• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Leopard (Nova mehanika Kozarska Dubica)

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
756.2 nešto više od 1700 km ali niko o njima nije rekao ništa dobro, većinom kažu da su mekani i skloni motanju.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Sad malo gledam cijene IMT plugova. Prije skoro 10 godina moj 757.2 je bio 14 ili 15000 kuna, sad je skoro 22000 kuna.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Zadnja 2 mjeseca ova ris poskupio 250 eura,bio 2300 pa 2500 sad 2700
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Sad nije dobro vrijeme za kupovinu nove mehanizacije, a što je najgore neznamo šta će biti za godinu dvije
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ja odustajem od zamjene pluga, ne isplati mi se štetovati na mom novom plugu. Sutra startujem sa eksperimentom kako da proširim čišćenje zadnje brazde pošto mi je guma 380 a plug 12 coli. Cilj mi je da guma ne gazi uzorano i da mogu voziti 8 do 10 km / h a da ne skačem u traktoru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Za početak produži željezo (lemeš)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Na mojem su gume 420 pa nisam primijetil da gazi.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Pa prosta logika, dali li ti plug očisti 420mm ili bar 400, ako očisti 300 onda 100 mm gazi. Nije to puno ali gazi. Moj plug ima čisto 200mm znači gazi 180mm.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
To su prazne priče, koji će plug očistiti 710mm, on mora da nešto gazi, to je kompromis ta guma mora nešto i da gazi. To je drugo što se mi tješimo kad prođe plug oranje je ravno i lijepo ali činjenica je da široke gume gaze. Rođak mi ima 480 gumu, plug vogel zahvat brazde do 55 cm pa gazi oko 15 cm. Kad smo štelovali nešto oko pluga svojim očima sam to vidio.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ima malo veze, samo za toliko koliko su šire daske kod lemeša kod plugova veće colaže. Daske koje odmah iznad lemeša imaju veću širinu od lemeša imaju širi jarak i što je tu šira daska širi je i jarak.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Zanimljivo, ja kad skupim plug na 12 cola sve isto izgleda ko i kad ga raširim na 20,sa 650 gumama,isti je jarak samo je normalno manji zahvat🤔,malo gazi al unutarnji dio brazde I to nema apsolutno nikakve veze . A sad jel taj neki xy plug 12 ili 14 cola nemam apsolutno nikakve razlike. Moje deda je davno od imt-a 10 cola napravio 12 tak da je ugradil drveni komad na gredi da raširi zahvat al nije mijenjal lemeše. Duža i bolje savinuta daska,ljepši i širi jarak. Jeftinija varijanta takvog pluga je regent a skuplja kverneland,kuhn,vogel i lemken,taj kozarska guzica ili IMT na kojem su naljepnice od vogela nema veze s tim i tu bude jarak isti i sa 12,14 i 16 cola.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Mijenja se kut lemeša,ista dužina samo ak je bolje okomito više uzima,a daska okrene ono kaj lemeš uzme,jarak definira daska.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ugao lemeša mora u bilo kom zahvatu biti isti. Kad promijeniš položaj zahvat svake brazde tada dobiješ drugi ugao lemeša, ali nemožeš tako orati jer imaš i drugu regulaciju glavne grede na kojoj šteluješ da su sve brazde prave u odnosu na pravac kretanja. Prosto u svim zahvatima plužne glave ili brazde moraju biti paralelne u odnosu na pravac kretanja, nemogu ići na koso.
 
Na vrh