• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Daj postavi nekakvu sliku, da se vidi kak to izgleda.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sliku, sliku prosim i po mogućnosti dimenzije kajlice. :icon_pray:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Budem postavil slike čim kod kolege poslikam kajlice na njegovim Opalima. Naš Opal nema kajlice.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kak to da se taj tvoj kolega nije več malo pohvalil s Lemkenom?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kajlice na OPAL 090 su debljine 6 mm s jedne strane i 8mm s druge i iz jednog komada su i po onome što sam vidio mogu se stavit na plugove koji ih nemaju bez ikakvog problema pa kome je plug mali može si ga raširit s 14 na 16.

Skinuta je šablona za kajlice pa ako ce tko trebat slobodno se javi pa vidim koliko bi bilo za izradu.

To piše koja je dimenzija,imam i par slika samo da potražim.

To na ovom linku si skinete prvi pdf,tu je i slika kajlica i sama lokacija.

https://www.google.hr/search?q=lemk...&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=CdbKVsnzBYjosQH_nIXoAg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Čekajte malo???
To znači da šarafi više ne stoje okomito na nosače???
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Nesto si krivo skužio, znači između nosača i glave ide kajla na slici je pored.

Šarafi koji drže glavu za nosač glave se otpuste,jedan skine i kajle stavi između ta dva šarafa, na jednog djeda ova polukrug dolje a drugi kroz rupu na kajli ide.

Na jednoj strani je 8 a na drugoj 6mm debela.

Znači ide pod ona dva šarafa desno od kajlice na slici, donji tanji prolazi kroz nju a ovaj gornji deblji ide u onaj utor u obliku slova c na vrhu kajle.

Ako okreneš deblju stranu kajle naprijed plug s 14 ide na 16,a ako okreneš tanju naprijed suzi se i ide na 12 cola.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak to da se taj tvoj kolega nije več malo pohvalil s Lemkenom?

Nije, a vjerojatno ni nebude, možda vloviš koju sliku na FB.
Inače uzeo je Opala 140 rađenog po naruđbi štelajući 2x14"-2x18", strašana plug za 2 brazde. Visina 75cm, razamk 105cm :)
Manjeg opala 110 prodaje, sve novo gore, plug nema trunku lufta, M2 gore ma prva liga, samo je mali naspam ovoga, visina 72cm, razmak 85cm.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
To piše koja je dimenzija,imam i par slika samo da potražim.

To na ovom linku si skinete prvi pdf,tu je i slika kajlica i sama lokacija.

https://www.google.hr/search?q=lemk...&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=CdbKVsnzBYjosQH_nIXoAg

Hvala za link..sve jasno iz kataloga...
usput sam razriješio nekoliko nedoumica oko same konstrukcije pluga...npr. rješenje okretnice pluga, vrste ležajeva, dimenzije i čvrstoće vijaka..

Nije, a vjerojatno ni nebude, možda vloviš koju sliku na FB.
Inače uzeo je Opala 140 rađenog po naruđbi štelajući 2x14"-2x18", strašana plug za 2 brazde. Visina 75cm, razamk 105cm :)
Manjeg opala 110 prodaje, sve novo gore, plug nema trunku lufta, M2 gore ma prva liga, samo je mali naspam ovoga, visina 72cm, razmak 85cm.

mislima da se vrti u oglasniku, ali nisam zvao jer mi se cijena ne uklapa u moje mogućnosti :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
ali rado bih ga vidio..
Šanana kada će tvoj Lemken u udaju :(nod):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nije, a vjerojatno ni nebude, možda vloviš koju sliku na FB.
Inače uzeo je Opala 140 rađenog po naruđbi štelajući 2x14"-2x18", strašana plug za 2 brazde. Visina 75cm, razamk 105cm :)
Manjeg opala 110 prodaje, sve novo gore, plug nema trunku lufta, M2 gore ma prva liga, samo je mali naspam ovoga, visina 72cm, razmak 85cm.

Imam ja sve slike,uzel mi ga je pod nosom... :) To je rijetka zamjena za Kverneland jer ima slične daske...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nije, a vjerojatno ni nebude, možda vloviš koju sliku na FB.
Inače uzeo je Opala 140 rađenog po naruđbi štelajući 2x14"-2x18", strašana plug za 2 brazde. Visina 75cm, razamk 105cm :)
Manjeg opala 110 prodaje, sve novo gore, plug nema trunku lufta, M2 gore ma prva liga, samo je mali naspam ovoga, visina 72cm, razmak 85cm.
Ah ta Podravina..
Novi plug je uzeo,pa je rađen po narudžbi ??
Po meni,nekaj njega muči kaj toliko mjenja plugove,ili nije zadovoljan ili slab traktor ima ??
Več kad tako mjenja plugove,bilo par modela 2 brazde Vario plugova kaj bi bio možda bolji izbor od Opala 140...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Da je odmah kupio opala razmaka 95-100 između tijela ne bi ga vjerovatno mjenjao.

Kakav to traktor vuce da mu je dosta dve brazde a treba 14cm greda ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,163
Zetor 7340 dečki :). Zadovoljan je kolega bio sa Opal 110, ali mu je ovo bila odlična prilika i uzeo je Opal 140.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Dečki, pa jel postoji plug kojega Zetor nemre polomiti??? :D:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da je odmah kupio opala razmaka 95-100 između tijela ne bi ga vjerovatno mjenjao.

Kakav to traktor vuce da mu je dosta dve brazde a treba 14cm greda ?

Nema visina nikakve veze,kad se 70-80 ne štopa,drugi faktori su u igri.
Nije ni traktor bitan,od viška materijala glava ne boli,nemaju svi sreću ko ti da imaš 3x16" na gredi od 9cm,i da se to ne pokida u "teškoj" zemlji.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ah s čim se vi zamarate, plug je vrlo rijedak, egzotika, kolega je imao priliku uzeti ga i uzeo ga ja, zna Gogo koliko je koštao taj plug, ovaj ga je toliko i platio.

Inače, tražio si je još jedan plug za manji traktor da pomogne u sjetvenom oranju, ali našao je ovaj veči plug za veči traktor, manji plug će mu ostati za 7211 i riješio si je stvar.

Mislim da se vrti u oglasniku, ali nisam zvao jer mi se cijena ne uklapa u moje mogućnosti :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
ali rado bih ga vidio..
Šanana kada će tvoj Lemken u udaju :(nod):
Za sad plug neće u udaju, prošli tjedan smo dovezli djelove iz BKL-a i nešto od Ferenčaka, obnavljamo plug, ide gore novo sve kaj je potrebno, M2 predplužnjaci, tako da to bude sada plužić kak Bog zapovijeda, a i 3. brazda je u pregovorima, našli je kod čovjeka, no za sada neću ništa više pisati dok ne vidimo kakav bude ishod.


Nego, ako je netko zainteresiran za Opala 090 A2 N95 sa predplužnjacima, 2 brazde, plug je ispravan i u dobrom stanju nek mi se javi, prodaje se jedan tu kod mene u kraju. Neće biti ni strašna lova u pitanju.
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Nema visina nikakve veze,kad se 70-80 ne štopa,drugi faktori su u igri.
Nije ni traktor bitan,od viška materijala glava ne boli,nemaju svi sreću ko ti da imaš 3x16" na gredi od 9cm,i da se to ne pokida u "teškoj" zemlji.

Razmak između plužnih tijela i visina grede od zemlje nisu isto,ja nigdje visinu nisam spominjao.

Plug s premalim razmakom između brazdi je beskoristan večinom, vidio sam jedan imt 14 cola dvobrazni produžen nekih 10ak cm i velika je razlika kod zaoravanja kukuruzovine.

Sto se tiče grede večinom nema potrebe za debelim gredama jer ako malo bolje pogledate glavu na plugu i pokušate napet gornju neopterečenu vidjet cete da ona ipak malo radi jer je takav materijal i to radi na nosaču brazde a ne na samoj gredi.

Dakle da staviš duplo deblju gredu nisi nešto postigao, a taj traktor koji može s 2x18 orat može bez ikakve brige orat i s 3x14 a lakšem zaoravanju ce mu više pomoc veci razmak između brazdi nego veca colaža samih brazdi.

Vidio sam hrpu tih zetora 80-90ks dupljaka s dvobraznim plugovima i kod mene, zbilja ne znam zašto ljudi kupe radije dvije brazde ali vece plugove nego tri brazde malo manje colaže s kojima bi jednako lako orali samo bi veci učinak imali.

, a i 3. brazda je u pregovorima, našli je kod čovjeka, no za sada neću ništa više pisati dok ne vidimo kakav bude ishod.

Stavi samo trecu brazdu gore ako ikako možeš po nekoj normalnoj cijeni jer traktor ce ti orat apsolutno isto ;)

Ja sam iz zajebancije skinuo zadnju dolje da vidim baš jel traktoru lakše i nema neke promjene.

Probao same ko tvoj moj opal s 3x16 na svojoj zemlji i ide ko pjesma tak da ceš mozda na kraju i kajlice si dodat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
I probaj uzet treću glavu tak da možeš dodat i četvrtu jer dok staviš treću i kajlice, ja vjerujem da se to bude tako lako vuklo da buš imal potrebe i sa četvrtom... Mislim svašta...
 

Najnoviji postovi

Na vrh