• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

A

asim22

Guest
a sta majstore sta si napravio???????
daj sliku bolan nemoj se zaj..........

picture.php
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Kakvi su valjci: okomiti ili vodoravni?
Potraži malo, jer sam negdje opisal kak ta stvar radi.
valjci su vodoravni,mene zanima kolko bi joj bila cjena .
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
asim 22
od cega je diferencijal,sa cim je gonis,kolika je redukcija,i koje su dimenzije guma
i ja bi pravio jednu za malog tomu,ali jebe me to sto nije karadan uskladjen sa mjenajcom
inace ovako vizelno dobro napravljena prikolica
 
A

asim22

Guest
asim 22
od cega je diferencijal,sa cim je gonis,kolika je redukcija,i koje su dimenzije guma
i ja bi pravio jednu za malog tomu,ali jebe me to sto nije karadan uskladjen sa mjenajcom
inace ovako vizelno dobro napravljena prikolica

pokusaj ujednoj brzini koja mozevuc teret jasam prijatelju svasta radijo dok nisam rijesijo sve
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da asim22 jedino je moguce kod mog traktora samo u jednoj brzini,pa nekad kad dovatim koji diferencijal najoblej od lade,vidjecu kako sta

inace ta kombinacija izgleda se najlakse napravi na imt ko sto je savo napravio
 
A

asim22

Guest
da asim22 jedino je moguce kod mog traktora samo u jednoj brzini,pa nekad kad dovatim koji diferencijal najoblej od lade,vidjecu kako sta

inace ta kombinacija izgleda se najlakse napravi na imt ko sto je savo napravio

jasam podrobijo od zastave 2 od elteovog kombija 2 jedan tamicev
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
bitno je da to radi ;)
a za ime bi se lako snašli , krstili bi ga nekako :scratch :lol:
Savo, evo obećane slike:

Kakva bi tek ovo pogonska bila, samo da se dečkima da poigrati s prijenosom, jer se za sad prirubnica kardana vrti u prazno, pogonjena kotačima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Savo, evo obećane slike:

Kakva bi tek ovo pogonska bila, samo da se dečkima da poigrati s prijenosom, jer se za sad prirubnica kardana vrti u prazno, pogonjena kotačima.
Kamenjaki doo. :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
šta je ovo sunce ti žarko :scratch
ovo je neka budževina , podbačen diferencijal , jel?

ako bi ovdje išao na kardanski pogon trebao bi traktor od (lupam) bar 200 horsa :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
šta je ovo sunce ti žarko :scratch
ovo je neka budževina , podbačen diferencijal , jel?

ako bi ovdje išao na kardanski pogon trebao bi traktor od (lupam) bar 200 horsa :mrgreen:
Moj post od 13.07.2010. :
Savo, danas sam videl nešto zanimljivo. Mislim da bi ti užival:
Šasija sa zadnjim mostom i planetarnim reduktorima od Rabe prikopčana za Ursusa 1604. Na njoj sedlo i vuče šlepu s tandem osovinom. Kak bi se to onda zvalo kad bi taj most bil pogonski???

Nije, to ti je "dolly" napravljen od zadnjeg kraja (dio šasije + ovjes + sedlo) od Rabe. Vleku ju s Ursusom od 160ks (1604).
Ovo ti je home made dvoosovinska prikolica od šlepe. Ide bolje jer djelomično pritišće traktor poput jednoosovinke prikolice, naročito pri spuštanju nizbrdo.

Ma kakva budževina, dečki imaju ideju i žicu. A i majstori su.
Moraš doći u naš kraj da te provedem po raznim "otpadima". :D
Prvo ću te upoznati s Muhaničarom, a onda idemo u obilazak ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Aha. Sad znaš.
Ih poznaš?
Pa onak osobno ne.
A neki dan su lepo zakopali kombajn odmah iza kuče. Tak da su ga dva traktora jedva izvukli.
Nisam imal pri ruci bolji aparat, a i kiša i sumrak su več bili.

dsc00314o.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Moraš doći u naš kraj da te provedem po raznim "otpadima". :D
Prvo ću te upoznati s Muhaničarom, a onda idemo u obilazak ;)
U potpunosti se slažem sa tobom ZJ, i ja bi drage volje Savi pritisnul šaku i zato očekujem tvoj poziv ako se kad ide u njegovom pravcu jer ja nevjerujem da bu me put više nanesel dole, ali ko zna možda ipak.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
pardon ZJ , taj post je prilično star a ja sve stariji tako da sam za njega već zaboravio :(

ma nije problem i ja bi volio svugdje ''turit'' nos , nadam se da će biti prilike za jedno cjelodnevno druženje :partyman:
a ovi su bome napravili dobru kombinaciju , jeftiniju prikolicu te kategorije nisu mogli ni da zamisle

još samo da naprave pogon i kada se bace u izvoz repe nema im ravnih :gitarist:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
pardon ZJ , taj post je prilično star a ja sve stariji tako da sam za njega već zaboravio :(

ma nije problem i ja bi volio svugdje ''turit'' nos , nadam se da će biti prilike za jedno cjelodnevno druženje :partyman:
a ovi su bome napravili dobru kombinaciju , jeftiniju prikolicu te kategorije nisu mogli ni da zamisle

još samo da naprave pogon i kada se bace u izvoz repe nema im ravnih :gitarist:
Ma daj, za kog Boga mi se ispričavaš?

Nažalost, pri nama nema repe, već samo blata. Ovi dečki voze samo silažu, kukuruz i pšenicu u toj prikolici. I naravno kamenje, kad zatreba ;)

Ove šlepe nemaju cijenu, usporedivo s standardnim kamionkama, a u ovakvoj kombinaciji svakako imaju značajno bolja vučna svojstva. Još da je umjesto zadnjih udvojenih kotača postaviti široku "šlapicu", pomogućnosti s ripnama, i spojiti kardan, nema takve dvoosovinke koja bi joj bila ravna.

Glede gvožđurije: i kod Muhaničara i kod mene bi se našlo dosta toga, onda obilazimo ono dvorište gdje je izgoreni Deutz, pa malo do Leška u Zagorje, a kod Puknutoga pijemo za završetak turneje :mrgreen:

Svi ostali s brenerom i švasaparatom su dobrodošli :rolleyess::weedman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Glede gvožđurije: i kod Muhaničara i kod mene bi se našlo dosta toga, onda obilazimo ono dvorište gdje je izgoreni Deutz, pa malo do Leška u Zagorje, a kod Puknutoga pijemo za završetak turneje :mrgreen:

Svi ostali s brenerom i švasaparatom su dobrodošli :rolleyess::weedman:

već zvuči primamljivije :roll:
možda me i ubijedite :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh