• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Leopard (Nova mehanika Kozarska Dubica)

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ove daske dobro čiste jarak.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211010-162617_Google.jpg
    Screenshot_20211010-162617_Google.jpg
    24.6 KB · Pregleda: 43

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pardon,tako je, ne mijenja se kut lemeša,krivo sam se izrazil. On ostaje uvijek ravan na pravac kretanja što opet potvrđuje da nije bitno kolko on odreže nego kolko 'daleko' daska odnese i time se dobije širi jarak.

E te daske rade jako lijepi jarak,bez obzira na colažu.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ja sam danas oblikovao jednu traku od gibnja 6mm onako kako je oblikovana donja ivica na daski mog pluga pa ću je zapikovati na zadnju dasku pa da probam. Cilj mi je proširenje jarka bar za 5 cm.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Kakvi su se pokazali ovi manji leopard plugovi od 10c, da li bi odgovarali na torpeda 4506? Po potrebi bi sa njima radio i zetor 5211, zemlja je kod nas dosta masna i tvrda (Hrvatsko Zagorje)
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Imao sam torpeda 4006, ista im je tezina samo slabiji 5 ks. Radio sam i sa 10 i sa 12 coli i nisam vidio razliku. Poenta je u tome što 10 coli lošije odgovara na težišnu tačku traktora pa je 10 coli skloniji kosoj vuči pluga nego 12 coli. Moj ti je savjet da tražiš 12 coli mislim da sa tim plugom možeš eliminisati kosu vuču pluga a imaćeš i bolje prevrtanje brazde.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Puno hvala na odgovoru, znači 12c ne bi bilo preveliko za traktor od 45ks?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Možda si čuo neke ljude da mu fergo lakše vuče 12 coli nego 10, to je upravo zbog boljeg slaganja linije od tačke otpora pluga do centra vuče traktora. A torpedo je teži od ferge oko 4 do 5 metrara to jest 400 do 500 kg.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Torpedo 45 i 2x12 u teškoj zemlji, ne znam baš, Zetor još i da.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nemoj da te zavarava to što je veći plug, kosa vuča je velika mora za traktor, biće mu preveliko i 8 coli ako je kosa vuča prevelika. Kaže struka da kosa vuča pluga može traktor opteretiti do 40 %. Najbolja je proba. Kod mene svi fergusoni sa 10 coli hvataju 60 cm zahvat, jer skoro nemoguće dobro naštelovati da hvata 50 cm. Neki to zadržavaju španerom jer nemogu drugačije. Problem je u širokom rasponu zadnjih točkova. Mogao bi dobro raditi i 10 coli ali niko neće da smanji raspon zadnjih točkova.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nije problem u traktoru, niti u plugu, nego u podešavanju pluga.

539 sa 10 coli mora pjevati, samo treba znati naštimati...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
539 i 10 coli sa ovim tragom točkova koji narod obično koristi može samo da se približi nultoj kosoj vuči ali je nemože potpuno neutralisati. Da bi je potpuno neutralisao raspon zadnjih točkova sa unutrašnje strane bi trebao biti oko 80 cm.

Evo ko ima volje da prostudira ovaj snimak.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Zašto onda kod mene nema kose vuče kad orem sa U 445 i 2x10?
Traktor je standardne širine, nikakvo sužavanje nije rađeno na njemu.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ima ali mozda minimalna pa je ne osjetiš. Struka koja se bavi tim pitanjima jednostavno kaže da je nemoguće nulirati kosu vuču sa manjim plugovima bez sužavanja točkova. To ti je prirodni zakon fizike.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Sve pet, španeri su otpušteni i da postoji kosa vuča to bi se onda i vidjelo.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Orao sam i ja tako 40 g i tražio kako je najbolje ali budi siguran da kosa vuča nije nulirana, ako je i ima 10 % ti je nećeš ni osjetiti ali ona postoji. Kosa vuča se može nulirati tek na plugovima 14 i 16 coli a ispod toka nemože u potpunosti.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Dobro, znači 12c bi bilo bolje, a kakvi su ti plugovi, jesu li više "aktivni" ili "pasivni", dali su dobri što se tiče ulaska u zemlju, imamo sad trenutno neki mislim da je olt pto i katastrofa je što se tiče ulaska u zemlju, treba proći 5m da bi opće ušao u zemlju
 

Najnoviji postovi

Na vrh