• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Dobro jutro, evo i mene na kratko "v poljobirtiju", vidim da se još malo diskutera o poštarima, to kaj sam jučer del na tapetu. Baš dobro, nek se zvetraju, detekteraju. 🙃
To kak ja vas čitam, poštari se baviju s čim bi trebali i ne bi trebali, nešče je spomenul da na terenu očitavaju i potrošnju plina, za čim vekše peneze. Mislim si da takvi niti misliju niti vodiju brigu, ali budu meni zakesnili donesti mjesečne čekove, a ja si nek plaćam zatezne kamate. Tak su skoncentrierani na svoj posel da pri meni puno put ostaviju poštu od ljudi z drugoga sela, pak im ja onda nesem doma, a bormeš i moja puno put završi vu drugom selu.
No imali smo mi i jenoga poštara koji je sam potpisal puno prijema penezi od starih ljudi, a oni su čekali i čekali, pa dok je nešče ipak otišel pitati de su moji penezi, tek onda su klupko odmotali i njega raskrinkali. Kak god bilo to i prešlo, kolko znam moja suseda nigdar posle ni svoje peneze niti vidla niti dobila.
Makar je vu birtiji čistam toplo, idem ja dale, moram se malo i zluftati, ajda bok, dok se znova čitamo 😈
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
@mtd001 ako je isplatna lista od šogora koju je pokazal lažna onda nema. Kao što sam rekao, nema osnovice toliko, s tim dodatnim stvarima kao očitanja brojila i slično ima. Meni nije žao da netko ima, dapače drago mi je ako netko radi i zaradi.
Ti si napisao da još i očitavaju stanje plina, toga kod nas nema
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovisi tko ti je distributer plina..majku mu lamacete jezikom kao na predizbornom skupu..
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne mora biti distributer ali može imati ugovor s lokalnim distributerom za očitanje..

A može to poštar raditi i u fušu..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Ovisi tko ti je distributer plina..majku mu lamacete jezikom kao na predizbornom skupu..
😈🤣 Čekaj ti malo, ti ovim bi zabranil slobodu govora vu krčmi / birtiji, "e pope, pope" 🤣 odbijaš od sebe potencijalne nove "sljedbenike". Ti buš nam branil vu javni krčmi brusiti jezike, kak da nebi 😅😂😜.
I da ti velim, da je naš župnik z oltara dal preporuke / obavezne, kak moreme dojti u crkvu, na misu. Ne dojti sportski oblečeno, ne imeti na nogama patike i se tak slično. Na dušni je den moja supruga došla doma od meše kaj furija, on nam diktira, zapoveda, propoveda, ja si obujem svečane cipele i si drugi, a onda on kak frajer dojde pred oltar v nekakvim papučama, sandalama, vrag bi znal kaj je imel na nogama.
Vidiš imamo mi štofa vezda se oko toga v krčmi mudrijašiti, pa ti naj braniti nam slobodu govora, krčma je krčma, da i ti ne dojdeš na red 😜😂😅🤣😈
A buš pomalem i ti skužil da je se manje jako dobri poštari med nami 🤣😈🥂
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,546
Meni je jenput poštar donesel plina. Naručil sam si za upaljač preko neke firme i poštar Mišo mi je to donesel pred lesu. Ve više plina ne naručujem pak ne znam kakva je situacija. Morti ne nose nego nameću vu one škatule-paketomate.

I da ne pozabim. Nebu meni nišČe zapovedal kaj bum ja vu krčmi govoril pogotovo ne ak' sem popil se kaj sem platil i još rundu zval za pajdaše. Tu se u potpunosti slažem sa gosponom kaj se razme vu struju. :ppozdrav:
 
Posljednje uređivanje:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,940
Ja, ne znam kaj bi ti odgovorio. Pošto je malo foromaša danas aktivno, vjerojatno ima dosta onih koji su na prosvjedima, no to je samo moje mišljenje. Svim onim koji se zalažu za opstanak svinjogojstva i poljoprivrede općenito,a da pritom ne upliću politiku, želim od srca puno uspjeha.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,653
Gdje se mogu vidjeti mjesta na kojima se prosvjeduje?

Jel ima netko s foruma u tome pa da napise par riječi. Sve što sam vidio je u par novinskih članaka..
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,925
Naišao sam danas na članak koji opisuje nekakvo i nečije "drugo mišljenje":

copy paste:
Ako sam za nešto kompetentna,onda sam za svinjogojstvo,jer osim srednje veterinarske i faksa, imam dugogodišnje iskustvo uzgoja svinja,jer se moja obitelj bavila i tovom i proizvodnjom prasadi.

završetak copy paste.


 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Po mojem mišljenju, još jedan članak zbog vlastite koristi. Kome nije jasno zakaj se uništavaju mali proizvođači, pljeskal bu mjerama vlade, a to je isto kao da plješće bankomatu kad mu izbaci gotovinu, njegovu obično teško zarađenu.
Da je uzgoj svinja tako dobar posel, ne bi napustilia obiteljski posel. Ne, ne zamjeram joj kaj je odabrala drugi posel, ali neka poštiva tuđi rad i vlasništvo koje je stečeno na pošten način. Lako je laprdati i s tuđim po koprivama mlatiti. Nek si ona od tih uvezenih svinjskih polovica napravi suhomesnate delicije i u njima uživa

Svako malo se pojavi vijest o nekom artiklu špeceraja koji se povlači iz prodaje. To se obično događa dan ili dva pred istekom roka upotrebe navedenog na lotu. Jesu li ti artikli prekontrolirani prije puštanja u promet pa samo obavijest kasni, ili su kontrolirani nakon puštanja u promet? Koja opcija je gora? I onda se neki hvala kako kod nas nema puno artikala koji se povlače. Ne smije biti niti jednog koji je zdravstveno neispravan. Za svaki pronađen prije puštanja u promet, treba rigirizno kazniti proizvođača, a ako je već u prometu, osim proizvođača i sve koji nisu smjeli dopustiti da se nađe u prometu. Jednostavno i kratko, samo dobra batina je lijek.

Zakaj sam to napisal. Zato jer se sve moglo spriječiti čim se bolest pojavila. Kad bi oni koji odlučuju, za svoje propuste odgovarali svojom imovinom kao obrtnici, bilo bi puno manje lošeg. Zabrazdil sam, moram završiti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
onaj koji nikad nije probao i znao razliku od smrznute svinjske polovice i friške, može tvrditi da je 600 eura super lova za obeštećenje...jedino kaj od smrznutog mesa kobase ne valjaju, a ni ovo drugo nije bogzna kakvog ukusa, već sve vuče na industriju iz dućana...
al, takav smo narod, ako ja ne jedem domaće, e neš ni ti!...gamad...

i meni je nevjerojatno da se nesmiju klat svinje, nego ih treba držat u svinjcu...pa majku mu staru, logično da ih se pokolje i smanje uvjeti za moguću zarazu...uh...jadi me to...:oops:
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
402
Pa nemoraju kupovati smrznute svinjske polovice, ima i friških .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Da ta ima pojma o svinjama i svinjogojstvu sigurno nebi napisala takvu hrpu idiotarija. Plenki danas tvrdi da je SOA indetificirala ekstremiste među prosvjednicima. Zamisli kolko ga je strah za guzicu kad se SOA šalje među te ljude. Pa im šalju svoje HDZ emisare koji unose razdor među ljude a i ova je jedna od tih. A kad vidim ove izlizane fore o traktorima od 100 k€ dobijem probavne poteškoće…
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh