• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ja sam za prvo, imam isto na V&N i nikad nisam imo problema u kukuruzovini. To ako vam se zaustavlja ne podmazujezete dovoljno i zahrđa, il nije dovoljno u zemlji... ovaj drugi izbor je dobar, ali sranj* za oštrit..
Prodo sam vogela, ipak je bio pre velik... i kupio batuje fužinar... oba crtala i deflektori + sigurnosni vijci.... plug je zakon i skoro pa ni nema kose vuce....

Pitanje: dali su bočne proteznice zategnute prilikom rada ili otpustene.... , neki mi govore jedno, neki drugo, zbunjen sam...?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako dobro postelas plug "proteznice" ili ti lanci su labavi (otpusteni).:eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Moraju biti slobodne, i plaz mora voditi plug. Ak nisu, teško buš upravljal traktorom. Izuzetak su veliki bočni nagibi.
Crtala na V&N imaju bočne zareze koji ih tjeraju na vrtnju.
Ova crtala na drugoj slici se sigurno vrte ali teško idu u zemlju i teško se vleku. Režu, ali im treba veliki vertikalni pritisak, jer imaju dugu oštricu.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Treba mi pomoc kupio sam dvobrazni plug imt 601 ali nema prvu braxdu dali on takav moze ds ore kao jednobrazni
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Mogu li pre prednja i zadnja zamijeniti? Npr. ako hoću skinuti drugu i orati sa jednom, a da zadnju stavim naprijed, zbog plaza.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Naravno.
A kaj ti nije onda lakše preseliti plaz?
Još ti je lakše posuditi jednobrazdni plug.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Palo mi je to na pamet pa pitam čisto informativno... Ako bude potrebe za jako duboko oranje, puno lakše bi bilo sa jednom brazdom mom Medi
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Po mojoj logici, plug bi trebao u desno, bliže gumi, odnosno, osovina bi trebala u lijevo, ako plug stoji.

Ili misliš na nakošenje pluga?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ovo govoriš gledajući iza pluga!? Trebalo bi tako biti, ali možda netko točno zna pa da ne pomičem bezveze dva puta.

Pomakao se u stranu ni sam ne znam kada, jako malo ore pa nisam ni popravljao to, ali eto sada bi ga napravio. Znači prednja brazda hvata više i mora se na španeru držati ako neću da hvata previše. Po mome kada gledam osovinu rekao bi da bi trebala ići nekih 5-7cm u lijevo.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako stojiš iza pluga, plug je zakopčan na traktor, osovina stoji a plug mičeš. Logično je da bi plug trebao ići prema desnoj gumi, tj. bliže odoranoj brazdi, pa automatski prednja brazda manje hvata.
Ja tako razmišljam i tako bi sto posto napravio, no, ako sam u krivu, a vjerujem da nisam, neka me netko ispravi.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
traktor od 120 konja i 6 tona s prvim utegom da ga vuče i nosi :)

mijenja za cisternu, a otraga na dvorištu mu je jedna
 

Najnoviji postovi

Na vrh