• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: Ursus 335/355 vs IMT 539/533

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ursus je zvijer.577 to je obićno zlo od traktora koje nevrijedi ništa da mi ga netko daje ja ga ne bi uzeo:finga::finga::finga::finga:

nemoj tako mene služi super i nebi ga mjenjao
 

matij

Član
Tu od
5 Sij 2011
Poruka
47
koliko zemlje obrađivaš s njim i kakve priključke kopčiš za njega:?:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nikad ništa nisam zakvačio osim vitla,cjepača i šumske prikolice lažem jednom plug radim samo šumu godišnje cca 600metara imam imt 565 i 542-djedov ali stalno se služim s njim
 

matij

Član
Tu od
5 Sij 2011
Poruka
47
ja se bavim samo poljuprivredom i za mene taj traktor nije ,tebi je dobar ali meni nije:roll:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pa ne možeš onda pljuvati ili davati usporedbe kad nisi upoznat tko šta radi s tim traktorom za šumu od imt je bolji samo belarus-prednost ovog traktora ja masiva-nepoderiv u šumi
 
N

Neven 533

Guest
nemoj mi molim te prićat o imt-u imao sam dva imt 560 i torpeda 75 i rekao sam nikad više .sad imam ursusa 904 b i nikakvih problema nemam

svako ima pravo na svoje misljenje ja s imt nikad problema nisam imao niti cu imat jer redovito servisiram stroj i pazim na njega a kad vidim sto ljudi rade sve mi je jasno onda mu traktor ne valja
 

matij

Član
Tu od
5 Sij 2011
Poruka
47
ma samo vi radite si imt-eom ,meni je on moja leđa strgo ,nudoban je za radit i nije pregledan:partyman::partyman::gitarist:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
nisam moderator, niti se zelim pravit pametan,ali otisli ste predaleko kakav 577 i kakav ursus 904 ovo je tema otvorena za 533/539 vs335/355 iako se tu mogu samo usporedivat mali ferko i mali ursus oni su u svojoj klasi i konja i dimenzia i svojih mogucnosti 355 pojede ferkica to moras znat Nevene:nemoj me krivo shvatit al jednostavno ursus je jaci i tezi. ursusc-385A vs 577 mislim da i tu gubi okladu imt zbog toga sto je ursus puno tezi i ima malo i vise konja. Vama je taj 577 dobar za sumu jak je tezak i masivan ok ali pisite to sve u drugoj temi.Mali ursus nije los al nije ni mali ferkic ,ja imam velikog ursusa c-360 i mozda bih uzeo jos jedan manji traktor vj 539 dobar je traktor i moze se nac za vec od 10 000 kuna ali on je meni za lake stvari jednostavo lagan je i slab ima ljudi koji i sa njim rade u sum ali to je patnja i jako je opasno.imt 549 isto nije los 5 brzina dobra kabina ali sta kad je lagan natrpas mu gumenjak sa kukuruzom i on nemoze u rukverc sam vrti inace ide ko sprih. Nevene spomenuo si da kod tebe samo ferkic moze orat aursus ne 355 ok pa gle kod nas puno ljudi koristi ursuse 355 i 360 samo za sumu ceza i vitlo i gas ideo on sa 4 m drva svakud ja sam sa svojim vozio 6m ali nije bilo velikog blata urus moze mjenjat okretaje kardana sa mjenjacem pa mu je i to dodatna prednost za vitlo jedino treba obavezno imat utege eto dosta o tome svemu pozzz i nadam se da se nitko nije uvrijedio svaki je traktor dobar koji radi svoj posao , i svatko najbolje zna sta mu odgovara....
 
N

Neven 533

Guest
nisam moderator, niti se zelim pravit pametan,ali otisli ste predaleko kakav 577 i kakav ursus 904 ovo je tema otvorena za 533/539 vs335/355 iako se tu mogu samo usporedivat mali ferko i mali ursus oni su u svojoj klasi i konja i dimenzia i svojih mogucnosti 355 pojede ferkica to moras znat Nevene:nemoj me krivo shvatit al jednostavno ursus je jaci i tezi. ursusc-385A vs 577 mislim da i tu gubi okladu imt zbog toga sto je ursus puno tezi i ima malo i vise konja. Vama je taj 577 dobar za sumu jak je tezak i masivan ok ali pisite to sve u drugoj temi.Mali ursus nije los al nije ni mali ferkic ,ja imam velikog ursusa c-360 i mozda bih uzeo jos jedan manji traktor vj 539 dobar je traktor i moze se nac za vec od 10 000 kuna ali on je meni za lake stvari jednostavo lagan je i slab ima ljudi koji i sa njim rade u sum ali to je patnja i jako je opasno.imt 549 isto nije los 5 brzina dobra kabina ali sta kad je lagan natrpas mu gumenjak sa kukuruzom i on nemoze u rukverc sam vrti inace ide ko sprih. Nevene spomenuo si da kod tebe samo ferkic moze orat aursus ne 355 ok pa gle kod nas puno ljudi koristi ursuse 355 i 360 samo za sumu ceza i vitlo i gas ideo on sa 4 m drva svakud ja sam sa svojim vozio 6m ali nije bilo velikog blata urus moze mjenjat okretaje kardana sa mjenjacem pa mu je i to dodatna prednost za vitlo jedino treba obavezno imat utege eto dosta o tome svemu pozzz i nadam se da se nitko nije uvrijedio svaki je traktor dobar koji radi svoj posao , i svatko najbolje zna sta mu odgovara....

ja sa 533 vucem 6 metara sirovih al kacim ispod osovine nikad ga ne dize i svuda izvuce a za 577 da ne spominjem mislim ja sam vidio kako se ponasaju ursusi ovdje i za ovaj kraj puno je bolji imt vidim sam kad covjek ima 355 ursusa a vuce sve skoro sa 539 a zakaci za usrsusa samo berac svako ima svoje sto da kupi i voli a ja znam odrzavat imt i nikad problema a sati samo idu i cak je moj 533 napravio vise sati nego od tog susjeda ursus i njemu je otisao motor prije mene i pukla mu je bos pumpa razletila se pa su mu prve felge pukle pa onda nezz zadnji onaj reduktor kako li se zove mu se sjebao imao je dosta kvarova
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
533 i 6 metara dovuć iz šume, to ja nisam nikad dovezo kući, 5m je bilo maksimum s ursusom kao i zekanom, nit mi se da tovarit visoko..

Imam 533 pa znam šta pričam, 4m puna kapa, ni cjepanica više, i ta 4m nemože svugdje izać 3sporom.. isto kvačenje pod traktorom, netreba ni špera malenom kad je tvrdo, crkne i bez nje ko plamen svijeće..

Istina imt ima dugotrajnije motore, a znaš zašto?
Jer mu treba više vremena da obavi isti poso :)

I radni sat na 533 se broji pod 1500okr/45min, dok je na ursusu 2000okr/45min, dakle, imt-ov sat je 25% napredniji u brojanju..

Rikverc i na IMT-u i na ursusu je za kur.. Mali imt može samo sebe gurat u brzom rikvercu, a ursus opet prespor..
 
Posljednje uređivanje:

matij

Član
Tu od
5 Sij 2011
Poruka
47
ni ja ne vjerujem da je imt 533 mogao vuć 6 metri drva on je lagan ko pero ,možd je vukao po cesti.:rolfer:
 
N

Neven 533

Guest
533 i 6 metara dovuć iz šume, to ja nisam nikad dovezo kući, 5m je bilo maksimum s ursusom kao i zekanom, nit mi se da tovarit visoko..

Imam 533 pa znam šta pričam, 4m puna kapa, ni cjepanica više, i ta 4m nemože svugdje izać 3sporom.. isto kvačenje pod traktorom, netreba ni špera malenom kad je tvrdo, crkne i bez nje ko plamen svijeće..

Istina imt ima dugotrajnije motore, a znaš zašto?
Jer mu treba više vremena da obavi isti poso :)

I radni sat na 533 se broji pod 1500okr/45min, dok je na ursusu 2000okr/45min, dakle, imt-ov sat je 25% napredniji u brojanju..

Rikverc i na IMT-u i na ursusu je za kur.. Mali imt može samo sebe gurat u brzom rikvercu, a ursus opet prespor..

ja mogu dokazat da moj moze 6 metara dovesti bez ikakvog problema i ne muci se s time gdje god treba izide a ko ne zna voziti ne zna jbtg tako je kako je ako je dobar motor moze vuci ja sam sa svojim prosle godine 100 metara napravio izvukao i dovezao radi ko sat al i odrzavam ga redovito ulja sve imt je zahvalan traktor ako je lijepo odrzava
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
533 i 6 metara dovuć iz šume, to ja nisam nikad dovezo kući, 5m je bilo maksimum s ursusom kao i zekanom, nit mi se da tovarit visoko..

Imam 533 pa znam šta pričam, 4m puna kapa, ni cjepanica više, i ta 4m nemože svugdje izać 3sporom.. isto kvačenje pod traktorom, netreba ni špera malenom kad je tvrdo, crkne i bez nje ko plamen svijeće..

Istina imt ima dugotrajnije motore, a znaš zašto?
Jer mu treba više vremena da obavi isti poso :)

I radni sat na 533 se broji pod 1500okr/45min, dok je na ursusu 2000okr/45min, dakle, imt-ov sat je 25% napredniji u brojanju..

Rikverc i na IMT-u i na ursusu je za kur.. Mali imt može samo sebe gurat u brzom rikvercu, a ursus opet prespor..

ja se u potpunosti slažem s tobom

sad realno gledano moj susjed ima imt 539 20diskova tanjurače i mali brijeg gubi snagu druga spora tanjurače do četvrtine diska!

c-360 24 diska do osovine isto mali brijeg 3 brza i gasss!!!

sam sam to htel reč!!!!
imt je nanovo slagan!!!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma samo vi radite si imt-eom ,meni je on moja leđa strgo ,nudoban je za radit i nije pregledan:partyman::partyman::gitarist:

srare linije jesu nepregledne ali nove ne,u šumi mi je strašno potrebna udobnost najbitnije mi je da on vuče
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
4m drva vuče da se ne muči 3spora,1 brza.sad za 6m nis probal pa neču ni tvrdit da nemre,ja sam se naviknul kad mislim da je gotov on se izvuče tak da.

a taj kaj nemre u bar prvoj vuč tanjurače neg ga porine u grabu.
more ga jedino hebat kaj je lagan pa šlajdra.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma samo vi radite si imt-eom ,meni je on moja leđa strgo ,nudoban je za radit i nije pregledan:partyman::partyman::gitarist:

ja sa 533 vucem 6 metara sirovih al kacim ispod osovine nikad ga ne dize i svuda izvuce a za 577 da ne spominjem mislim ja sam vidio kako se ponasaju ursusi ovdje i za ovaj kraj puno je bolji imt vidim sam kad covjek ima 355 ursusa a vuce sve skoro sa 539 a zakaci za usrsusa samo berac svako ima svoje sto da kupi i voli a ja znam odrzavat imt i nikad problema a sati samo idu i cak je moj 533 napravio vise sati nego od tog susjeda ursus i njemu je otisao motor prije mene i pukla mu je bos pumpa razletila se pa su mu prve felge pukle pa onda nezz zadnji onaj reduktor kako li se zove mu se sjebao imao je dosta kvarova

dali ćeš prodati taj svoj imt 533 da i ja vozim 6 metara ja sa 565 vučem 6 m iz šume ali sa 533 bi bio u prednosti-manje troši,uostalom i ako može "vući" 6 metara nemože raditi kao sat
 
N

Neven 533

Guest
dali ćeš prodati taj svoj imt 533 da i ja vozim 6 metara ja sa 565 vučem 6 m iz šume ali sa 533 bi bio u prednosti-manje troši,uostalom i ako može "vući" 6 metara nemože raditi kao sat

kako ne bi mogao vuci od generalke ima 2000 radnih sati nikad nije isao na lozu rastavljali smo ga nedavno jer je malko curilo ulje a imali sto vidit majstor stare brtve zalijepio diht masom sad stavili nove ko nov je motor je prava generalka s engleskim dijelovima i vuce 6 metara jedino u blatu u nekim ludim uvjetima ne bi mogao al to mi se nije dogodilo cjel dan radi u sumi i ne potrosi 20 litara ja za svoj 533 garantiram de luxe je i nema cak spere...
 
N

Neven 533

Guest
ja se u potpunosti slažem s tobom

sad realno gledano moj susjed ima imt 539 20diskova tanjurače i mali brijeg gubi snagu druga spora tanjurače do četvrtine diska!

c-360 24 diska do osovine isto mali brijeg 3 brza i gasss!!!

sam sam to htel reč!!!!
imt je nanovo slagan!!!

ovisi ko je slagao a neki ljudi ne znaju ni dobro razraditi traktor a o majstorima da ne pricam koji piju i tako jer ovdje susjed ima 539 roto pumpa taj traktor lijepo vuce i cisternu od 3000 litara ko zmaj al sve ovisi o motoru kakav je
 

matij

Član
Tu od
5 Sij 2011
Poruka
47
imt 539 ne može 1000kg vuć po blatu a gdje još 6 metri drva to možeš samo pričati to ima šta vuć imt 560:?
 
N

Neven 533

Guest
imt 539 ne može 1000kg vuć po blatu a gdje još 6 metri drva to možeš samo pričati to ima šta vuć imt 560:?

moze moze samo ko ne zna voziti ne zna to je pa ko zna daj mu bilo sto izvesti ce umijece i treba malo znati bolje kako stroj funkcionira
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh