• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plugovi Leopard (Nova mehanika Kozarska Dubica)

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Zetor 6211 ce vuci plug, dugo sam cekao na plug dok su napravili pa su mi obecali da ce ga dovuci u Bijeljinu kad bude isao kamion usput kao za 10-15 dana, medjutim nisu mogli ni tada pa sam morao naci prevoz i platiti 200 km da dovuku i eto.
Probacu da stavim snimak ako uspijem da nadjem nekog da snima :D
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kakve su im te neke Y daske ?
Jeli to šta bolje od običnih ?
Kupio kolega takvog za ursusa 360 ali kak sam videl kukuruz zaorati baš nije nešto. Ili ga je samo trebalo još poštelati. Kako god bilo čestitam na plugu. :icon_thumright:
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Hvala. Spiralna dasku mozes pogledati na njihovom sajtu kod modela Jaguar, izgleda da samo kod tih modela ukljucuje opcija spiralnog oblika (Y) daske al nisam pitao mada vjerovatno moze i na ovaj model, mada meni je potreban samo jedan obicni plug da moze lijepo da uzore njivu i to je to, a godina ako je rodna ima da rodi i da je brazda uspravno slagana :)

Samo me iznenadilo da je plug jeftiniji u Futogu u Srbiji u njihovom predstavništvu koje drzi neki Kondic komerc gdje je ovaj isti plug jeftiniji za 50 km od prodajne cijene u fabrici :/
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Kakve su im te neke Y daske ?
Jeli to šta bolje od običnih ?
Kupio kolega takvog za ursusa 360 ali kak sam videl kukuruz zaorati baš nije nešto. Ili ga je samo trebalo još poštelati. Kako god bilo čestitam na plugu. :icon_thumright:

Te daske pod nazivom Y su vogelove daske .

360 nece lepo zaoravati jer nema brzinu a daske su na leopardu jako visoke i ne stize zemlja do deflektora .
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Stize zemlja kako ne stize samo ako se podubi dovoljno plug moze ici dole koliko oces samo da je traktor jak i da nije kaljavo. Razbacio sam dubre i danas otiso da orem i plug se dobro pokazao bas mi se svidja kako slaze brazdu i prevrce zemlju.

https://www.youtube.com/watch?v=MwjxO_qfb6I
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Produzetke dasaka spusti jos dolje.
Malo bolje ce prevrtati, ali ce ti i vise odbaciti i manje ce ti tocak koji je u brazdi gaziti zemlju.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Tako je barem meni bilo kad sam orao sa IMT 755. Bili su skroz podignuti i ostajao je dosta uzak jarak i dosta sam gazio po pooranom i odmah se vise traktor drma po tim gulama. Spistio sam ih i onda malo dalje odbaci zemlju i puno je bolje.
 

Tomot3

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
51
Moj brat je kupio jaguara 3+1 sa y daskama I kukuruznim pretpluznjacima kostao je oko 25000 kn I zaorava odlicno I netreba mi brzina
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pozdrav,da li bi traktor od 62hp turbo motor,duplak ,mogao vuci leopard 3 brazde 12 coli,srednje tezine zemljiste
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
S Leopardom 2x12" (starim) Zetor 7045 ima posla na mojoj zemlji, a teži je valjda tonu od tvojeg Dajca.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Dobro postujem to,ali de mi objasni kako 539 vuce 2 brazde po 12 coli tonu i po laksi od mene, nema prednje vuce
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Vučr, plitko, ali ne Leoparda.
Zavisi o zemlji.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pozdrav neki dan sam zakacio za dajca 3 brazde ne znqm ni koja je marka ni nista cisto onako da probam i vuce fino jos nista nije stelovano samo zakaceno i orano malo me baca u orano ali nisam htio nista stelat jer je bio nastelan za drugov traktor
Svaciji komentar dobro doso isvacije misljenje postujem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Lijepo ide po sipkom.
Razmisli kak bi išlo po zbitom i blatnom tlu, pa u brijeg.
Ak ti je sva zemlja takva, onda ne bu problem.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pa pretezno je ovako sve jbg ma da cu ih zakacit jos jednom i otici negdje gdje mislim da je tesko pa probat,ali dobro ih vozi mislim da bi jos lakse islo kad bi nastelovo,i sta mi se svida kod ovih plugova kad udaris u kamen brazda se otklopi i samo onako spusten plug vratis u rikverc ona se zaklopi i gas,a provjerio sam tezini traktora ima 3000kg plus 480 kg tegova
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Onda gledaj takav plug, a ne Dubicu.
Ovaj ima lijepši profil daski i lijepo okreće zemlju.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Da li vi znate koji plug ima jos ovakve karalteristike a da se ima kupit dje u bih,ili nesto sto vi mislite da bi meni odgovaralo jer ovo je nastimano na siroku brazdu mn bi odgovaralo 12 "
 

Najnoviji postovi

Na vrh