• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
ZJ kaže:
Savo, danas sam videl nešto zanimljivo. Mislim da bi ti užival:
Šasija sa zadnjim mostom i planetarnim reduktorima od Rabe prikopčana za Ursusa 1604. Na njoj sedlo i vuče šlepu s tandem osovinom. Kak bi se to onda zvalo kad bi taj most bil pogonski??? :D

bitno je da to radi ;)
a za ime bi se lako snašli , krstili bi ga nekako :scratch :lol:
 
F

Farmer3

Guest
Čitajući vaše komentare na ovu temu nisam mogo izdržati a da se ne javim ,mi so to davno riješili jako prosto i jednostavno sa pogonom diferencijala od starog dajca 5000 i isto od njega ubacili mjenjač u prednji dio prikolice . Nama za 577odgovara u drugoj brzini originalno i čak šta više mi smo ubacili ne kardan preskakalicu i u vožnji ona stalno preskače čim dođe do proklizavanja automatski se uključi . Sa prikolicom radimo već godinama i fercera bez primjedbi ,nevidim kakve vi matematike . Ja ću vam slikati i pusti da vidite i nevidim tu nekakvu višu školu ili smo mi to potrefili slučajno ali mogu riješiti taj problem za svaki traktor na način koji sam riješio i sebi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Farmer3 kaže:
Čitajući vaše komentare na ovu temu nisam mogo izdržati a da se ne javim ,mi so to davno riješili jako prosto i jednostavno sa pogonom diferencijala od starog dajca 5000 i isto od njega ubacili mjenjač u prednji dio prikolice . Nama za 577odgovara u drugoj brzini originalno i čak šta više mi smo ubacili ne kardan preskakalicu i u vožnji ona stalno preskače čim dođe do proklizavanja automatski se uključi . Sa prikolicom radimo već godinama i fercera bez primjedbi ,nevidim kakve vi matematike . Ja ću vam slikati i pusti da vidite i nevidim tu nekakvu višu školu ili smo mi to potrefili slučajno ali mogu riješiti taj problem za svaki traktor na način koji sam riješio i sebi.
Pa i niste baš pogodili ako vam jednosmjerna spojka stalno preskače...
Osim toga, taj vaš izum radi samo prema naprijed, a u rikverc ne.
Za IMT-a možda i nije bilo teško pogoditi, no za druge tipove traktora možda nebi išlo, jer im se sinkronizirani kardani vrte puno brže.
 
F

Farmer3

Guest
Neznam šta je tu loše ZJ kad kažem da to idealno radi i kad spojiš normalnim kardanom nemože se primjetiti da koči ili gura prikolica traktor jer se to jako lako primjeti ako gledaš po tragu kad je mekano .To što vuče samo naprijed nevidim kao nekakvu lošu osobinu ako vam kažem da to besprijekorno radi godinama .Baš ću ga zakačit za johana pa ću vam reći kako ide sa njim.Slike ću vam pustiti ovih dana i smatram da je to idealno rešenje za neke naše kršine koje gule po šumi .Ja sam radio dugo sa normalnim kardanom i nisam ga ni skido nikad ma kojom se brzinom kreto unaprijed
 

ferdogidler

Novi član
Tu od
3 Pro 2009
Poruka
13
povoljno mi se nudi diferencijal od nive i djelovi za jednu ovakvu prikolicu,pa me zanimaju neke stvari
1.dali je bitno godište nive
2.ako je 100 % pogođen prijenos time da za 30 krugova kotača i kardan napravi toliko,paše li onda bilo kakav diferencijal

@savoris,ova kardanka za fergu što si pravio,jesi ju probao nečime opteretiti i dali je došlo do kakvih lomova
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
ta prikolica je prodata , tačnije zamijenjena

sada je u rukama ''krkana'' koji može i givit da pokvari , ona još uvijek radi uredno
koliko znam nije je spajao kardanom za traktor , koristi je kao običnu jer sam mu ja STROGO naglasio da kardan MORA imati lamelu ili onu čegrtaljku kao sigurnost , inače nema toga šta se nemože slomiti

ali sam sigaran da sa sigurnosnim kardanom neće biti nikakvih problema

svi diferencijali od nive su isti , godine nebitne , 100%

meni je se prenos uklopio sa gumama 6.5X16 bez ikakve dodatne redukcije

diferencijal moraš okrenuti naopako da bi se poklopio smijer kardana

diferencijali od svih vozila ove kategorije su negdje oko 1:4 , to je neka srednja vrijednost , ima i manje ali rijetko više
nešto veća redukcija je kod većih vozila (kombiji kamioneti)
 

ferdogidler

Novi član
Tu od
3 Pro 2009
Poruka
13
hvala na odgovoru,dali moram imat kardan s lamelom ako bi bio uključen samo po sklizavom i blatu, i kako taj kardan izgleda
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
teoretski ti nebi trebao kardan sa zaštitom ali ipak u praksi je nešto drugačija situacija , poznajem čovjeka koji par godina tjera kardanku sa običnim kardanom

čak iako stavljaš kardan bez zaštite onda neka ti gume budu neke sa malo slabijom šarom , nikako sa traktorskom ripnom a i kardan kupi onaj najlošiji da u slučaju havarije on bude žrtva a ne nešto skuplje i kompikovanije

lamela
images


preskakač
Neispravan link obrisan!

i ima još i kardan sa sigurnosnim štiftom
ali njega nemožem sada da nadjem :scratch
neka neko okači i njegovu sliku

evo našao sam
Neispravan link obrisan!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
nov sam u ovoj temi nisam sve pročital tak ak postavim pitajne ko neko drugi nemojte se ljutit!

jedan čovjek nam je ponudil prikolicu za stajski gnoj i ima pogon(nisam ju previše gledal)i sad me zanima kak je ona usklađena s traktorom???jel ima neke brzine ili?
mi bi ju tjerali s ursus-om 100konja!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
nov sam u ovoj temi nisam sve pročital tak ak postavim pitajne ko neko drugi nemojte se ljutit!

jedan čovjek nam je ponudil prikolicu za stajski gnoj i ima pogon(nisam ju previše gledal)i sad me zanima kak je ona usklađena s traktorom???jel ima neke brzine ili?
mi bi ju tjerali s ursus-om 100konja!
Nikak. Te prikolice uglavnom imaju složen prijenos tak da pri 540 rpm kardana idu određenom brzinom, i to služi samo za izvlačenje. Onda rčicu prebaciš i dobiješ pogon valjaka i poda prikolice.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nikak. Te prikolice uglavnom imaju složen prijenos tak da pri 540 rpm kardana idu određenom brzinom, i to služi samo za izvlačenje. Onda rčicu prebaciš i dobiješ pogon valjaka i poda prikolice.

hvala!prikolica je malo u banani al dosta stane u nju velika
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
pa daj i nama plagijatorima koju sliku :?

mi smo išli nepanirano kod tog čovjeka po kabinu za bratičevog ursus-a, i nisam uopče imal pojma da bum pital nekog za to tak da ju nisam ni slikal,a to je bilo ovog proljeća!prikolica je onak svjetlo plave boje al bi trebalo pod i stranice napravit!al imamo mi svoju đubretaljku tak da ju nebumo uzeli a možda je već i prodana neznam!
prikolica stoji malo dalje od svetog petra čvrsteca al neznam kak se zove selo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Jes ti to opet neku novu prikolicu napravil? Od čega su prijenosi?

diferencijal je od mercedesa 207-307
kardan od zastave
gume prednje od rusa
felne od bagera
reduktor nemam blage veze od čega je , ali ono što znam je da se redukcija uklopila :weedman:

danas sam i malo isprobavao i prezadovoljan sam
na rikverc gdje nema šanse da se vratim uzbrdo kada uključim prikolicu ide kao od šale
fenomenalna stvar
 
A

AGRIPLUS65

Guest
diferencijal je od mercedesa 207-307
kardan od zastave
gume prednje od rusa
felne od bagera
reduktor nemam blage veze od čega je , ali ono što znam je da se redukcija uklopila :weedman:

danas sam i malo isprobavao i prezadovoljan sam
na rikverc gdje nema šanse da se vratim uzbrdo kada uključim prikolicu ide kao od šale
fenomenalna stvar
dali bi mogal mozda kakav video?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
pokušat ću i video nekako srediti mada malo teže jer ja iz traktora nemožem ništa snimiti a obično idem sam traktorom
probat ću
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Plus svega toga napravil si na nju i kiper. Svaka čast majstore.
Majstore si za mene zato što ne samo da pišeš tu nego se rječi pretvore u napravljene stvari. :prayer:

Video bi bio zakon za nas, ili barem koja slikica prikolice uslikano po danju da se nešto bolje vidi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
još da imam uslove za rad napravio bi ja 300 čuda , stvarno radim u nehumanim uslovima , kiša blato snijeg vjetar :cry:

biće slike 100% a za video ćemo vidjet'
 

Najnoviji postovi

Na vrh