• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Klepanje lemeša je posao za prodaju pluga da lemeš izgleda "veliko",,

Ni jedan kovač nemože sklepat lemeš kako je original,a ako lemeš nije po mjeri pluga može se zaboravit dobro oranje,i dobro podešen plug..
Bolje samo navarit neki hardox,malo nabrusit donji dio,ili odrezat stari lemeš na pola po dužini i donji komad navarit..
Mada,svakakvo rješenje je bolje od poderanog lemeša..
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
Nesto slicno je i uradjeno,spicevi su kupljeni novi u bkl-u,a lemesi odrezani i navarene federplate,jedino su lemesi za pretpluznjake komplet pravljeni i zasad oru odlicno isprobani neki dan
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda kaj je taj mali lemeš toliko skup da treba praviti druge umjesto da se kupi original novi??
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
nije skup uopce

cca 3500kn u bklu

6 spica
6 plazova
6 predplazova
6 preddaski

cca ovako nešto cijene https://www.google.hr/search?q=lemk...1NGwLL&biw=1152&bih=740#imgrc=pBqIcCk0daJx_M:

6 daski 4200kn cca


Znači na trobraznom okretaču sve komplet novo 7700kn

Pošto smo mi večinu toga mjenjali zato što je stari htio sve komplet novo a tipa plazovi još nisu nikad bili okretani i preseljeni gore/dolje po brazdama večina toga može još dugo orat...kad ulovim vremena poslikam i stavim tu u ponudu po nekakvim sitnim cijenama da se baš ne morate zezat s varanjem, prije svega jer to nikako ne izgleda.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi budemo morali zamjeniti par stvari na ovom opalu 090 dok dođe pa me zanima gdje je najjeftinije, dal u BKL-u ili ima još gdje jeftinije?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Nema jeftinije od BKLa , imaš cca još 5-10 firmi kod nas koje prodaju za lemken dijelove ali nama nitko nije bio ni blizu cijeni koju je bkl ponudio, još ako ti ne treba račun i imaš keš da se dogovorit s dečkima sve.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sve zavisi dal se kupuje original dio,ili zamjenski..
Svi ti zastupnici original djelove imaju po sličnim cijenama,mala je razlika,dok su zamjenski puno jeftiniji,zato se možda čini da su djelovi jeftini,...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Mi budemo morali zamjeniti par stvari na ovom opalu 090 dok dođe pa me zanima gdje je najjeftinije, dal u BKL-u ili ima još gdje jeftinije?


Jel se to iz ovog posta može protumačiti da ste kupili plug ili?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma taj iz Bošnjaka sam gledao za 565, ali odpalo je, stara je to krama....

Kupljen je plug hidraulični okretač kod Slovenske granice.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad dolazi? I kaj treba mijenjati na njemu? Ja sam vidio da su daske i lemeši OK,i da nema lufta,ostalo nisam gledao...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A dolazi dok oemo po njega, vjerojatno idući tjedan nekad.

Na zadnjim brazdama je sve novo osim plazeva, a napred treba samo lemeše nove stavit, mada može još i sa ovma orati.
Znači treba dva lemeša i 4 plaza, a na proljeće budemo uložili u predplužnjake, stavili budemo M2 gore.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Čestitam na kupnji,ali jel se lemeši nebi trebali u paru mijenjati jel se tako i troše?
Ima i original dijelova po povoljnijoj cijeni,jel neki trgovci uzimaju prevelike marže.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A gle, zakaj je švabo tak kemijal neznam, no kaj bude trebalo budemo izmjenili i to je to.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čestitke na kupnji i nek lijepo ore da buš zadovoljan, Vjerojatno jedva čekaš da ga isprobaš. Nadam se da bu i koja slika pluga.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fala, ma vjerujem da plug bude oral onak kak ja to hoću, naravno znate da bude slika i videa i svega :)

Još samo treba nekog mehaničkog Regenta naći za 565 i opet smo u tandemu u brazdi! :D:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zakaj mehaničkoga?
Kupi hidrauličnoga pa đoramo bat za bat. :(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh