• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Policija

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A kak se tretira nošena gajba (košara) i treba li na sebi imati kakvu signalizaciju (obično zaklanja štop lampe)?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A najžalosnije je da tu samogradnju najčešće nemožeš niti atestirati niti registrirati.
Naj žalosnije je to da se prče tom EU a pola zakona su "krivo" prepisali. Recimo tu u Holandiji još nisam videl regu na bilokakvoj prikolici niti bageru i sličnim stvarima, tj radnim strojevima a piče po svim cestama ko i svi drugi sudionici u prometu. Ako dojde klinjo sutra sa atlasom na gradiliste baš bum ga pital koja je šema.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u holandiji 90 % ljudi misli da nema korupcije , kod nas je obrnuto .

Postoji nešto što zovemo standard i svijest

kod nas svako malo netko nekoga moli da ga malo rukne za pobere pare iz osiguranja .
Neda mi se tipkati te paradoksalne stvari jer naginjem suicidu ...

kod nas je največi problem u koju visinu ograde napraviti oko novopečenih mjesta gdje bi se trebao odvajati otpad iz zgrada , pa majke ti zar netko misli ukrasti otpd iz kontenjera , ili da možda penzičima zabrane pristup tak da se ne vidi kak kopaju ...fuj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Netrebaju ni traktore registrirati, ali se ne smiju vozikati po cesti, već imati neki priključak (ili bar vreću gnoja u kabini). Tak je jedan Nizozemac napisal. A ak on laže...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
A kak se tretira nošena gajba (košara) i treba li na sebi imati kakvu signalizaciju (obično zaklanja štop lampe)?
Ko smetalo na cesti :)

Videl sam da neki ljudi imaju ugrađene dodatne (duple) štop lampe visoko na kabini, upravo iz razloga kakve navodiš.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Netrebaju ni traktore registrirati, ali se ne smiju vozikati po cesti, već imati neki priključak (ili bar vreću gnoja u kabini). Tak je jedan Nizozemac napisal. A ak on laže...
Piče oni po cestama, samo kaj bil novi traktor ili stara raga, nema da signalizacija ne radi na bilo čemu. Mali ima firmu, holanda novog, tandemku 8 kubika i novog atlasa i piči po cesti bez pol muke. Za prikolicu i atlas znam da nisu regani, a za holand bi se zlagal jer neznam. Ako dođe sutra bas bum ga pital koja je šema.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Prikolica za gnoj, sijeno je isto radni stroj ko i berac ili balirka.
Bratic koji mi dela u prometnoj kaze da zakonski sve sta se vuce po cesti mora imati regu.
Nakaradno ko i sve drugo u drzavi ali je ok s druge strane kad se puni proracun.
kolegi s posla neki dan skoro stisnuo hiljadarku njemu i nezz kolko firmi sta ima arnjeve i ceradu u visini krova a nije atestirana... sta pricati onda dalje..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Sve bi to moglo biti puno jednostavnije da pri nama privatna firma (CVH) nema državne ovlasti.
A kad su monopolisti, tak se i ponašaju: od pravila (koja oni pišu) do cijena njihovih usluga.
Sve se u ovoj našoj žabokrečini od države vrti oko forme (čitaj papira) bez sadržaja, za puno novaca.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Re: Policija-Carina

Mislim da sam već jednom napisao, prikolicu(traktorsku) bi trebalo po pitanju osiguranja vezati za traktor. Znači prilikom reg. traktora odnosno plaćanja osiguranja imat na polici dodatnu stavku, osiguranje prikolice. Tko želi neka plati a tko ne njegova stvar. Naravno prikolica u prometu da bude tehnički ispravna, minimalno da ima ispravnu signalizaciju. Da li joj je koja stranica malo popigana ili ima negdje hrđe je totalno nebitno. A zbog takvih stvari kod nas ne puštaju na tehničkom.
Za veće prikolice od recimo 7 T i više nosivosti bi uveo tehnički.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa prikolice i idu na tehnicki?! Moje obe uvijek idu na valjke, obavezno trokut, table one...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Mane to nebu zaživilo kod nas nikada....cak ne ni zbog zakona vec ljudi.
Idem sa svojim na tehn po selima.. ljudi dolju na regu s polupanim lampama, sajbama i svasta se da viditi.... ides ma regu svjesno neispravan.. kakav bi tek kaos bio da je takav zakon da se to negleda uopce.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Glupi su zakoni pa ko bi sve poregistrirao .
Koliko ima samo strojeva na jednom opg
Radio bi samo za tehnicki treba dati njima gospodi policajcima pa neka oni kose ,voze gnoj i ostalo pa ce vidit.
Rekao bi im ja ,regam traktore i prikolicu kiper kad kupim ovo drugo necu nista
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
@Vucko.. nije baš tako, balirka,berač..imaju osovine..ali nemoraju imat tablice, jer spadaju u traktorske priključke koji služe za obavljanje poljoprivrednih radova..Dok priključno vozilo služi za prijevoz tereta ili osoba, mora bit registrirano.

Viđam dosta balirki s tablicama i par berača sam vidio uredno reganih tak da ne vjerujem da bi ih se registriralo da se ne mora samo je princip rege kao i za kombajn.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: Policija-Carina

Za veće prikolice od recimo 7 T i više nosivosti bi uveo tehnički.

Prikolice traktorske i idu na tehnički i imaju svoju knjižicu i svoju policu osiguranja, bez osiguranja prolaze samo ove male do 750kg koje se na auto vežu.

Fasnicantno mi je kako su svi pametni kad treba izbjec plačanje a kad vam se sranje desi pa vam netko uzme traktor ili kuču jer ne možete platit štetu onda cete se zgražat od države. Rega prikolice je 400tinajk kn maksimum,traktora 700kn i to fakat kome je puno platit bolje da rasproda to sto doma ima prije nego mu oduzme to netko.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Vucko, onome tko ima veliku poljoprivredu i prihod možda i nije problem. No ljudima koji posluju na granici rentabilnosti sve je (nedostižni) trošak.
A kaj je sa preuređenim zaprežnim vozilima? Gumenjak, platon na gumenjaku, pa i tvrda kola? Prije 30 godina to su bila sasvim legalna vozila na cesti, preuređena za vuču traktorom. I danas ih još ima, ali su postala ilegalna. Zakaj?I imala su bijele tablice, nije trebalo plaćati osiguranje niti registrirati ih, dok su traktori imali zelene tablice.
Dakle, moglo bi se, da ima volje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Re: Policija-Carina

Prikolice traktorske i idu na tehnički i imaju svoju knjižicu i svoju policu osiguranja, bez osiguranja prolaze samo ove male do 750kg koje se na auto vežu.

Fasnicantno mi je kako su svi pametni kad treba izbjec plačanje a kad vam se sranje desi pa vam netko uzme traktor ili kuču jer ne možete platit štetu onda cete se zgražat od države. Rega prikolice je 400tinajk kn maksimum,traktora 700kn i to fakat kome je puno platit bolje da rasproda to sto doma ima prije nego mu oduzme to netko.
Da znam da traktorske prikolice idu na tehnički, moje mišljenje je da se manje prikolice tipa ovih IMT-ovih 3T nosivosti i manje, oslobode tehničkog ili da se barem ne traži od njih da moraju imat zračne kočnice i da se ne gleda jel ima negdje malo hrđe ili nema.
Ja recimo svoju ne mogu reg. jer nemam komplet zračnu instalaciju, i da ju imam ništa mi ne znači jer na ni jednom traktoru nemam zrak.

Kolega pred godinu dana nije prošao na tehničkom jer mu je prikolica bila hrđava, ne trula nego je bilo na stranicama i dolje na šasiji hrđe. Sve ostalo je bilo tip top i ispravno. Nije mu značilo ništa ni 100 kn u prometnoj, jednostavno mu je rečeno da se ne pojavljuje dok je ne ofarba.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
To ti je tak dok naši pokušavaju biti veći katolici od Pape...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Re: Policija-Carina

Nedavno reg. novu prikolicu, dosao na tehnicki, ispitivanje kao da je stara raga, pitam jel moram nagodinu, kaze o da, obavezno. Sve vece od ne znam koliko tona moraju na nulti tehnicki i svake godine bez obzira sto je nova.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
Viđam dosta balirki s tablicama i par berača sam vidio uredno reganih tak da ne vjerujem da bi ih se registriralo da se ne mora samo je princip rege kao i za kombajn.

To je najvjerovatnije ako je bilo kupljeno preko kapitalnih onda su ljude slali da moraju BITI registrirani priključci da bi mogel dobit povrat.
DALEKO JE NAŠ MENTALITET (vladajuče garniture)JOŠ DO EUROPSKIH STANDARDA. Naravno prepisano samo ono iz evrope gdje treba PENEZE čovjeku izbit iz žepa.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Re: Policija-Carina

Prikolice traktorske i idu na tehnički i imaju svoju knjižicu i svoju policu osiguranja, bez osiguranja prolaze samo ove male do 750kg koje se na auto vežu.

Fasnicantno mi je kako su svi pametni kad treba izbjec plačanje a kad vam se sranje desi pa vam netko uzme traktor ili kuču jer ne možete platit štetu onda cete se zgražat od države. Rega prikolice je 400tinajk kn maksimum,traktora 700kn i to fakat kome je puno platit bolje da rasproda to sto doma ima prije nego mu oduzme to netko.

400 kn nije malo... ali je puno kad imas 10 vucnih strojeva koji su na cesti 1 u godini i naprave 5 km max...
Drugi je problem da bi isao to i regati sve.. koja bi to psihoterapija i karanje bilo od strane cvh ili nekog da to sve dovuces na tehn..
 

Najnoviji postovi

Na vrh