• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Leopard (Nova mehanika Kozarska Dubica)

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Bosanci kao bosanci,isti plug rade od prvog dana,samo boju mjenjaju.Kako mogu staviti u prodaju plug koj nema čistača brazdi ili kako to neko zove defluktore.Kod mene taj plug nema prolaznu ocijenu,imao sam ih nekoliko,u teškoj zemlji samo naslanja brazdu na druge brazde,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Plugovi Leopard

Pa gle, po meni plug uopče nije loš, ni loše napravljen.
Osobno nemam neke extra teške zemlje i dobar deflektor i crtala odrađuju posao sasvim uredno i nema neke prijeke potrebe za predplužnjacima i space shutle plugom.
Mislim da ganc nov 3x14" plug za nekih 2000 € nemožeš nigde naći, a ovo je i provjeren plug.
Da samo velim par riječi na Vogel-Leopard.
Poznato je da vogel hoće štopati u kukuruzovini, posebno na drugoj brazdi, jedino ako se malčira onda ide i s predplužnjacima, dok ovakav visoki i dugački Leopard nebude štopao u kukuruzovini, ista priča i s IMT FOP plugovima 14", eto to bi bila neka moja usporedba.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma dobro,svatko ima svoju teoriju.Ja recimo svoga raberwerka nebi dao za novog leoparda,a iste su vrijednosti,moj polovni i ovaj novi,a neko bi uzeo jel je novi plug,jednostavno znam iz iskustva jel sam probao i vidio da ima bolji plugova,i sa njima radim.Imam kolegu koj ima istu samu kao kolega Šanana i plug leopard 3 × 14 kupio ga novog kada i samu,prije pet godina,i jako je zadovoljan sa tom kombinacijom,kaže da ga sama lagano vuče,al meni se svijedno to njegovo oranje ne sviđa,na zimskoj brazdi uvijek rano u prolječe trava izbije tamo gdje su brazde spajane,dok kod mene recimo ne,to je samo jedna od zamjerki,al nije bitno,nek svatko radi kako hoće,zato smo tu da svatko iznese svoje iskustvo ili mišjenje.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Mehanika iz dubice pravi vise vrsta plugova ja sam probo leoparda 3x12 dobar plug.gledo sa obrtace njihove u radu idu fino ali me posjecaju na plugove drugog proizvodjaca.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bajo, koje još modele prave osim Leoparda??? mislim da sam negdi vidio na slikama modele Lav i Ris!?
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Ris je slican imt imaju obrtace s 2,3,4 te kobinacije s resetkastim daskama slikac iih ovi dana pa ci ih otkaciti na forum
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajde nabacaj još slika tih plugova da vidim te razne modele.
Dal imaju taj sličan IMTu u verziji 3x14"??

I daj mi reci kolika je ona cjena u KM kad se pretvori u kune za onaj Leopard 3x35, odnosno 3x14" sa slika gore???
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Risa sam vidio u verziji 3x12 neznam dali prave vece.leopard 3x14 dodje bar kad sam pito oko 1900eu. Ovi dana su imali u dubici popust 10 posto za mehanikine proizvode.gledo sam ,,V"tanjiracu nosenu 24 diska fi460 za 2150km priblizno 1100evrica
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a koliko bi te na tu cifru još koštao uvoz u hr?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam, ali mislim da je lani u gudovcu bio otprilike taj iznos +pdv.

Vidjet ćemo sad u prolječe kolika mu bude cjena u Gudovcu, možda padne i kakva trgovina za taj visoki leopard 3x14" s deflektorima, crtalima i kotačem. Ako daju kakvu pristojnu ponudu naravno.
No prije svega budem premjerio novi IMT 3x14", novi Vogel 3x14" i taj novi Leopard 3x14" pa koji bude najviši i najdulji :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo leopard koji sam posudio za MTZ kada sam ga imao.......dobar plug


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ti nije žao kaj si prodao tog MTZ-a, to se moglo jeftino skockati, pa barem da ti služi samo za oranje i pripremu da se ne drljaš sa 533 u tim poslovima?

Inače, takvi plugovi još dosta oru kod nas. Ima član Cabage takvog istog pluga i ove godine ore s njim oko 30 ha i jako fino ore!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
problem je što nemam neke površine za njega, a na slici su stare gume, kasnije sa stavio druge dobre zadnje i 11.2-20 prednje, a ove prednje su 7.50-20......ako budem imao potrebe, uzet ću vjerojatno opet takvog rusa, ili nešto manje i okretnije IMT 558.......a dok nebudem više radio, u tandemu dva 533 jako lijepo rade, i sve naprave na vrijeme......

i danas čovijek ore s tim plugom, samo ga vuče torpedo 7506.......nekada je malo proklizavalo, dok nisam stavio druge gume.......al plug je dosta čvrst.......raonici nisu bili novi kada sam radio s njim.......da je sve novo, išao bi on jako lijepo......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Iako mi se baš ne sviđa sama konstrukcija na Leopardu, valjda zato kaj sam naviko na punu gredu kod IMT-a, ali vjerujem da su dobri plugovi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
al ipak ako bi uzimao, na prvom mjestu bi bio V&N........u nuždi bi uzeo leoparda, koji se može uzeti za 2500kn i staviti nove raonike i daske.......ili IMT, OLT......u tom cjenovnom rangu........jer ipak štelujuću plug 12,14,16 je plug 3 u 1.......da ga tako nazovem.......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ivanz...večina mi se žali da se vogel 950 štopa u kukuruzovini, pa da još kupujme i malčer samo zbog pluga, to mi se ne sviđa.


gazda....Jel možda prodaješ taj stari trobrazni?? 14"??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj dvobrazni leopard je dosta velik, meni se nikada nije zaštopao.......kada ga skinem s traktora, i ako ga dobro nepodmestim s nekim drvetom, skoro d se nemože podići sa zemlje koliko je težak........
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Na leopardu3x14 dolaze defektori tvornicki montirani tocak se dolacuje oko 180eu.dok na 3x12 se doplacuje.ovi sto sam ih bio pozajmio uzorali su sigurno jesenas oko 50ha kod mene nisu puno jedno3ha. Nema stopanja a lemesi ni osjetili nisu
 

Najnoviji postovi

Na vrh