• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podesavanje konsuno zavojnih zupcanika, diferencijal

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
preporucas malo vise lufta, oni rade nesto oko 0,2mm, ako sam dobro zapamtio
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kyr9.jpg

kyr9.jpg


v8a8.jpg


tixu.jpg
 
Posljednje uređivanje:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Bili su na manjem zupcaniku koji je pogonski kod mene. Znaci isao je prsten ,lezaj pa zupcanik zadnji. Prsten ne dozvoljava ds osovina sece i guta zupcanik dublje u onaj veci.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Da bilo je raznih,ovaj je najtanji ,neznam kako je ostao vani. Dosjed za lezaj je dublji ,pa sd time podlagalo. Tako sam dobio reduktor kad sam slago frezu,pa sam taj dio prema traktoru moro preuredit da bude kraci,a kardan duzi.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kako si znao koliko podloski da stavis, papir, boja, ili odoka dok se lako okrece
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pločice idu sa one strane sa koje trebaju da bi se dobil pravilan razmak između konusno tanjurastog, a da ležajevi nebi imali lufta
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
za konusno tanjirasti ovaj veliki mi je jasno, to papir ili boja pokazu koliko je veliki primaket malom, ali ovaj mali, pogonski kako znati koliko on duboko da ulazi u ovaj veliki.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
papirom određuješ razmak između zubi, bojom površinu nalijeganja - dubinu ulaska pogonskog
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
zar boja i papir ne mjere istu stvar, samo sto boja pokaze gdje mali alijeze na veliki preciznije, da i dubinu pokaze, trebalo bi valjda da jer na pola
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Ja sam rastavljao zbog preuredivanja ,pa sam vratio kako je bilo. Lagano se okrece tako da nisam nista dirao.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pogonska osovina sto pogoni kosno tanjurasti,onak mali zupcanik , kako se vec zove, na lezaju ima lufta, to je bio razlog i buke, posebno niz stranu, E sad kako da dodjem do tog lezaja, podbacivati podloske ili ga mijenjati uz podesavanje naljeganja na konusni, ali kako skinuti osovinu, Ja sam skinuo poklopca mjenjaca i poklopac haidraulika, sve vidim ali neznam kako najlakse doci do lezaja.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
slikao sa mob, nemam kabl, dok to rijesim bit ce slike. Sve u svemu sigurno puno posla da se to napravi, a vjerovatno i lezaj ce moati ici sa vana, ako bude samo on u pitanju, koliko je vjerovano da trkaci dobiju lufta, to se ne bi smjelo cuti u voznji, jer oni rade samo kod klizanja jednog od pogosnkih tockova. To pitam, jer sam digao jednu stranu na dizalicu i vrtim tocak naprijed nazad, cuje se luft malo u poluosovinama, malo trkaci, malo konusni, jebg staro. Planiram rijesiti taj luft u pogonu konusnog, a ostalo je valjda u granicama dozvoljenoga. Da napomenem, traktor ide, malo vise bruji niz stranu, pogotovo kad ga prebacim u manju i pustim kuplung. Digao sam poklopac gore sumnjajuci na taj lezaj, i cini mi se da je do njega. opet tu treba iskusno oko da vidi. Nebih nastavio raditi sa ovakvim luftom da ne unistim konusni, a pos
posla sad nema nekoga
 

Najnoviji postovi

Na vrh