• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ili je ironican... sve to uopce nema veze s vezom... tema je plug,pa molim kolegu Beleca da objasni kaj misli kad kaze da ovaj nije opremljen za kukuruzovinu. ja nisam imal lemkena,a sljedeci bi bio opal 90 ili 110,pa me zanima na kaj da obratim paznju... na deflektore ili pretpluznjake?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ma Gogo, daleko od ironije!
Hvalim te, svaka čast za imati hrabrosti prodati takvog pluga a i traktora bome, ne trži se to svaki dan!
Ali, ako sam te uvrijedio oprosti, nije bila namjera :)

Ovaj lemken ima nekoliko nedostataka, tj više njih...

Prosti je to plug, jednostavan..
Za zaoravanje kukuruzovine obavezno veliki M2 predplužnjaci, te povišenja dasaka, crtala također :)

A klirens i razmak između radnih tijela se ne može mijenjati, visina je 70 a razmak 85cm i to je knap!
No to je ipak 090 opal, za veće pothvate tu je 110- tka...

Eto, to je moj stav.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ok,nema uvrede nikakve... ma,prodal sam ja plug i dva traktora,tak da je na dvoristu ostal samo mali ferguson,i sad vidim da velikog nebude problem naci,a za manjeg imam vremena do proljeca. meni dobra mehanizacija predstavlja vise nego dobar auto i slicno,a i na taj nacin se sacuvaju novci,ako su doma u čarapi,zacas se to rasprčka i nema nista od njih... i kad se jos nekaj sitno zaradi,ja zadovoljan...

ovaj plug ima crtala,a pretpluznjaci su takvi kakvi jesu,to bi se dalo zamijeniti kad bi bilo potrebe... jesi li ti kupoval M2 pretpluznjake? koliko to kosta?
dimenzije jesu na knap,ali to je opal 080,imal je u ponudi krasnog opala 090,on je bil duži,ali niži,i s jednoradnim cilindrom,pa smo uzeli ovog.
i na kaj ti mislis kad spominjes povisenja na daskama? mislis na deflektore?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
080?

Pretpostavil sem da je 090, moja greška...

Da, povišenja dasaka=deflektori...

Tako je, ja sam stavio M2 umjesto tih L1 pretplužnjaka... nebo i zemlja!

Raspitaj se u BKL-u....dečki imaju sve! :)

Čuj, iskreno, ovo ti je li la plug, znaš to i sam...nek ti posluži a posle si zemeš pravog stroja...

Pozdrav!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ok,to se sve da nabavit,ako bude potrebe,ali za zaoravanje ciste zemlje bude dobar. Velim,plug vise ni nije moj,ja bum s njim oral samo ako ne nabavim do jeseni nekaj vece. Tam gdje sam ga uzeo ima pristojnih strojeva,a covjek kaze da sezona tek pocinje,tek sad pocinje uvoz,stavil sam mu na dusu da mi trazi dobrog opala 090 ili 110 2+1. A kod ovih u bkl-u sam bil,imaju super robu,samo trenutno imaju cijele trobrazdnjake...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Imam pitanje.

Vidim da Lemken ima najmanji zahvat 33 cm po brazdi.
Jel se to jako osjeti u oranju naspram 40 cm, u smislu jel ima dosta zemlje za zatrpavat ostatke?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nije lemken,ali ja sam s vogelom probao orati od 10" do 16", i uvijek je potpuno zaoravao... mislim da je od radne sirine vazniji oblik i velicina pretpluznjaka i daske...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imam pitanje.

Vidim da Lemken ima najmanji zahvat 33 cm po brazdi.
Jel se to jako osjeti u oranju naspram 40 cm, u smislu jel ima dosta zemlje za zatrpavat ostatke?

Jel se iz ovog da iščitati da ćete se riješiti vogela??
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Ja možda i bi, al stari nebi.
A iskreno ovaj Vogel mi je drag jako haha.
Super ore, potrošni dijelovi turbo kvalitetni tak da ono.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da se Vogela netreba riješavati, to su dobri plugovi, ni ja ne gledam u ništa širem pravcu od Vogela kao sljedečeg pluga.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Da, Vogel je super, ali eto jedne zanimljivosti.

Na njegovom se svi potrošni dijelovi brzo troše, a čovjek bi rekao
da original mora durat, no eto.
On je nakon dvije sezone nadovarivao lemeše, mijenjao špiceve, naći poorano nekih
možda 150 ha. Moj je trenutno na 400 ha s originalnim lemešima i špicevi također samo su okrenuti, s tim da če još 100 ha sigurno napraviti s tima.

Jedino bi ja nabavio za svoj ovakav nosač za kotač, ali nije previše bitno.

c21f8c20859ba339f16ed973a48ac28fbf8d9293_0x0.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nije kverneland bio potrosen, barem ne sto se potrosnih dijelova tice. Ali ga je nesto drugo boljelo..

Od mog kolege plug, koji km dalje od mene, dobar je! Čestitam!

Hvala! Jesi li siguran? Na oko je vise nego dobar. Sve nam je cudno zasto ga je dao za tu cijenu s obzirom na stanje..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Ha nisam vidio kak radi, ali vidio sam plug, sve je novo na njemu...

Kaže da ide na ruralni on.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Tibore cestitam na prinovi, dobar izbor. I ja sam se ponovio ovih dana al nije marka iz ove teme vec OLT ratar 14 cola, trenutno se mjenjaju komplet svi potrosni dijelovi sutra ce bit gotovo pa bi mogla bit i koja slikica.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ajd čestitke na plugu..:icon_cool:

Mada nekako mi se ne sviđa za ovakav traktor Lemken,Kverneland mu je bolje stajao..Ma dobro,neka sam ovaj izore više nego onaj..:icon_jook:
 

Najnoviji postovi

Na vrh