• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Podrivači

  • Temu pokrenuo kikoporto5820
  • Datum prvog posta

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Da, stima..mislio sam ici kracom linijom ako ima za kupiti gotovo. Koliki je fi klinova za toplink i poluge?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A za koju kategoriju trebaš: 1 ili 2?
Kat1: rupe za donje klinove u kuglama su 22.2mm (7/8"), na gornjim, treća točka, 19mm (3/4" )
Kat2: rupe za donje klinove u kuglama su 28.6mm (9/8"), a na gornjim, treća točka, 25.4mm (1")
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Imt 540, mislim da je to kat 1

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Frend ce mi od prokroma izrezati sve sto zelim.

jesu li ove dimenzije dobre za 3 point hitch a da mogu spustiti i dici podrivac koji bi isao u zemlju oko 70cm? mogu birati debljinu ploce za klin podrivaca pa koju bi preporucili?

d8e9f9401b4112348af9e5603fd48132.jpg


dole klinovi 22.2mm (7/8") za poluge, za toplink 19mm (3/4" )?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ja bi radije dolje videl ušice s rupama 7/8" i 9/8" i prolaznim klinom, tak da može biti za kat.1 i kat.2.
I na gornjoj strani trokuta napravil horizontalno još po jednu rupu po 50 mm više (znači na 19", 21" i 23").
Netrebaš to raditi od prokroma.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
otkud si ti opal da radiš u colama ?
dimenzije okvira ti nemaju veze a dubinom obrade
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Slika je s neta. Nema veze inch cm mm...
Prokrom cu imat badave pa mi svejedno. Kad slozimo pokazem slike.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
trebam neko pojasnjenje oko izrade okvira.:confused:
ako zelim da mi podrivac ide cistih 70cm u dubinu, koliki klirens okvira treba biti (razmak od tla) a da mogu uredno dici podrivac u zrak kod transporta? imt 540. vjerujem da i udaljenost od samog traktora igra uloga jer sto je klin dalje od traktora za svaki cm hidraulike ga se vise digne u zrak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Izmjeri visinu poluga u donjem i gornjem položaju, izmjeri visinu gonje rupe za treću točku.
Zemi šestar i skiciraj na papiru u mjerilu, pa budeš zaključil koliko može dići.
Možeš i u nekom programu za crtanje, ak se služiš s njim.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kad je već IMT u pitanju, vjerojatno ćeš morat malo štelati na top-link polugi u transportu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako ti poluge nemaju hoda 700 , jako teško ..a još treba dignuti 10-15 cm radi transporta .

jer : podrivač je jako blizu traktora , tak mora i biti , radno tjele gotovo ispod kotača ..radi trakcije .

No ako mjeru na skici 19 povečavaš onda ti se u dizanji guzica priključa diže u zrak .
evo primjer ovog pluga
https://www.oglasi.rs/serve/cf81f0ef-f2dd-4ae7-b90a-25d83bb1e41d/large-3
vidiš koliko je treča daska ( kod pomočnog kotača) više dignuta od prve daske .

Taj plug kad se spusti na zemlju stoji ravno , taj efekt dobiješ ako povečavaš mjeru 19 cola .
Koliko je , treba crtati ili isprobavati .

No ponavljam taj efekt bude mali jer je podrivač izuzetno kratki priključak
radi transporta morao bi napraviti ovakvu daske , da je digneš ..
https://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-tla/podrivac-oglas-21173694


540 , koliko bu on mogao s podrivačem ? , kaj očekuješ od njega
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može 540 sa podrivačem samo ga nesmiješ spustiti u zemlju za po zraku je odličan .
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Kakva su iskustva sa podrivačima sa 1 tijelom?

Jel ima učinka-efekta sa time ić trag do traga ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zanimaju i mene tuđa iskustva na ovo što je code upitao.

Osobno imam podrivač sa jednim radnim tijelom i radio sam prošlo ljeto prvi puta sa njim.
Išao sam trag do traga po strništu od tritikala i po zemlji gdje je češnjak bio izvađen i moja iskustva su ta da se poslije toga dosta teško ore. Plug je jako teško uštimati da dobro ore jer jedan trag imaš tvrdo, drugi trag imaš mekano gdje je podrivač prošao i ne bude baš krasno oranje.
Vidjet ćemo ove godine kako će biti za orati po tome gdje je prošle godine podrivano.

Jesenas sam na kukuružnjaku isprobavao neke stvari sa podrivanjem.
Cijelu njivu sam prošao okomito od smjera oranja, a pola sam dodatno prošao i paralelno sa oranjem, a onda to sve tanjurao, jer je bio netarupirani kukuružnjak i grbavo od podrivanja.
Dio gdje sam orao okomito od podrivanja se dao dobro plug uštimati, ali skakanje preko kanala od podrivanja... Nedaj Bože nikome...
Gdje sam duplo podrivao se super lagano oralo, ali također je bilo skakanja po kanalima, katastrofa...

Vidjet ćemo kako će biti ove godine za orati, jer ne planiram ponovno podrivati te dijelove koje sam već podrivao.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Koja je svrha ici popreko brazdi? Zar se ne podriva u smjeru oticanja vode?
Ja sam sjebo neke parcele jer sam orao poprecke pa si je voda sama napravila kanale i opet je dosla u najnizu tocku. Sad ce biti veselo to popraviti.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Eksperimentirao sam...
Sa tri strane je kanal i nema depresija, pa nisam mogao nista zeznuti...

Kako bi bilo sada ispodrivati i oataviti do jeseni da se to slegne i onda orati?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam podrivane strnjake lani ostavio dosta dugo da zemlja prodiše, i onda preletio rotodrljačom skroz plitko da se poravna za oranje, najesen je išlo fantastično orati. Prvu godinu podrivano nisam dirao do oranja, e tu je bilo cupkanja jer podrivač strahovito izruje zemlju.
Tarupiranje obavezno odraditi prije podrivanja, kasnije to teško ide.

Mislim da podrivač s jednim radnim tijelom ne može napraviti efekt kao onaj s dva ili više, vidim kod sebe da se između radnih tijela cijele "kocke" tla izdižu, i zatim spuštaju, komadaju se i ostane onako stepenasto, a na dijelu zemlje između prohoda se to ne događa. Zato ja ponekad, ako procijenim da je potrebno, idem duplo, tako da mi razmak između prohoda svakog radnog tijela iznosi 40cm, jer je širina podrivača 80cm.
Sa uštelavanjem pluga nisam imao problema, ali to je i jako težak plug velikog zahvata, pa ga promjene u tvrdoći tla ne bacaju...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Koliko suncanih dana treba proci prije nego se krene podrivati? Sada je mokro i blatno. Potoci, moram to rijesiti ove tjedne

IMG_20180704_112225.jpg
 
Na vrh