• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ovi slovenci za vogel, alma agro se zove tvrtka, sveti jurij ob ščavnici mjesto, imam kontakte ako koga zanima..
Drze i lemken i jos dosta marki
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam uzeo ponudu za novi euroopal 7,tri brazde,vario,rešetka,pretplužnjaci,crtala,kopirni kotač,plug za srednje teška i teška tla,košta me 15000 eura bez pdv-ea.Kvernelanda je 2000 eura jeftiniji isto te karakteristike,sada još razmišljam jel kupujem novo ili opet polovno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Eh,sad,cijena i nije toliko velika,ali kad malo bolje razmislim,za pola tih novaca se uzme stariji Opal sa svom opremom i u dobrom stanju,isto bude lijepo orao kao i novi,i još ostane novaca za rotodrljaču,ili neki drugi priključak... Za nekog tko ne radi puno zemlje,novi je neisplativ,za nekog tko radi puno,i ima velik traktor,ovo je preslab plug. Ali,svaka roba nađe svog kupca...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam poskidao ove dijelove za zamjenu sa našeg Lemkena, sve još gore original sa žigovima.
Bio danas i u BKL-u, ali dijelova za taj stariji model A2 N95 nema na lageru, samo po naruđbi, tako da smo naručili dva dugačka plaza, i dva lemeša, lijevi i desni, te dva mala lemeše predplužnjaka.





 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ovaj šananin je drugačiji,večina toga je drugačija od recimo mojeg 090...šananin je prvi takav koji sam vidio s takvim plazovima.

90 ili 110 ako su iste colaze ovisi o traktoru i zemlji koju obrađuješ, kod mene recimo nema nikakve potrebe za 110 i bio bi jednostavno predimenzioniran.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Zato mi je i bilo ovo malo nejasno. Gledao sam ovih dana jednog 90 ima kotač, pretplužnjake, crtalo i deflektore na brazdama..konstrukcijski sa gredom kao od Šanane..ali visina negdje oko 72 razmak između brazdi oko 82-3...dosta mi je to nejasno..zahvat brazdi 38 cm očito je podešen na 14"..
u potrazi sam za takvim sličnim plugom, pa ako tko zna..slobodno neka javi...

VuckoH - nisam dosta dugo bio na forumu, pa nisam bas u toku...ima li negdje slika tovog 90 ?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ima tu u ovom topicu slika od prije.

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=28753&page=298

Sad isto izgleda samo je sve potrošno zamjenjeno novim i daske su 15 cm duže još.

Razlikuju se po modelu daske i jel imaju predasku ili ne,masa različitih modela postoji.

Recimo ovaj naš je 13500 plačen nekih 50% potrošen,sve novo je bilo 1000 eura,čisto da imaš u glavi računicu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
@Mile čitaj pažljivo :(giggle):

7cf2adaf189de2bff490f106188aff2a.png
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Koliko sam iz priča čuo, da je problem sa pretplužnjacima na tako kratkim plugovima..tako daa...nemam nekog iskustva sa time, osim da većina spominje da se Lemken lagano vuče
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
I skupi ako ih ides naknadno kupovat



Orig. dijelovi?

Kupljeno u BKLu sa dosta popusta za keš i bez poreza,trebalo bi orginalno bit,nama ce svakako godinama radit.


Ja na našem ne vidim baš nikakve potrebe za pretplužnjacima,bitno da su na daskama deflektori i nema se brige, ove godine sam zaoravao kukuruzovinu iza berača i iza kombajna bez brige i po tragu, zaoravao sam i tikvanje s cimom tak da ni tu nije bilo problema....na nekih 12 rali se svega par puta nakupilo kukuruzovine ali vratiš se nazad i ponovno kreneš i sve proguta,a ako i ne staješ nakon par metara proguta i ostene samo malo gdje i gdje virit od te hrpe a svi imt plugovi koji su doma nisu nikad mogli orat kukuruzinje bez paljenja.


Što se gore cijene tice dosta je to jer toliko smo mi trobrazni platili koji bi nekome još godinama bio dobar i orao...ako imaš opciju bolje ti je za iste novce uzet 2+1 i ostavit si tu brazdu da imaš ili ju prodat pa vratit si dobar dio cijene koju si platio za plug ;)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh