• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Lemken

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Misliš na one "kajlice", moj to nema izgleda da je zlatna sredina valjda ga je prijašni vlasnik tak mev i prodav a ve dal ih je uopče imev ... istina za to sam niti ne znav :oops: kad sam vario pajdošov 110 videl sam te kajlice ali si nisam premisliv da je to za to i ve sam išal gled v knjigu dijelova i tam su nacrtane, a nemreš rom se znati zato su tu forumaši :D
Kaj se tiče kotača ve dal je gumeni ili metelni kotač je ali na Lemkenu sam još ne videl dva

Pozdrav svima! I ja imam lemkena opal 90 2x12" s pretplužnjacima i jednim kopirnim kotačem. S plugom sam jako zadovoljan, lako se vuče i dobro može zaorat kukuruzovimu. Malo mi je preuzak isto bi ga htio proširiti na 14", pa sad vidim da postoje neke kajlice ili pločice, ali gdje se to nalazi (ako postoji). Inače to je tip s jednosmjernim cilindrom za okretanje.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
između nosača glave i glave su te kajlice kad ih nema valjda radi na 14" a s njima 12 i 16" ovisno kako su okrenute .
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
između nosača glave i glave su te kajlice kad ih nema valjda radi na 14" a s njima 12 i 16" ovisno kako su okrenute .

Kad ode snijeg baš ću pogledati, ali mislim da nema kajlica. Moj radi na 12".
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
mani se čini da s kajlicama ide samo col gore ili dole, dva bi bila preveč
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Pozdrav svima! I ja imam lemkena opal 90 2x12" s pretplužnjacima i jednim kopirnim kotačem. S plugom sam jako zadovoljan, lako se vuče i dobro može zaorat kukuruzovimu. Malo mi je preuzak isto bi ga htio proširiti na 14", pa sad vidim da postoje neke kajlice ili pločice, ali gdje se to nalazi (ako postoji). Inače to je tip s jednosmjernim cilindrom za okretanje.

Lemken su jedni od najboljih plugova! Imao sam Lemkena opal 35/70 3 br-14 cola! Kajlice su na mom bile ovdje:


Uploaded with ImageShack.us
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Hvala na trudu, na mom tu nema sigurno nikakvih kajlica, ali ću nešto smislit da ga malo proširim. Jel netko ima sliku tih kajlica kak to izgleda?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
interesira me lemken opal 110 3 brazde prekretač.........
visok je 80, dužina između brazdi je 100, ima pretplužnjake i crtala samo na trećoj brazdi, i jedan kotač. plug je u dobrom stanju, nije motan ni varen, jedino treba promjeniti lemeše i pete :roll:

interesira me kakav je za zaoravanje kukuruzovine, i biljnih ostataka, i kako stoji s cijenom originalnih lemeša, i osim ferenčaka gdi ih još ima za kupiti???
čuo sam da je dosta lagan za vuč, eh sad bih htio ćut one koji su ga vukli, jer ne vjerujem prekupnicima:finga:......
vuko ga bi mf100ks po brdima, pa mi je zato bitan otpor na traktoru......
sad sam tek vidio za te kajlice kaj pričate za colažu, pa to još jedino nisam gledao:scratch...... pa ako može koja rijeć o tom plugu :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima kolega opala 110 i vuče ga s 7340 na 2x16", plug je stvarno visok i ima dovoljno mjesta između brazdi, on si je dal napraviti povišenja na daske (kopiral je s vogela) i sad recimo u kukuruzovini ako štopa skine predplužnjake i zaorava kukuruzu da nebude ni listića gore.
Inaće ima komplet pretplužnjake na svakoj brazdi i crtala na drugoj brazdi i kotač
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
eh to me interesiralo. a imaš možda koju sliku od pretplužnjaka??? postoje 2 vrste za te plugove. naime ovaj je 3 brazde 14", već sam dogovorio s čovjekom, ja ću ga uzet malo preorat s njim da vidim kakv je radnik naspram gassnera pa ću usporediti. bitno mi je zaoravanje ostataka, i da je lagan za vuć, a sad povišenja mislim da nema, ali lako se da kupiti, ili dat napraviti ;)
aj ako ti nije problem da nabaciš koju slikicu, da vidim, povišenja pretlužnjake i crtala. a i općenito kako izgleda taj 2 brazde. :)
i daj ga pitaj kolko mu je između daski razmak i koja mu je visina ako nije problem :oops:
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
interesira me lemken opal 110 3 brazde prekretač.........
visok je 80, dužina između brazdi je 100, ima pretplužnjake i crtala samo na trećoj brazdi, i jedan kotač. plug je u dobrom stanju, nije motan ni varen, jedino treba promjeniti lemeše i pete :roll:

interesira me kakav je za zaoravanje kukuruzovine, i biljnih ostataka, i kako stoji s cijenom originalnih lemeša, i osim ferenčaka gdi ih još ima za kupiti???
čuo sam da je dosta lagan za vuč, eh sad bih htio ćut one koji su ga vukli, jer ne vjerujem prekupnicima:finga:......
vuko ga bi mf100ks po brdima, pa mi je zato bitan otpor na traktoru......
sad sam tek vidio za te kajlice kaj pričate za colažu, pa to još jedino nisam gledao:scratch...... pa ako može koja rijeć o tom plugu :roll:

ja imam lemken pluga 14 cola 3 brazde visina 80 sirina 100(neznam kojaje oznaka covjek od kojeg sam kupio veli da je opal 90) i vučem ga sa rusom 952 i nejde mu bas, a to da je lagani za vuć bas i nije
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kikić, nemam ti niti jednu sliku, ako pem do kolege budem ga pital i poslikam.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
eee hvala kolega......
100 ks i 6 cilindar, i još mf, ma ima da ga lomi:finga::weedman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo kikić, ovo je taj plug, Opal 110

Fotografija0599.jpg

našel sam sliku na mobitelu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
daj Šanana uslikaj onog kod Saraje ispred trgovine,pao sam nemalo u trans pre neki dan kad sam ga vidio:partyman::partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
daj Šanana uslikaj onog kod Saraje ispred trgovine,pao sam nemalo u trans pre neki dan kad sam ga vidio:partyman::partyman::partyman:

Gde si bil, u Đurđevcu ili u Kloštru??
Ma taj RABE 2+1 je strava, full oprema (nije vario) ide uz njega, od 12-18" ako se ne varam, ja padam u trans kad se sjetim cjene, 55.000+PDV, daje na rate, možda bi se dalo dogovorit na jedno 6-7 rati...
Kaj misliš kak je meni, a viđam ga jako često, dušu dao za Same :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
u Kloštru ,ma nema se šta reći za plug samo tko ima 100ks gassssssssssssssss:partyman::partyman:
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Jel znate možda de bi bilo za kupiti lemeše i špiceve za Lemken Opala 90?
Zvali smo u Eko-Terra al su malo skupi, 100 eura po brazde, jel bi bilo de kaj malo jeftinije možda?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mozda da ti neko donese iz vana, recimo ovi decki sto dovoze razne strojeve. Ako neznas nikog mogu ti ja na PP poslati broj od jednog mog prijatela pa vidis s njim nek ti vidi koja bi bila cijena pa ak pase-pase ak ne-ne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh