• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A zakaj si ti zel mehaničkoga, a imaš izvode na traktru za hidro okretača?? :)

Moremo se i tak dogovoriti kaj se mene tiće, prije bum našel hidrauličnog nego mehaničkog!


Nego da mi molim te izmjeri visinu i razmak između bradi na tvom regentu!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Visina 68, razmak 85 cm.

S obzirom na to da nemam kabinu i da su zagorske njivice male, večinu njiva orem tak da se vraćam u rikerc, jer do 50 m duljine nije ništa sporije nego da se okrećem. Dakle hidraulika mi nije neophodna, a regenti s hidrauličnim okretanjem duplo skuplji. Nažalost, gotovo uvije se na kraju sve svede na peneze. :mur:
Da sam našel odgovarajući lijevi plug ravnjak ne bi kupoval okretača, ali ako sam lijevi ravnjak trebal platiti kao ovog onda sam se rađe odlučil za okretač. Stari desni ravnjak je još uvijek kod mene. Možda bum njega dal na prodaju.

Malo sam se našalil sa zamjenom, ipak su hidraulični puno skuplji. Ne bi baš išlo bat za bat.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma normalno da nebi išlo, skupi su hidraulični.
Našel sam par mehaničkih u SLO, ko zna, možda tokom zime odme pogledati ili na prolječe pa padne neka kupnja.

A možda još kakav do proljeća osvane i kod nas.

Ima jedan Lemken mehanički, 2x14", no izgleda da je sav podrt kad me odgovaraju od toga, zato bi radije Regenta 2x13", bilo bi lakše traktoru.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Navodno se i Lemkeni lagano vuku. Na Lemkenu se također može premjestiti jedna glava (ne sjećam se jel prva ili zadnja) i smanjiti za 2 cole.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma u to sve sam siguran da je točno, jedino neznam kakav je sistem okretanja, ovo na regentu je provjereno dobro.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako nađeš Lemkena s ručnim (ne mehaničkim, automatskim), onda je princip jednaki.
Kak veliš, provjereno dobar. Mene je baš zanimalo kak ga vratiti iz mrtvog položaja pa sam svojega za probu ostavil okrenutog samo za 90°. Dakle plug je bil onak kak se zaustavil od svoje težine. Iz tog položaja ga ne možeš u jednom pokretu okrenuti niti na jednu stranu, ali uzastopnim pomicanjem ručice naprijed-natrag plug se zanjiše i nakon par pomaka uhvati graničnik na jednoj strani.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima jedan ručni Lemken dole u slavoniji, ako budem imal vremena budem ga otišel pogledati, ak ne razdrt možda i kupim, nije prestrašna cijena, a vjerujem da bi se dalo i spustiti još za tu staru kramu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, taj, naravno da ti se javim ako ga budem išao pogledati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala...

Treba srediti prvo još neke stvari na njemu, dugo je stajao, crtala se ne vrte, treba ih rastaviti, očistiti, treba predplužnjake preštelati, treba par novih djelova kupiti i staviti i onda će u probu, tamo negdi srijeda ili četvrtak vjerojatno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
O,čestitam,čim prije u brazdu s njim,i slike naravno! Išlo bu to ko podmazano. Belec bu ga začas naštelal,a i ja sam našel na netu priručnik s puno zanimljivih stvari,samo moram potražiti link. Vidim da ima drugačiji nosač crtala nego je imal moj Opal,pomakni ih čim dalje naprijed,ako treba,nek delaju flex i švasaparat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh