• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Koliko sam iz priča čuo, da je problem sa pretplužnjacima na tako kratkim plugovima..tako daa...nemam nekog iskustva sa time, osim da većina spominje da se Lemken lagano vuče

Za koji traktor kupuješ plug ?

Razmak između brazdi je 95 a visina čini mi se 75 tak da baš i nije kratak.

Kolega što kažeš na ovog Lemkena? http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/lemken-opal-090-hx-kao-nov-oglas-17370678


Koliko vidim fale mu crtala i špice su poderane, ali sve u svemu čini mi se kao odličan plug?

Djeluje ok samo pazi si na poderanost daske tj debljinu na spoju s preddaskom,ovdje ima nekako čudal falc tu,nekako prevelik,a koliko su poderane špice tek skužiš kad staviš nove i onda ti bude jasno da ti i lemeši najčešće trebaju.

Ne kužim samo za sta mu ova povišenja na plazovima sluze.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Dečki puno hvala na ovim savjetima... Kupujem plug za Forda 5610, ne za carrara :)..Što se tiče cijene, da ..hvala na savjetu, i ja sam došao do zaključka da su 3 i višebrazdni povoljniji od dvije brazde..
Da prsa su mu poderana, to je i meni palo na pamet da bi daske mogle biti tanke, zadnji dio daske je uredne debljine i orginalne su..ja imam nekih 3 ha oranja godišnje, tako da bi to kod mene moglo trajati...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,490
Nemoj ti gledat zadnji dio daske. Tu se ionako najmanje trosi, a tu ga svi slikaju. Vidi se da je daska na spoju s prsima potrosena.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naš Opal je model A2 N95 i koliko sam ja skužio prvi broj označava model daske i ostalih potrošnih djelova na plugu i rečeno mi je u BKL-u da je A model stariji model i da za njega djelove nema na lageru, samo po naruđbi i naravno što starije to skuplje.
Zato i je rijedak takav model i slabo ga se ima za vidjeti po oglasnicima.

Večina Opala 090 i 110 su B modeli, noviji i za njih ima sve na stanju uvijek.

Drug broj N95, odnosno N85 označava razmak između plužnih glava.

Znači, ako vam na pločici piše N85, razmak izmđu glava je 85 cm i takvih ima više nego ovih N95 koji bolje zaoravaju masu pošto je veči razmak.

Jedino kod novijih i starijih modela kaj je jednako su predplužnjaci, njih Lemken ima jednake več 30 godina i za opala 090 i 110.




Vučko, daj mi reci dal je bio lemkenov žig na ovim novim djelovima kaj si uzimal u bkl-u??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I da, zaboravio sam napisati za visinu.
Najčešča visina, ajde recimo standardna visina za Opala 090 i 110 je 72 cm.

Naš je prerađivan na 78 cm, mada sam našao neke podatke da ih je bilo i u tvorničkoj visini 78 cm, ali ti su rijetki.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne, koliko ja znam, njegov je visok 72 cm i razmak mu je 85cm.

Malo je kratak, visina je ok, a o tome kako zaorava....ima M2 velike predplužnjake pa dosta dobro ide u kukuruzovini iza barača/kombajna sa frezom, ali sve ostalo mora malčirati.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Ono što mi još pada u oko jesu različita prsa daske, ako ste primjetili..očito je i tu razlika stariji i noviji model
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bravo, upravo o tome sam ja pisao gore.
Znači A model ima visoka prsa na dasci, od lemeša pa sve do vrha, a B model ima prsa samo u donjem djelu, ko u obliku trokuta s jednom polukružnom stranom, uglavnom tam gdje se najviše dere.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Vučko, daj mi reci dal je bio lemkenov žig na ovim novim djelovima kaj si uzimal u bkl-u??

Ne znam, nisam obračao pažnju na to, pogledat cu.

Nije uvijek stroj kriv. Dosta puta je do majstora.


Ako stari nije majstor za oranje onda fakat ne znam tko je, svi imt plugovi koje sam vidio 12-14 cola su imali borbe kad treba zaorat kukuruzovinu, uglavnom koliko vidim muči ih što ne preokrecu potpuno brazdu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina je ovo kaj Vučko piše, koliko sam se ja nazajebavao sa prepravljanjem deflektora i raznih pizdarija da bi IMT plug mogao normalno zaorati kukuruzovinu ili neku ledinu na tvrđoj zemlji.
Lako je orati laganu zemlju s njim kad se sama od sebe rasipa, ali u težoj nije baš bajno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja držim da je teško najti plug koji bu u teškoj zemlji lijepo okrenul brazdu i zaoral ostatke ako odnos širine i dubine brazde nije odgovarajući. Jedino kaj kod nekih plugova taj odnos može biti nekaj manji u korist širine (5:4), a za druge mora biti veći (5:3 ili čak 7:4).
Barem su moja iskustva takva, a ako netko ima drukčija u zemlji koja je kao sapun, molim nek preporuči taj plug.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi smo zato uzeli Lemken, nemam više problema s tim kakva je zemlja i kaj je na njoj za zaorati, samo pustim i teram :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh