• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Hehe, hvala! :icon_biggrin:

Iskreno, ja sam se i dalje nadao crveno-crvenoj kombinaciji, no stanje i cijena su se prevagnuli.. Bolji kvernelandi su 8tkn skuplji od ovoga po njuskalu, vogeli koje smo zagledavali jos i vise a tu se vec priblizavamo i novom maschiu..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Da,plug je otišao u susjedno selo...
2+1 definitivno,ako se nađe neki koji mi bude po volji,jednog gledam već duže,a ako se ne nađe,onda možda padne neki Opal 90 ili 110 ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ekipa, Lemken Opal 090, 2x14", visina 78, razmak 98. Stanje zadovoljavajuče, predplužnjaci, crtala.

Kakva su mišljenja o tome? Ispada mi dosta povoljno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Pa, da je zeru veći bilo bi bolje, ali ak je povoljno i u stanju korektnom uzmi.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Što ti znači dosta povoljno ?

Dosta tih dvobraznih se prodaje jejr su ljudi skužili da su trebali kupit 2+1,takav ce zaključak vjerovatno i kod tebe bit ako je za same taj plug.

Što se potrošnih dijelova tice za trobrazni takav sve novo je 1000 eura,znači za ovaj oko 650 eura čisto da imaš računicu u glavi za dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
U pitanju je ispod 1500€, za plug koji nije možda ni 20% potrošen, no dok ga ne vidim uživo neznam.
Da bil bi za Same, za neko vreme, godinu, dve-tri, dok ne naleti nekaj malo veče i bolje i naravno dok nebude više para na hrpi.

Meni je rizik kupovati 3x14" fiksni plug jer znam da bude borbe u težem tlu, a nije nam cilj uništavati traktor, a 2+1 nekaj da je u dobrom stanju, toga nema.

No kak je zadnjih 7-8 godina oral s 2x14" onim IMT plugom, bude mogel i dalje orati s istim zahvatom, ali puno boljim plugom, budemo izorali tih 50-ak rali.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Pozdrav,

Koliko me može koštati jedan u dobrom stanju, znači polovni plug dvije brazde okretač ? Neki manji 14 - 16 cola. Za traktor od 80 ks.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
A ako bi da bude i za kamenje (neznam kako se zovu ti točno) ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Netreba biti baš Lemken.

Kako ide kod plugova, koji proizvođač je prvi, najbolji pa drugi itd, već vidim neke odgovore pa dobro mogu i par njih dijelit ista mjesta ali otprilike ne.

(primjer, br.1 Fendt, 2 Valtra, 3 JD i MF, 4. DEUTZ itd, ili ko je i malo drukčiji raspored nije bitno, jer i DEUTZ moze biti na prvom mjestu pa....)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
U pitanju je ispod 1500€, za plug koji nije možda ni 20% potrošen, no dok ga ne vidim uživo neznam.
Da bil bi za Same, za neko vreme, godinu, dve-tri, dok ne naleti nekaj malo veče i bolje i naravno dok nebude više para na hrpi.

Meni je rizik kupovati 3x14" fiksni plug jer znam da bude borbe u težem tlu, a nije nam cilj uništavati traktor, a 2+1 nekaj da je u dobrom stanju, toga nema.

No kak je zadnjih 7-8 godina oral s 2x14" onim IMT plugom, bude mogel i dalje orati s istim zahvatom, ali puno boljim plugom, budemo izorali tih 50-ak rali.

To si gledal kod onog di je bio KV,u Zaprešiću?
Ja ga na kraju nisam uzel,zakasnil sam.

Pozdrav,

Koliko me može koštati jedan u dobrom stanju, znači polovni plug dvije brazde okretač ? Neki manji 14 - 16 cola. Za traktor od 80 ks.

2000 eur

Za 2000e mora biti plug tip top,sa svom opremom. Da se naći i jeftinije.
Ima i Lemken suspenziju za kamenje,ali ih nema puno.
Gledaj Kverneland,puno je jači,na slovenskim oglasnicima ima hrpa ok plugova sa zaštitom od kamenja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Da, kod toga, onaj Opal 090 slikan kod hale.

Kaj nisi uzel onog Kvernija? Je još uvjek tam?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nema više Kvernija...
Taj opal je bil 3 metra od Kvernija,nisam ga ni pogledal,ali stari veli da je plug dobar bio,i nije poderan.
Samo kaj ima male daske...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Koliko me dođe novi 2*14 ili 2*12 za kamenje okretač, kvalitetan ? I dali mi se isplati uzet novi, recimo vratiti ću si pdv?


I čuo sam kao da postoje neki plugi, koji kada se ore nešto neobrađivano, trava di je bila, da nema šanse da ostanu onako busi trave da to bolje okrene ili nešto? Jer ja imam dosta takve njive...

Možda i ne mora biti za kamenje, ja sada imam samo jedan mali dio di je kamenje, to bi mogao makar s jednobraznim (od bilo kog iz sela uzmem)
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh