• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Novi dizajn foruma

Ja sam danas bil , ne u pojlobirtiji nego u pravoj i odmah sam izletil van , naime nemam novaca za cugu i nikoga tam ne poznam .
Ovdje su ljudi kojima se divim , kojima vjerujem i koje prezirem .
Tu mi je drugi dom , ne tjerate me tamo u neku vražju birtiju jer mi nije tam ljepo .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: Novi dizajn foruma

Puknuti, nesmem ti ništ reći, evo, nebudem ti ništ rekla:)drink:), zaja, čvrsto obečajem da neću više i da ću se popraviti. Nemoj nam dati opomene.
602990818.gif
:icon_eyes:

Bu i tebe Krampus.
401528974.gif
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: Novi dizajn foruma

ja ću reći zaji da si me zavela,i to mi je dovoljno.al evo sad nećemo dalje u krampusima.mada nebi bilo zgoreg da dizajn bude i u tom znaku,tek da se zna kad je koji običaj,a to i ona tražilica gugl isto radi pa možemo i mi
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
O Johabice, duboko sam ti ja u kniževnosti, prije bio mnogo dublje.

Zadnjih godina me više privlače praktične stvari(a jbg. život se mjenja), ali i uz to sam od sebe iskrsne pokoji citat ili stih koji baš nekak pristaje određenom poslu ili razgovoru. Nemrem si pomoći.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ako mi napišeš prvu strofu "Povratka" imati ćeš moj duboki respekt.
Ps.

nemoj slučajno da te vlovim da si guglal.
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Ko zna, ah niko, niko ništa ne zna.
Krhko je znanje!
Možda je pao trak istine u me,
A možda su sanje.
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti, velim,
Ali ja ne znam, da li da je želim, ili ne želim.

To je lako, ali ajd ti sada pogodi tko je rekao(jedan mojih dražih):

Zli proroče, ne znam pravo, dal si ptica ili đavo,
Al u ime Boga po kom obojici grud nam diše,
Smiri dušu rastuženu, reci dal ću u Edenu
Zagrliti svoju ženu, od koje me rastaviše, anđeosku tu
Lenoru, od koje me rastaviše?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
;Ma di si me našao sa "Gavranom" i Poom.



Reče Gavran - nikad više.

Moram priznati da sam se zeznula pa prvo napisala Jesenjin,ali ne iz neznanja nego brzopletosti.
Allan Edgar Poo je to, je je....


:(hi):
 
Posljednje uređivanje:

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Ma i mislil sam si nekaj da si ti moj tip...sad se dokazalo.

Ali ! S Jesenjinom ne. Tu ti ima jednu zanimljivu pričicu. Neznam dal kršim pravila, ali mislim da ne: moje ime je Sergej. To ime mi je dala(presudilo) moja pokojna baka koju obožavam i koja me odgojila i koja je tipična cura sa sela koja je "gutala " knjige, ma sve i svašta i upoznao sam neke književnike i intelektualce(tak mrzim tu riječ i do sada nisam skužil kaj to u biti znači) koji su manje bili načitani od moje bake.

Ona ti je poskrivečki, jer tada se to nije smatra prikladnim blago rečeno za ženu, dok je čuvala kravu na ispaši, kriomice još kao mala čitala sve kaj je uspjela naći ili maznuti nekome.

I tak ti se jednom moja baka udubila, a kravica otiša u djetelinu i - piz....! I dobila po turu i svašta.


E da, dobar sam šahist, al je i mene i moga starog uvijek tukla.

Mogao bi ti pričati dva dana o njoj, al da skratim. Paradoks: ona meni dala ime po Jesenjinu jel ga je obožavala načisto, a ja viš, nekak mi nikada nije legao. Nije mi baš po mome, nemam pojma zakaj.

To joj nikada naravno nisam rekao.

P.S. Njoj jedino mogu zahvaliti što sam jaaako zavolio književnost, prozu, poeziju... Dobro, možda mrvicu više prozu, iako sam svojedobno pisao pjesme( a tko nije).
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ja dobila ime po jednom ženskom liku u jednom romanu nekog ruskog pisca......

