• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pocetnica: Ursus 335/355 vs IMT 539/533

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
F

farmer12345

Guest
zanima me dal treba skidat poklopac hidraulike,posto neznam o tome nista za mijenjanje tog semeringa i trebal izvuc to komplet osovinu pa onda to obavit

traktor imt 542 kod dobosa ona osovina sto pokrece lijevi tocak e e tu mi curi ulje i jos jedno pitanje trebal ispustit ulje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
zanima me dal treba skidat poklopac hidraulike,posto neznam o tome nista za mijenjanje tog semeringa i trebal izvuc to komplet osovinu pa onda to obavit
Koji semering i koju osovinu o na kojem traktoru :scratch
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
traktor imt 542 kod dobosa ona osovina sto pokrece lijevi tocak e e tu mi curi ulje i jos jedno pitanje trebal ispustit ulje

curi kod kotača?
nemoraš ništa skidati, sem kotača i izvući osovinu (ili je to poluosovina:scratch) van, nije neki problem, radio to... ;)
prvo digni tu stranu traktora dizalicom i dobro potklocaj, da nebi bilo sranja, digni koliko možeš, da ti ulje ne curi, i onda skineš kotač, osovinu, izbiješ stari semering, nabiješ novi, sve vratiš kak je bilo, i teraj...

i ubuduće piši u temu koja odgovara!!!
 
N

Neven 533

Guest
Vidim po oglasima polovnih da se dosta prodaju Ursusi C-335 ili 355 po relativno malim cijenama (cak i manje od 2000 Eura), rekao bih i manjim nego IMT. U cemu je kvaka da je Ursus jeftiniji polovni nego IMT? Teze odrzavanje, nema dijelova, nema majstora?

za gorski kotar i liku ursus nije mozda za Slavoniju ovdje ko ih ima vise stoje susjed ima 355 a radi skoro sve s 539 roto pumpa jer taj traktor manje trosi i sve puno je bolji od tog tromog ursusa a za oranje da ne govorim jer je zemlja ovdje dosta tvrda tako da puno je bolji imt narocito 539 mala potrosnja ovdje ih skoro svaka kuca ima
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
za gorski kotar i liku ursus nije mozda za Slavoniju ovdje ko ih ima vise stoje susjed ima 355 a radi skoro sve s 539 roto pumpa jer taj traktor manje trosi i sve puno je bolji od tog tromog ursusa a za oranje da ne govorim jer je zemlja ovdje dosta tvrda tako da puno je bolji imt narocito 539 mala potrosnja ovdje ih skoro svaka kuca ima

ursus zaore 539 svaki a za c-360 da ni ne kazem ursus trom pf neznam bas mjenjac od 5 brzina mu je puno bolje nego na ferkiceve 3 brzine, i tezi je tak da je za orat definitivno bolji,jedini je problem sto ursus ima malo krucu hidrouliku a imt puno finiju, ursus je po svim karakteristikama bolji izbor po meni ovisi za sta ti treba traktor i koliko imas zemlje...

da li si ikad radio sa ursusom???
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Imam ja C355 i IMT560, Ursus 74god. a ovaj 86god., sto se tice usporedbe Ursus je bolji u svakom pogledu(MOJ) od IMT(MOG), bolji mi je za povuc teret,manje puuuuuno trosi od 560, okretniji, puuuno manje mi se kvari itd.....Jedino sto je sporiji malo od 560 i ima meh.volan, a IMT curi non stop negdje,zakrpas jedno pa nakon nekog vremena krpaj drugo nest, ili ulje ili gorivo ma mora on curit da ga jb..., a medo suh uvijek ko barut..Eto to mi trenutno pada na pamet o njima da napisem, rade i na njivi i u sumi nekad oba! Al opcenito mislim da je medo bolji (barem je u mom slucaju) , i rekao mi je jedan stari majstor koji je u Poljostroju radio da je IMT k.... naspram mede :lol: !!!



:D e o tome ti ja preicam !
 
N

Neven 533

Guest
ursus zaore 539 svaki a za c-360 da ni ne kazem ursus trom pf neznam bas mjenjac od 5 brzina mu je puno bolje nego na ferkiceve 3 brzine, i tezi je tak da je za orat definitivno bolji,jedini je problem sto ursus ima malo krucu hidrouliku a imt puno finiju, ursus je po svim karakteristikama bolji izbor po meni ovisi za sta ti treba traktor i koliko imas zemlje...

da li si ikad radio sa ursusom???

jesam i nula bodova ne svida mi se moj je 533 napravio vise sati nego 355 ovom je otisao motor a 355 s 560 u jacini ovdje u brdu da ne govorimo kad su probali slab traktor po meni ja ga ne bi kupio motori su im nekako losi dime stalno ja imam 577 dv ne dimi nista a radnih sati ima jako puno tako da neznam ursusa ne bi nikad uzeo al zetora bi ...
 
N

Neven 533

Guest
:D e o tome ti ja preicam !

a ko to zna sve ovisi o odrzavanju kod nas je obrnuto ima 560 nigdje ne curi ko nov je traktor a gazda pijanica ne cuva nis ne odrzava a ima par ursusa jako su losi dime od ulja su cak je i radio generalku a ko to zna ja imam i 533 raden generalno sav od ulja dok sami ja i brat nisamo rastavili do sarafa slozili i eto imas sto vidit pola brtvi je starih bilo toliko o mehanicaru sad je suh traktor ima oko 7000 radnih sati...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
jesam i nula bodova ne svida mi se moj je 533 napravio vise sati nego 355 ovom je otisao motor a 355 s 560 u jacini ovdje u brdu da ne govorimo kad su probali slab traktor po meni ja ga ne bi kupio motori su im nekako losi dime stalno ja imam 577 dv ne dimi nista a radnih sati ima jako puno tako da neznam ursusa ne bi nikad uzeo al zetora bi ...

nemozes usporedivat 355 i 560 355 ima 45 konja a 560 55ks a c360 52ks s tim da je imt jaci samo zato sta je tezi.. potrosnja puno veca
mozda si imao krivog ursusa vidi mojeg

http://s2.pticica.com/foto/0000986640_l_0_21j04z.jpg
http://s2.pticica.com/foto/0000986636_l_0_xrnw7b.jpg
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
a ko to zna sve ovisi o odrzavanju kod nas je obrnuto ima 560 nigdje ne curi ko nov je traktor a gazda pijanica ne cuva nis ne odrzava a ima par ursusa jako su losi dime od ulja su cak je i radio generalku a ko to zna ja imam i 533 raden generalno sav od ulja dok sami ja i brat nisamo rastavili do sarafa slozili i eto imas sto vidit pola brtvi je starih bilo toliko o mehanicaru sad je suh traktor ima oko 7000 radnih sati...

koliko je meni poznato 560 skoro svaki slini to im je mana moj bratic ima 560 i picazla je ali i njemu curi cure i ursusi ne kazem d ane tesko ga je nac uscuvanog jbg
 
N

Neven 533

Guest
koliko je meni poznato 560 skoro svaki slini to im je mana moj bratic ima 560 i picazla je ali i njemu curi cure i ursusi ne kazem d ane tesko ga je nac uscuvanog jbg

ovaj ne curi dobar je nije jos niko prcko po njemu al gazda je pijanica sve propije nece da kocnice napravi registrira samo vozi ni ne pali na kljuc akupmulator ne valja dobar traktor da ju kupiti ne radi puno s njim al nece da proda ja sam sebi 577 dv uzeo zadovoljan bila je loza u njemu kad sam poceo radit ljevao je ko lud sad na naftu bas i ne trosi puno a i posto mi treba za sumu nekako mi je imt bolji jaci imao sam samo dobra iskustva s imt a ursus par tih se kvarilo tako da eto al ovisi sve o covjeku kako radi cuva mjenja ulje ja kupim traktor a ti ljudi dve godine nisu ulje promjenili a u getribi crno i onda se mozes cudit kad nesto ne valja
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
jesam i nula bodova ne svida mi se moj je 533 napravio vise sati nego 355 ovom je otisao motor a 355 s 560 u jacini ovdje u brdu da ne govorimo kad su probali slab traktor po meni ja ga ne bi kupio motori su im nekako losi dime stalno ja imam 577 dv ne dimi nista a radnih sati ima jako puno tako da neznam ursusa ne bi nikad uzeo al zetora bi ...

eee zavisi kakav mu je motor ak je u k.... onda se možeš slikat!
moj ujak ima ursus c-355/360(prelazna linija)nikad ga nebi mjenjal za imt-a

po meni je bolji izbor 558 od 560!!!!
ma ursus ih sve popiša!!!!

iii još nešto ursus NE dimi ak ima dobar motor a vjeruj i imt dimi kad mu je motor u banani

moj ursus je napravio sati kolko su rijetki imt-ejci napravili u kraju!!!

btw vozil sam 560 zadnju linij u nije mi baš neš specijalniji traktor od mede!

a zetor ti je ISTO ko i URSUS
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja kupim traktor a ti ljudi dve godine nisu ulje promjenili a u getribi crno i onda se mozes cudit kad nesto ne valja[/QUOTE]

nesmijes to kupovat!!!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
eee zavisi kakav mu je motor ak je u k.... onda se možeš slikat!
moj ujak ima ursus c-355/360(prelazna linija)nikad ga nebi mjenjal za imt-a

po meni je bolji izbor 558 od 560!!!!
ma ursus ih sve popiša!!!!

iii još nešto ursus NE dimi ak ima dobar motor a vjeruj i imt dimi kad mu je motor u banani

moj ursus je napravio sati kolko su rijetki imt-ejci napravili u kraju!!!

btw vozil sam 560 zadnju linij u nije mi baš neš specijalniji traktor od mede!

a zetor ti je ISTO ko i URSUS

u tome se i ja slazem 558 puno bolji od 560 laksi a prima gas ko ferari :D
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
u tome se i ja slazem 558 puno bolji od 560 laksi a prima gas ko ferari :D

ma ja to znam moj ujak servisira traktore
jedan susjed ima 558 i siliral je s njim ko metak ima drugčiji kardan od 560
560 se mučil sa silokomajnom
a ujak je uspoređival ursus-a 355 s 560
i jedan i drugi su vukli sip tornado 40
ujak je s ursusom duplo brže bral od 560!!!!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Baš radi te druge polovice koja je neizmjenjiva.

gle ja sam raskapal ursus-a i znam jedino da mi je drugačiji blok i glave(od motora) ovo ostalo nisam bil prisutan(getriba i too)!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh