• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podesavanje konsuno zavojnih zupcanika, diferencijal

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
upravo tako jedan cuva ulje iz diferencijala drugi iz bocnih reduktora, i jos ima treci na kucistu kocnica prema diferencijalu. Reduktori su skinuti, cekaju slobodno vrijeme da ih rastavljam, da bih dosao do semeringa u njima, ove ostale cu lako skinuti jedno te u reduktorima neznam kako da dodjem do njih
 

Caki

Novi član
Tu od
19 Lis 2023
Poruka
3
Za stari konusno tanjurasti par uvjek malo više lufta, ne previše ali nek ga ima.
Treba ga vrtjeti i praktički na svakom djelu probati da ima lufta, a najbolje je papir prošetati kao ovdje u postu 54 http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=27431&page=6

Uzeo si prelagano štivo
[YT]
bitno je mjesto dodira zuba , vidi se negdje na filmu gdje pokazuje u knjizi ..nije samo bitan zazor ...

vaš velečasni
pozzz,imam Massey Fergusson 293 i ne mogu naći konusno tanjirasti 8/31,pošto vidim da se razumiješ u te stvari,a meni je to sve novo,ako bi taj par zamijenio sa 8/33,dimenzije zubčanika su iste,samo ovaj ima 33 zuba,dali bi to pravilo problem,hvala unašrijed
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako to nudi MF kao zamjenjiv dio onda mora odgovarati..
Zašto ne uzmeš omjer koji je bio?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja ne mogu spavati od brige kako je moguče staviti u isto kučište 8/31 kontra 8/33....to je meni nejasno..možda ako je manji modul zuba...u svakom slučaju traktor bude sporiji..nije to puno ali danas je i malo puno.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
Ma kako? Ako je tanjurasti istog promjera kao i ovaj sa manje zubi onda su oni manji od onih koji su veći (kojih ima manje). Kako bi se to ona uklapalo sa pinjonom?:rolleyes::unsure:
 

Caki

Novi član
Tu od
19 Lis 2023
Poruka
3
spavaj mirno,našao orginal konusno zupčasti u Engleskoj,već ga naručio,doći će za nekih 15 dana,kod nas u BiH,da mi naprave ovakav par,firma Zupčanik Šije mi traži 1500€,u Engleskoj s isporukom do Italije,tamo mi stari radi,500€

Ma kako? Ako je tanjurasti istog promjera kao i ovaj sa manje zubi onda su oni manji od onih koji su veći (kojih ima manje). Kako bi se to ona uklapalo sa pinjonom?:rolleyes::unsure:
a nisi me shvatio,ovaj stari bi izbacio a ubacio taj novi par,isti promjer tanjirastog zubčanika,samo više zubi,ali je izlaz ovaj iz prednje vuče isti i na tom novom pinjonu,kao i dužina,znači može se stavit,ali eto našao sam orginal,pa javim kad dođe i sklopim
 

Najnoviji postovi

Na vrh