Ja sam ko mala u šahu tukla jednog malog ko od šale, slastičarna nam je bila bojno polje,ali onda on počeo vježbati naveliko, ja počela dečke gledati i tako.....a išlo mi, i muža sam ja tak ponekad mogla rebnuti neku partijicu, ali sada sam totalno zarđala - ima dvadesetak i više godina da pijuna povukla nisam, a kamoli nešt jačega.
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
E sada...hm... ima puno likova od puno pisaca. Da nije možda Katarina, Ana, Sofija... ma nije bitno.

Niti ja, nažalost nemam bap voljne suigrače, ali sam skužio da nije da neznaju igrati šah, nego im se ne da. Radije kladionica, karte(isto sve manje), kladomati...ili s nema vremena u normalno doba dana, što niti ja iskreno nemam(trenuto da jer sam na bolovanju).

Tak da sam ja ženu naučio igrati šah, pa joj(nije tu pa mogu reći) dosta puštam sam da bi imao s kime igrati navečer(TV mi je dosta). I pametna, mogu ti reći, jako dobro hvata ritam i par puta me(ja onak prek one stvari igrao da joj puštam), kad odjednom ona meni zamalo mat. Pa sam joj par puta i "dozovlio" taj mat iz kojeg sam se lako mogao izvući.

Ma bit će ona super, sam nesmije izgubiti tri zaredom, jer je inače ko beba, više joj se nedaaaa. A to nikako nesmijem sam sebi dopustiti.

Inače, u stara dobra vremena smo jedan frend i ja znali doslovno od 8 navečer do 8 ujutro igrati, akao da je prošlo dva sata. E ali tada nismo imali obitelji, djecu, manje su nas kapitalisti isisavali i tjerali da radimo od jutra do jutra za siću itd.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eto vidiš,nemožemo igrati pametne igre,ali ja ti ionak najrado odigram koju partiju karata.
super mi ide na pajceke, na zahod, na magarce.....:icon_razz:
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Ja ti karte baš i ne igram, osim što sam prije poker derao žešće. Jesam li pogodio ime? Jedno od ta tri, nemrem se baš sada sjetiti svih ?
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Pa da, Johabice, nisam znao da si bila blogerica. Lijepo. Neda mi se sada čitat sve, ali budem.

Ne ime ti meni, draga moja Johabice, vjeruj, ništa ne znači kao niti kod ijednog čovjeka, zato što znam toliko puno imena da sam poludio više od imena i fizički prisutnih ljudi općenito.

Zato i jesam tu gdje su svi virtualni i svi imaju neka imena "posebna" imena, koja svim tim ljudima više znače nego stvarna.

A i ne vjerujem u onu nomen est omen. Što znači moje ime? Da volim Jesenjina, da sam Rus, Ukrajinac, Talijan... Ne. Ama baš ništa.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisam ti ja nikakva blogerica. Ja sam jedna obična forumašica i sve što je moje je ovdje. Koja tema ispod. Nikamo iz ovih okvira ne želim, a niti iz okvira u kojima sam do sada nešto nažvrljala isto tako ne želim. Iako moram priznati da je sve češće neki nemir u meni koji nameće nešto sasvim drugačije od ovoga. Ali uspjevam prilično uspješno prekriti inatom sve što želi pobjeći van kontrole.
Ali o tome nećemo, neka osobno ostane osobno.
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Pa ajde ! Piši blog, napiši manifest ! Napiši roman ! Ja jedan do pola napisao, al već dvije godine stoji i skuplja prašinu(dobro ne baš, jer na kompu).

Kužim te. I mene to nekaj stišće. I znam još barem stotinu njih. Neko se i ispuše na blogu, romanu, nekoj pripovjetki, a netko lamentira u birtiji ili na forumu. Kao mi. Što ne znači da je to loše, upravo suprotno..

Ja sada idem na pivicu, dvije kod stvarnih ljudi, iskreno ne da bi se nešto družio, nego imam jedan dogovor oko potencijalnog poslića na proljeće, pa da ulovim još koga na udicu možda.

Ono, kao slučajno glasno pričam, pa se drugi zainteresiraju, ne. Kužiš.

Ak buš tu kad se vratim ok, ak ne nek te anđeli i maršal čuvaju. Viva !
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Dobro bi mi došlo par šalica kapučina od vanilije...duga je noć pred nama xD


13db9d1da02a297dbba2b433cd804ad5.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh