• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Muj pokojni vujec je delal u PTT-u pa je prešel u HPT.
Kad je otišel u zasluženu mirovinu rekel je da je u PTT-u bil gospodin čovjek. Bilo je posla najviše kad su se penzije nosile, za Novo leto, Božič, Uskrs, a u ostale dane baš i nije u svaku hižu zalazil ali bilo je pisama, razglednica....
Ovi bokci danas ni ne poznaju ljude kojima poštu nose. Financijske transakcije se uglavnom preko banke obavljaju, ljudi se dopisuju internetom, pojedine račune raznose kojekave kurirske službe, sad više ni letke ne dostavljaju jer su našli jeftijeg i za to.....
Spali su na kakav paket ili plavu kovertu jer još samo država sa njima posluje.
Ni sam ne pamtim kad sam zadnji put markicu kupil.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,698
Ja ne znam, ako ti znaš napiši, kolike su njihove plaće i kakve škole poštari imaju.
Moj je poštar rekao da su imali oko 5500 kuna, ali seoski poštari i gradski su dan i noć. Ovaj moj siromaček od poštara na motoru po svim vremenskim uvjetima, a zna poštu donjet cak oko pola 4, kaže da ih jednostavno nema,svi bježe za boljim. U jedno 4 godine promjenili 5 poštara.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,924
Negdje neki vrag među njima, ne štima... Mislim među poštarima.
No znam da ih se v birtije nebre poboljšati, jedino "prodiskuterati" 😈
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,698
Ovaj moj je skroz korektan tako da nemam zamjerke na njega
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
750
Vrag je s ljudima delati. Sto se skole tice, badava diploma kad ne znas to kaj si zavrsil, pricam sam o sebi. Druga stvar je pocetni kapital. Kad si svoj gazda, da se jako lijepo sa novcem mlatit novce. Sam sebi nikad mi nije bio problem odradit 13 sati. U firmi to zna bit placeno kroz Bog ce ti platit...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
Osnovica im je reda 4000 kn netto...i masa ih je pobjegla na druge poslove, i to me samo radi plaće.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Nije to baš tako, pošto mi je supruga iz poštarske obitelji, otac , braća i šogori, te puno susjeda im radi na pošti dobro sam upućen u njihove plaće. Poštari na motoru su više plaćeni od ovih na šalteru, ako usput očitaju plin dok dostavljaju znali su imati cca 10 000, ako šogor laže ja mu pomažem. Loša strana je izloženost vremenskim uvjetima, a ove na šalteru stalno sele po poštama. Da im je sjajno nije ali kome je? Uvijek je hrana u tuđem tanjuru bolja....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
Pričal mi je to čovjek koji je upravo otišen u penziju, a radil je ne preuzimanju i dostavi paketa.
Ako on laže, ja mu pomažem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Gledam neki dan svoju poštaricu na motoru po kiši.... nije joj lako da je neznam kolko plačena.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Nije sigurno lako, šogorica mi vozi poštu na motoru i stradala je na poslu tako da znam ponešto o tome. U današnje vrijeme ima i drugih poslova a o nama ovisi koliko smo spremni za promjene, i sam nikako da se odlučim na taj korak. Svi kažu da je najteže prvi put promjeniti a poslije ide.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Nemaju zamjene za mene, a sa ovim plaćama u Zagorju i neće je biti tako skoro. Nije meni ni toliko loše, više me muči da nemam s kim raditi jer su svi otišli, naravno o plaći bolje da ne govorim. Sve u svemu sam sam si kriv što sam se uljuljao i ne napravim promjenu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Dok sam imao ekipu puni smo lakše odradili sve bez obzira što nas čekalo, a sad je sve više grča u želucu a to mi se ne sviđa. Najgore je kad postigneš razinu na kojoj se očekuje od tebe sve jer ti to znaš i možeš, a druge nećemo tjerati jer oni nisu za to. Ponekad je bolje biti malo ispod prosjeka i lagano se provlačiš a ne ko ja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
Nemaju zamjene za mene, a sa ovim plaćama u Zagorju i neće je biti tako skoro.
Nemoj uvjeravati sam sebe u to...
I ja sam tak mislil i dvaput su me se riješili, kad više nekom nije pasalo (ne trebalo, nego pasalo) da radim to kaj sam radil.
I danas sam im dobar, ali samo dok me trebaju...ostalo vrijeme ne postojim...

Nitko ti ne bu rekel niti hvala, kak nije niti meni...ali mi je trebalo 30g. da to shvatim.
Zato si, ako imaš volju i želju, traži si bolji put. I ja sam mislil da sam nezamjenjiv...ali to nije tak.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,063
Najgore je kad postigneš razinu na kojoj se očekuje od tebe sve jer ti to znaš i možeš, a druge nećemo tjerati jer oni nisu za to. Ponekad je bolje biti malo ispod prosjeka i lagano se provlačiš a ne ko ja.
S ovim se u potpunosti slažem.. Trenutno sam i ja na toj razini. I svakim danom je sve teže...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Nemoj uvjeravati sam sebe u to...
I ja sam tak mislil i dvaput su me se riješili, kad više nekom nije pasalo (ne trebalo, nego pasalo) da radim to kaj sam radil.
I danas sam im dobar, ali samo dok me trebaju...ostalo vrijeme ne postojim...

Nitko ti ne bu rekel niti hvala, kak nije niti meni...ali mi je trebalo 30g. da to shvatim.
Zato si, ako imaš volju i želju, traži si bolji put. I ja sam mislil da sam nezamjenjiv...ali to nije tak.
Ne može me se riješiti jer za te novce ne može naći nikoga s tim iskustvom u poslu koji radimo, i ostao sam zadnji od svih koji su bili nakon 16 godina, specifične stvari radimo i imamo svoje projekte u koje se bude snašao netko s bogatim iskustvom i znanjem a toga za te novce tu nema ,a tri put više mu nisu spremni dati. Iskreno da me se barem žele riješiti barem bi mi olakšali i pogurnuli me da idem dalje. Naravno da nitko nije nezamjenjiv i da mi nitko ne bude rekao hvala niti me to dira, znam ja to sve. Mislio je i naš gazda da može ljude s iskustvom zamjeniti s friškim falkutetskim diplomama al se malo zeznuo. Takvi sad meni su pomoć dok ne skupe iskustvo a to neće biti tako brzo. Naravno da ne osporavam ničije kvalifikacije i škole ali jednostavno treba u tome biti da možeš dati doprinos koji se od tebe očekuje. Mi smo mala firma i tu nema 100 ljudi koji rade isto što i ti pa da se provlačiš.
@mtd001 ako je isplatna lista od šogora koju je pokazal lažna onda nema. Kao što sam rekao, nema osnovice toliko, s tim dodatnim stvarima kao očitanja brojila i slično ima. Meni nije žao da netko ima, dapače drago mi je ako netko radi i zaradi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh