• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: Ursus 335/355 vs IMT 539/533

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
N

Neven 533

Guest
eee zavisi kakav mu je motor ak je u k.... onda se možeš slikat!
moj ujak ima ursus c-355/360(prelazna linija)nikad ga nebi mjenjal za imt-a

po meni je bolji izbor 558 od 560!!!!
ma ursus ih sve popiša!!!!

iii još nešto ursus NE dimi ak ima dobar motor a vjeruj i imt dimi kad mu je motor u banani

moj ursus je napravio sati kolko su rijetki imt-ejci napravili u kraju!!!

btw vozil sam 560 zadnju linij u nije mi baš neš specijalniji traktor od mede!

a zetor ti je ISTO ko i URSUS

kako kome ovi se meni nis ne mogu a jbg imt je imt moji ga imaju 30 godina i super su svaka kuca ima bar jednog niti mi dime niti nis neznam po meni je super traktor nebi ga mjenjao za nikakvog ursusa nema tih novaca
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
E moj nevene šestopere... Nekudi konja kojeg jaho nisi...
Ursus je živina za povuć, ti pričaš a neznaš, uspoređuješ po snagi 360 i 539, ih.. o kvaliteti bi se dalo pričat..

A to da dimi, da, može zadimit dobro, ali u normalno radu sve ide bez trunke dima, ako je ispravan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
gle ja sam raskapal ursus-a i znam jedino da mi je drugačiji blok i glave(od motora) ovo ostalo nisam bil prisutan(getriba i too)!
Nemoj misliti da ga ja baš nikad nisam rastepal ;) (mislim na ovaj dio na kojem ti nisi bil prisutan)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Kako ono jednom reče, od lamele do točka se nakupi 2 kruga lufta..
 
N

Neven 533

Guest
E moj nevene šestopere... Nekudi konja kojeg jaho nisi...
Ursus je živina za povuć, ti pričaš a neznaš, uspoređuješ po snagi 360 i 539, ih.. o kvaliteti bi se dalo pričat..

A to da dimi, da, može zadimit dobro, ali u normalno radu sve ide bez trunke dima, ako je ispravan.

pa kad krivo usporedujes 360 sa 539 usporedi 539 sa 335 to je isto kao da ja 577 usporedim sa 360
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
pa kad krivo usporedujes 360 sa 539 usporedi 539 sa 335 to je isto kao da ja 577 usporedim sa 360

nemreš uspoređivat 577 ja neznam niš o 577 al vjerujem da je jači od ursusa kad on nema nit 60 konja
tj.52konja ima!
 
Posljednje uređivanje:
N

Neven 533

Guest
nemreš uspoređivat 577 ja neznam niš o 577 al vjerujem da je jači od ursusa kad on nema nit 60 konja
tj.52konja ima!

po to je isto ko 539 i 360 ovaj je dosta jaci ali 549 dv bi se dao usporediti s ursusom dok 539 ne ali to je jako dobar traktor za male poslove mislim da ni nema boljeg za to odraditi u tome bi se puno njih slozilo okretan je malen i dosta jak..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
za gorski kotar i liku ursus nije mozda za Slavoniju ovdje ko ih ima vise stoje susjed ima 355 a radi skoro sve s 539 roto pumpa jer taj traktor manje trosi i sve puno je bolji od tog tromog ursusa a za oranje da ne govorim jer je zemlja ovdje dosta tvrda tako da puno je bolji imt narocito 539 mala potrosnja ovdje ih skoro svaka kuca ima

Ovdje si TI reko, da 355 nemože vuć plug u tvdoj zemlji, a 539 može.. ti si ih uspredio a ne ja, ja sam samo reko da to nije istina. Ursus nemože potrošit više od 539 u oranju nikako iako je jači.


Nemoraš otvorit temu o sebi, ali s par riječi se možeš predstavit, red bi bio, a ne ko padobranac..
 
N

Neven 533

Guest
Ovdje si TI reko, da 355 nemože vuć plug u tvdoj zemlji, a 539 može.. ti si ih uspredio a ne ja, ja sam samo reko da to nije istina. Ursus nemože potrošit više od 539 u oranju nikako iako je jači.


Nemoraš otvorit temu o sebi, ali s par riječi se možeš predstavit, red bi bio, a ne ko padobranac..

pa sigurno je da ursus trosi jer koliko znam ima rezervar 70 litara a 539 ima 30 i ima tri klipa a ursus 4 tako da vise trosi sigurno ja koliko sam vidio ovdje bolje ore mali traktor nego taj veci pogotovo ledina sto da recem ja sam se uvjerio gledajuci susjede smjesno sto ces ja bi se ubio da imam taki stroj a jedva ore
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
pa sigurno je da ursus trosi jer koliko znam ima rezervar 70 litara a 539 ima 30 i ima tri klipa a ursus 4 tako da vise trosi sigurno ja koliko sam vidio ovdje bolje ore mali traktor nego taj veci pogotovo ledina sto da recem ja sam se uvjerio gledajuci susjede smjesno sto ces ja bi se ubio da imam taki stroj a jedva ore

sta se tice rezervara stane oko 67 litara. Orao sam prije tjedan dana i potrosio mi je oko 10 do 11 litara naftre po rali vukao je plug 12x2 fop-ov plug dubina oko 20 cm.Ja kazem kako je kod mene a zemlja je malo teza ima na mjestima zutulje. Vidim po netu svi ti poljaci vuku cak po 3 brazde istina neide plug previse duboko a i zemlje su im lake dobar je ursus traktor samo vj nije toliko kvalitetan kao imt.I kada bi usporedivao 549 vs C360 tu neznam tko bi pobijedio ali ja bi u svakom slucaju odabrao ursusa vj zbog te vucne sile ursus je tu nesto malo tezi i ima malo sire gume pa izgleda i masivnije. Inace taj tvoj 577 mozda nije los ali znam da se puno pricalo o njihovoj prednjoj vuci da se to dosta kvari neznam nisam nikad se susretao sa tim traktorom kod nas ih bas nema svi su vecinom pristalice zetora!
 
N

Neven 533

Guest
sta se tice rezervara stane oko 67 litara. Orao sam prije tjedan dana i potrosio mi je oko 10 do 11 litara naftre po rali vukao je plug 12x2 fop-ov plug dubina oko 20 cm.Ja kazem kako je kod mene a zemlja je malo teza ima na mjestima zutulje. Vidim po netu svi ti poljaci vuku cak po 3 brazde istina neide plug previse duboko a i zemlje su im lake dobar je ursus traktor samo vj nije toliko kvalitetan kao imt.I kada bi usporedivao 549 vs C360 tu neznam tko bi pobijedio ali ja bi u svakom slucaju odabrao ursusa vj zbog te vucne sile ursus je tu nesto malo tezi i ima malo sire gume pa izgleda i masivnije. Inace taj tvoj 577 mozda nije los ali znam da se puno pricalo o njihovoj prednjoj vuci da se to dosta kvari neznam nisam nikad se susretao sa tim traktorom kod nas ih bas nema svi su vecinom pristalice zetora!

zetor je super ali preskup nista nije vrijedno toliko novaca a bit prve vuce je kvar automatska ne rucna jer trza stalno kako pali a rucno upalis nema trzanja na mom je oko 8000 radnih sati sat se i raspao ne radi i prva vuca radi a sve je to neodrzavanje traktora da se oni paze i radi kako treba svaki bi radio a kad vidim sto rade sve sve ti je jasno svaki je traktor dobar za neki posao i treba imat manji i vece sad sve ovisi koji kome pase imt 577 je jedan ne los traktor malo grub al jak lijepo je raditi s njim hidro volan i sve buka me ne zanima jer svaki stariji traktor je bucan a posto ja volim da mi je stroj 100 % ispravan sve cu lose staviti novo nije ni ursus los al meni je bolji imt izbor jer ovdje mi za ursusa nemamo ni dijelove ni nis a za imt imam odmah u krugu 5 km dok za ursusa tek za 70
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
pa sigurno je da ursus trosi jer koliko znam ima rezervar 70 litara a 539 ima 30 i ima tri klipa a ursus 4 tako da vise trosi sigurno ja koliko sam vidio ovdje bolje ore mali traktor nego taj veci pogotovo ledina sto da recem ja sam se uvjerio gledajuci susjede smjesno sto ces ja bi se ubio da imam taki stroj a jedva ore

Haha, po prezervaru i broju klipo si skužio da više troši..
Nemoj više pisat takve nebuloze..

Ja sam imo taki stroj 20g, i nisam se ubio, imam i imt-a, nema tu usporedbe, 533-539 uopće nije za oranje, kod mene ima zemlje gdje on nemože i jednu brazdu od 14cola vuć na 25cm, 3 spora, stalno zašperan, propinje se u brazdi..
 
N

Neven 533

Guest
Haha, po prezervaru i broju klipo si skužio da više troši..
Nemoj više pisat takve nebuloze..

Ja sam imo taki stroj 20g, i nisam se ubio, imam i imt-a, nema tu usporedbe, 533-539 uopće nije za oranje, kod mene ima zemlje gdje on nemože i jednu brazdu od 14cola vuć na 25cm, 3 spora, stalno zašperan, propinje se u brazdi..

onda ne znas orat jer ja sa 533 bez problema orem tako i ledinu i sve a trosi jer ga ima taj ima i 539 ursusa kune da je smece da mu lije pa valjda covjek zna sta ima dovoljno je za vidit da sve radi s 539 a s ursusom rijetko ga se viđa
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
nemojte gledati potrošnju nego učinak toga traktora i umor odnosno odmor traktoriste.Ako gledate na potrošnju najbolje orite s konjima oni uopće ne troše gorivo po vašem s onda najbolji
 
N

Neven 533

Guest
nemojte gledati potrošnju nego učinak toga traktora i umor odnosno odmor traktoriste.Ako gledate na potrošnju najbolje orite s konjima oni uopće ne troše gorivo po vašem s onda najbolji

e zato sam ja uzeo 577 pa se ovi u selu s ursusima mozu sakriti hahahahah :rolfer:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
e zato sam ja uzeo 577 pa se ovi u selu s ursusima mozu sakriti hahahahah :rolfer:

eee sam dođi u prolječe u križevce se mjerit s mojim kad ga sad prek zime ujak nafrizira pa bum se išel mjerit s imt-ejcima da vidim koji je bolji!!hihihihihihihihihiiii jedva čekam!!
:weedman::weedman::weedman::weedman::weedman:
još da mi je nabavit prednji pogon ma di bi mi bil krajjjjj
 
N

Neven 533

Guest
eee sam dođi u prolječe u križevce se mjerit s mojim kad ga sad prek zime ujak nafrizira pa bum se išel mjerit s imt-ejcima da vidim koji je bolji!!hihihihihihihihihiiii jedva čekam!!
:weedman::weedman::weedman::weedman::weedman:
još da mi je nabavit prednji pogon ma di bi mi bil krajjjjj

ma dzaba sto ursus 355 360 moze 577 nis moze se sakriti iza da se ne vidi hehe
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
ma dzaba sto ursus 355 360 moze 577 nis moze se sakriti iza da se ne vidi hehe

gle nisu svi ursus-i isti pa nemreš meni pričat bajke!!!!!!!

aj onda kad mjeriš non-stop 577 s c-360 malo mjeri 577 sa ovim velkim mojim!!!pa čemo vidjet koji je manji!!!!

 
N

Neven 533

Guest
gle nisu svi ursus-i isti pa nemreš meni pričat bajke!!!!!!!

aj onda kad mjeriš non-stop 577 s c-360 malo mjeri 577 sa ovim velkim mojim!!!pa čemo vidjet koji je manji!!!!


ma ti ursusi su hrpa zeljeza samo hehe poljsko smece
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh