• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: IMT 539 vs 533 vs Yanmar

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Koja je razlika izmedju ova dva polovna traktora osim u tome sto se moze iscitati iz specifikacija na npr. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. : 539 nesto jaci i tezi te je neznatna razlika u dimenzijama. Po oglasima rabljenih 533 je nesto jeftiniji, sto je po mome uzevsi u obzir snagu i razumljivo. Dali postoji jos neka bitnija razlika, a da nije samo snaga? Razmisljam o kupovini polovnjaka koji bi mi povremeno sluzio za sitne stvari za oko kuce (kosnja, nesto sitno prevesti, eventualno malciranje, lagano oranje). Cijenio bih iskustva u vezi odrzavanja i rezervnih dijelova strojeva do jedno 2500 Eura. Nekako razmisljam da mi je bolje uzeti jeftiniji 533 i neki prikljucak nego "suhi" 539.
Btw Koja je ugrubo razlika izmedju 539 i 539 DeLuxe (samo u naljepnici ;) ili ima jos nesto.
Sto mislite o laternativi Yanmar sa, ako je vjerovati trgovcu http://www.prodet.hr/detaljno.php?id_katalog=6&id_kat=1 traktorcicu sa manje od 2000 sati?
Dali Yanmar pogoni istu kategoriju prikljucaka kao i 539/533? Sto mislite o odrzavanju Yanmara (rezervni dijelovi i sl.)?
Puno pitanja, ali kao sto napisah u naslovu, rijec je o pocetnici. Vodim se po onoj da nema blesavih pitanja ;) 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
moj savjet:uzmi IMT.

De luxe znači da ima dupli kuplung,te da ima kompresor,a na 533 još i da ima blokadu diferencijala...
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
moj savjet:uzmi IMT.

De luxe znači da ima dupli kuplung,te da ima kompresor,a na 533 još i da ima blokadu diferencijala...

Nisam htio biti prvi pa sam čekao :blackeye ... slažem se sa savjetom !
 
B

Bobo

Guest
A i lakse je dijelove naci za 539, nego za 533. Kolega muku muci sa anlaserom za 533, jer nijdje nema novi za kupiti, a polovan je tesko za naci. Evo, prije nekih pol godine je covijek prodavao 533, sa uradjenom generalkom, ofarban traktor s novim gumama, dakle sve kako treba, samo nije bio registriran. Trazio je 15000Kn i mislim da ga je prodao po jos nizoj cijeni. nitko nije htio uzet taj 533.

Yanmara sto se tice, ne moze on ni blizu prikljuccima I. kategorije, posto je to mal traktor, slab, lagan. On ima svoje prikljucke, takodjer u prodetu: jednobrazni i dvobrazni plug, rasipac gnojiva, prskalica, svrdlo za busenje rupa, freza, te ralica... Vjerovatno ima u Prodetu jos prikljucaka, no ovi su navedeni na prospektu.

Mislim da je to odlican izbor ako imas manje poslove za raditi oko kuce, te da s njim neces pogrijesiti. Vidio sam jedan "veci" Yanmar, i ja od 130Kg na njega bez problema sjednem i sve mi je dostupno. jako dobri traktori, no za ozbiljan posao nisu.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
abrkili kaže:
moj savjet:uzmi IMT.

De luxe znači da ima dupli kuplung,te da ima kompresor,a na 533 još i da ima blokadu diferencijala...

Aha, to je ono sto ekipa kaze u oglasu 539 sa kompresorom. Valjda je i njima smijesno napisati "de-luxe" za traktor. Sto bi onda u nazivu trebali imati ovi koji imaju npr. klimu;)

Fala svima :) u par minuta saznah nesto sto bi trebao provesti sate na internetu. Nije ni internet svemoguc ;)
 
B

bojance

Guest
533 ima motor koji je jos vise zastareo od motora na 539. Napred ima lanac i lancanike, ima drugaciju pumpu visokog pritiska itd itd. Tako da je 539 mnogo bolji.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@bojance:kako to misliš da ima lanac i lančanike??
 
B

bojance

Guest
Napred gde se zubi radilica, bregasta i pumpa 539 ima zupcanike koji su maltene vecni a 533 ima lanac i lancanike pa onda spaner itd. Tu se desavaju stalno problemi kad je traktor star jer su ti delovi skupi, majstori menjaju samo lanac pa onda prezubi itd itd
 
R

ROKI

Guest
Bajo kupuj 539, a od 533 bježi što dalje pogotovo ako ima jednostepeno kvačilo. 539 je puno jači, žešći i ljući na gasu od 533, a sam motor je 4 konja jači. Meni se na 533 razletio španer razvodnog lanca u radu i sva sreća da se motor nije raspo! Lanac, lančanike i španer sam promjenio nove i onda mi se to dogodi nedugo nakon zamjene svih tih djelova. Pogriješio sam što sam otišao na "koridor" u bosnu i misleći da ću proć jeftinije kupio sam to sve tamo. Na kraju je pita ispala skuplja od tepsije jer sam ponovo išao, ali kod nas, kupiti te djelove i rastavljaj i mjenjaj. Bio sam ljut ko ris i to najviše sam na sebe! :evil: Nikad više na koridor u bosnu.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, na nasem 539 je hidraulik pumpa, obje lamele, vodna pumpa, ventilator, ma, citavo kavcilo je kupljeno, samo je korpa ostala stara ;), sve je u savrsenom redu, tako da ja mogu reci da mi se dijelovi s koridora cine dobri. Rade na 539 vec skoro 10 godina, i niti jednog problema ;)

Netko se negdje opece...
 
R

ROKI

Guest
Ma bježi, više nikad, neću i gotovo. Ima i tamo dobrih djelova, ali oni su skoro ko kod nas pa nema računa ić tamo. Neko ima sreće, a ja je izgleda nemam. :(
 
B

Bobo

Guest
Cekaj, mi smo isli prije skoro 10 godina tamo, i znam da nam se za razliku cijene samo za hidraulik pumpu isplatilo otici na koridor. Za ostatak smo kupili vodnu pumpu, ventilator, lamele i dijelove kvacila...

Nama se visestruko isplatilo... + sto smo se najeli jenjetine ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Smiljan kaže:
abrkili kaže:
moj savjet:uzmi IMT.

De luxe znači da ima dupli kuplung,te da ima kompresor,a na 533 još i da ima blokadu diferencijala...

Aha, to je ono sto ekipa kaze u oglasu 539 sa kompresorom. Valjda je i njima smijesno napisati "de-luxe" za traktor. Sto bi onda u nazivu trebali imati ovi koji imaju npr. klimu;)

Fala svima :) u par minuta saznah nesto sto bi trebao provesti sate na internetu. Nije ni internet svemoguc ;)

Oliti "Kartu citaj, seljaka pitaj" :) ;)
 
K

kotva

Guest
kao prvo, pozdrav svima, budući da sam novi član. Imam pitanje, da li ima netko shemu elektroinstalacija na imt 539? Postao sam vlasnik jednoga, no ne rade mu svjetla te bi to prvo htio složiti. Hvala
 
Č

Čugi

Guest
Ovo je od 533, mada bi trebalo biti isto, nisam proveravao. ;)[attachment=0:51d5b]Image-06.JPG[/attachment:51d5b][attachment=1:51d5b]Image-05.JPG[/attachment:51d5b]
 
B

branko

Guest
kotva kaže:
kao prvo, pozdrav svima, budući da sam novi član. Imam pitanje, da li ima netko shemu elektroinstalacija na imt 539? Postao sam vlasnik jednoga, no ne rade mu svjetla te bi to prvo htio složiti. Hvala


kaj ce ti shema, to ti je sve prosto ko pasulj :D , od anlasera ti ide zica na glavni osigurac - mali 25 A a od njega na kontakt bravu (30) a na bravi imas slijedece brojeve

57 - pozicija koja se gasi nakon paljenja kratkog svjetla (prednja pozicija)
58 - pozicija (zadnja)
56a - dugo svjetlo
56b - kratko svjetlo
15 - kontakt
54 - isto kontakt ali koji bi se trebao koristiti za stop svjetla mada ima slucajeva da se koristi i za druge potrebe (54 na utikacu/uticnici za prikolicu oznacava stop svjetlo)


prvo si pregledaj sve zice vizuelno a ako nije nigdje ni jedna u prekidu, ispitaj sve osigurace jer ima slucajeva da i na novim traktorima nisu svi na istim mjestima :scratch probaj ih s obje strane jer kod njih cesto izgube spoj na onim limicima koji ih drze (naravno uz upaljeno zeljeno svjetlo) a ako je i tu sve u redu onda kreni dalje u onaj metalni buzir pa prema haubi za to ti je najbolje da si nabavis ako vec nemas onaj brifer s spicom na kraju da ga mozes zapiciti u zicu i vidjeti dal ima štroma ili nema . obicno su kasniji prekidi na ulazu u haubu i u samoj haubi na razvodu ali i kod alternatora (remenica od alernatora osteti zice). ali ako nemas ni do osiguraca onda moras izvaditi si bravu van pa vidi dal imas struje do nje (30), pa onda okreci kljuc i probaj s briferom po ovim brojevima kako sam ti napisao. sto se tice slaganja instalacije iznova ja imam svoj sistem neovisno o njihovom i dosta pojednostavljen. ako mislis slagati iznova mogu ti ga nacrtati i poslati na pm.
 
K

kotva

Guest
hvala na pomoći. problem je taj što velika većina žica j epotrgano, ili ih čak i nema. vidim i shemu, mislim da će mi u kombinaciji s vašim savjetima pomoći. Ako nije problem, može i ta Vaša shema pa da probam i to.Hvala još jednom!
 
V

vince

Guest
E imam ja pitanje ako je glavni osigurac 25A i sva struja ide preko njega do kontakt brave(svetla,zmigavci,stop,brisac,pozicija...) kako on to izdrzi kad se upale sva svetla na njemu i jos na prikolici jednoj ako ne i dve?????P=U*I to je priblizno 350watt???A kad se upali sve na njem i prikolicama mislim da ima i preko 350watt,zar ne???
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Koliko bi valjao imt 539 de luxe sa 2680sati, neregistriran ali ima papire, bez kabine, bez akumulatora, istrošene gume, raspadnut volan i sjedalo, ali je motor ko novi(isprobano) u €? Prepostavljam da 2000€ je vise nego dovoljno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E imam ja pitanje ako je glavni osigurac 25A i sva struja ide preko njega do kontakt brave(svetla,zmigavci,stop,brisac,pozicija...) kako on to izdrzi kad se upale sva svetla na njemu i jos na prikolici jednoj ako ne i dve?????P=U*I to je priblizno 350watt???A kad se upali sve na njem i prikolicama mislim da ima i preko 350watt,zar ne???
I da je 350 W to opet nije više od 25 ampera
 
Na vrh