• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
750
Citam sto je sve potrebno za rekonstrukciju stare kuce, bilo kao izgradnja nove u postojecim gabaritima, bilo kao preuredenje. Svaki zahvat zahtjeva arhitekta, staticara, dozvolu i ovisno o zahvatu ovlastenu osobu kao izvodaca radova. To ti je ono, imas svoje, ali nemas.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Za preuređenje...nikoga ne pitaj i napravi kak misliš, samo nemoj dirati nosive zidove.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,423
Mi kad smo obnavljali staju koja je izgorila u požaru dobili smo kaznu za nelegalno obnavljanje gospodarskog objekta, uz sve probleme još i to. Ako nitko id susjeda ne pita samo raditi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Iako mi moji baš nisu vjerovali dok sam nedavno posijao travu, da bude jesenas i potjerala, niknula, nije me razočarala 👌.
Uočio sam da je naprednija tamo gdje sam preko sjemena trave bacio malo više komposta, uvjeren sam da upije više sunca, jer je crn i bolje grije ispod sebe, supruga tvrdi da je to kompost i ima bolju hranjivost...
IMG_20231117_102036.jpg
IMG_20231117_102042.jpg
IMG_20231117_102050.jpg
 
  • Like
Reactions: H&S

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ja se nastojim riješiti trave, a ti ju još i siješ...
Čudno, kaj ne? :ROFLMAO:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kako lijepu sliku ostavljaju ovi naši nazovi navijači u Latviji, pa to je čudo jedno.

Po uzoru na njih, odmah pomilovati i vratiti sve BBB-OVCE iz Grčke, dati im doživotne beneficije u RH i bezuvjetno ljetovanje u Grčkoj kada god i koliko god oni to požele jer mi smo najbolji i najpristojniji navijači ikada!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Kaj oćeš samo su dve kante doletjele u teren a ovi digli sve snage.
To je žar navijanja ne kuže to svi, neće sjedit ko tetkice na tribini a vidim da je bilo i vruće nekima. Gdje toga ima ma nigdi.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
750
Problem navijanja u RH su takvi ljudi. Volio bih ponekad otic na utakmicu Dinama, ali je problem ako naletis na budalu. On, kao ni ja, nema sto izgubit, ali njega nije briga za buducnost, za bolje placen posao, za bolje uvjete rada, naravno u zapadnoj zemlji. On zna da ce odradit sezonu, da ga nitko nece pitat za nista kao konobara koji hrmba 13 sati dnevno svaki dan tih par mjeseci. Jedan nezgodno primljen udarac zavrsava sa slomljenim nosom ili izbijenim zubom. Zub i nos kostaju da se naprave, jako puno eurica. Ako ti njega razbijes, jednako si kriv. Ako ides na sud, sanse su 50/50 da ces dobit, bez obzira na batine. Stoga, bolje izbjec bilo kakvu situaciju jer huliganu u RH ne mozes nista. Prebit ga ko macku, ti si kriv jednako ili vise nego on. Sluzbena osoba prebije huligana u Splitu, novinari razapinju policajca. Ovaj je uzoran gradanin, svetac. Uvijek prebiju krivu osobu. Neka se oni zabavljaju. Nadam se da cu i ja jednog dana bit njihovog mentaliteta, potpuno bez briga. On mene, ja njega duplo. :D
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,599
Roundup
Stavirt cu link ovdje...obzirom da je ocito vecini ispod radara proslo da je EU produljila upotrebu glifosata na 10g...pa procitajte malo..
sve je to.monsanto....sad ih je kupio bayer...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bayer jadan najebao od kada je kupio Monsanto.

Ali nije greda u glifosatu, to je smeće zna se. Nego u ljudima koju prskaju u japankama, bez maske, kratke gaće i deri.

Kad se razbole, onda su svi krivi samo ne oni, pljuc, pljuc...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Dokle ovako, iz toga se izmigoljiti - kako?

Čekamo, mnogo nas, pisano obavještenje za preuzimanje pelet gnojiva, na kućnu adresu. Vidio sam na stranicama grada ja odluku i popis građana koji trebaju to primiti 9.11.2023.
I čekam ja, čekaju susjedi. Danas to poštar donese. Na obavijesti je datum 8.11.2023, na kuverti je štambilj prijema u pošti 15.11. 2023, a danas je 21.11.2023.
Dakle kuverta je putovala od pošte do kuće 6 dana, a stanujem na cca 3-4 km od glavne pošte. Šlag na tortu je, pelet preuzmite odmah, a najkasnije do 24.11.2023. Vrlo su komforni u našem vremenu... To se tako ne bi smjelo raditi i događati, kome se žaliti, nikome, sve to oni znaju, jer nam račune "na datum" donesu s više dana zakašnjenja, a pošiljatelj odmah uračuna zatezne kamate. Nije da nisam o tome razgovarao u pošti s njima, jesam, nekoliko puta, ali ništa od pomaka na bolje. Trenutna isprika službenika i dalje sve po starom, njima se ne žuri...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Upravo me nazvao iz HEP a, dobio sam nalog da moram očitati Vaše brojilo u goricama. Točno velim ja, uopče niste očitali, premalo procijenili, tražim očitajte da točno platim, ovo je bez veze i premalo. Veli on, ali ja ne znam gdje je to. Možete mi pokazati, mogu velim ja, recite kad, dan, u koliko sati? Je gospon veli on, ne znam ja sad kad, ja vas nazovem i idete gore? 😵😖🤕 Gospon da ja vas čekam danima i dežuram, ne može. Definirajte kad, je pa ne znam, pa ovo pa ono... Ima gore kučni broj, ormarić je na fasadi, ali ne, on ne zna, gdje je to. Ne zna kad bi, a ja ga trebam dežuran doma čekati, o ne bu baš tak bilo...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
A kako? Lako, dati im mail i kad stigne na mail se lipo plati.
Struju prvog u mjesecu se očita i lipo se plati koliko je potrošeno za prošli mjesec . I tako svakih trideset dana (osim veljače).
Zašto jednostavno ako može kompliciranije ?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
A kako? Lako, dati im mail i kad stigne na mail se lipo plati.
Struju prvog u mjesecu se očita i lipo se plati koliko je potrošeno za prošli mjesec . I tako svakih trideset dana (osim veljače).
Zašto jednostavno ako može kompliciranije ?
Ne bi to meni bio problem nego rutina i zadovoljstvo, ali
Vrag je u detaljima, ugradili su mi prije godinu dana novi ormarić i brojilo, naravno ima bravicu. Kroz prozorček nema šanse očitati, jer je plastika neprozirna, žuta i mat, za godinu dana. Nečije smeće od proizvoda. Ako obijem bravicu, ne smijem, a što nek napravim, a vidim da su fulali s čekovima i šefa i stanicu. Poslali su mi nove mjesečne rate, po 3 EUR-a, a znam da sam cijelo ljeto imao u pogonu hlađenje vina. Baš si mislim kako ih sad dobiti da sam na poslu, nestane struje i direkor me zove i pita što se događa, si pitao HEP. Imao sam 24 godine službe sve njihove telefone, od dežurne službe, dispečara, očitanja itd.,, sve su ih te brojeve tel. ukinuli, samo govorni automat, užas jedan, teško da može gore. Izolirali su se od naroda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh