenjima je 14cola,imam i slike i video al mi je internet spor da je to katastrofa,bum si zadal malo truda da to nekak postavim
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
@FeliXxX: Ma i ja za svoju proximu 90 planiram uzeti 3X12 čim bude bilo novaca jer mi je već dosadilo orati sa Z6245 i 2X12.
 

Najnoviji postovi

Na vrh